Connect with Us

All posts tagged "republika e re"

Aktualitet 15:33 - 5 Janar, 2019

Fotot-Si e ndryshoi politika deputetin e video-skandalit erotik

CNA.al fillon një rubrikë të re për të parë sesi kanë ndryshuar shumica e poltikanëve tanë, nga personazhe me bluza të palara në njerëz të mbuluar...

Aktualitet 16:49 - 23 Dhjetor, 2018

Shënim/Doktorin e frymëzon Koço Kokëdhima dhe jo Luli

Java politike që lamë pas ka pasur mjaft ngjarje. Që nga kthimi i opozitës në Parlament, debatet e Ramës me studentët, vezët mbi Kryeministrin nga deputet...

Aktualitet 22:06 - 22 Dhjetor, 2018

Albana Vokshi kundër Bashës/ Republika e Re bëhet qesharake, tani kundër biznesit

Deputetja nën siglën e Partisë Demokratike që sot quhet Republika e Re,  Albana Vokshi ka dalë kundër biznesit dhe premtimeve të kryetarit Lulzim Basha në fushatën...

Aktualitet 22:20 - 14 Dhjetor, 2018

Skandali në Kuvendin e PD-së/ Basha nuk pyet kandidatët e Këshillit Kombëtar

Ditën e sotme është mbledhur Kryesia nga Lulzim Basha, i cili nën rrënojat e Partisë Demokratike, kërkoi që të ngrejë Republikën e tij të Re. Për...

Aktualitet 21:33 - 14 Dhjetor, 2018

Skandal me listat e Këshillit Kombëtar të Lulzim Bashës

Nesër pritet që Lulzim Basha të thërrasë Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, për t’i dhënë formën finale Republikës së tij të Re, partisë së tij personale...

Aktualitet 22:41 - 6 Dhjetor, 2018

Basha pro Ramës/ Të gjithë kundër studentëve

Mbrëmjen e sotme, protesta e studentëve ka rrëmbyer vëmendjen e mediave dhe lidhur me këtë kauzë, opozita ka zgjedhur të përfaqësohet në studiot televizive me Alfred...

Aktualitet 13:48 - 26 Nentor, 2018

Në PD s’ka më garë/ Zgjidhen “Enveristët” e Republikës së Re

Fundjava është mbyllur me disa proçese zgjedhore të brendshme në Partinë Demokratike. Në Kamëz, Dibër, Korçë, Fier, Lushnje, Gjirokastër, Durrës, Gramsh, disa degë në Tiranë etj.,...

Aktualitet 20:34 - 24 Nentor, 2018

Idhtari i Vorio Epirit dhe Kacifas voton në zgjedhjet e Bashës

Vasili Kalivas, një nga idhtarët e Vorio-Epirit dhe një nga njerzit që ka qenë në mbështetje të Kostandino Kacifas ekstremisit grek që u vra nga RENEA,...

Aktualitet 19:20 - 23 Nentor, 2018

Dokument ekskluziv/ Zbulohet si emërohen kryetarët e seksioneve të PD, për të manipuluar votimin

Urdhri i nxjerrë nga kryetari Lulzim Basha, për riorganizimin e PD duket të jetë në shërbim të një farse zgjedhore. Zgjedhjet kudo kanë qenë formale, kandidatët...

Aktualitet 23:05 - 26 Prill, 2018

Paralajmërimi i fortë i Arben Imamit për Lulzim Bashën

Ish-ministri i Mbrojtjes, njëherësh anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Arben Imami, ka vijuar me sulmet ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, që sipas tij...