Connect with Us

All posts tagged "republika e re"

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 17:34 - 3 Maj, 2019

Sulmi ndaj Bindjes Demokratike/KQZ: Aleati i Lulit, tërhiqet nga tërheqja

KQZ ka njoftuar zyrtarisht se aleati i Lulit që po përdoret si kamikaz kundër Bindjes Demokratike është tërhequr nga tërheqja që ka paraqitur për zgjedhjet lokale....

Aktualitet 12:23 - 3 Maj, 2019

Nga autobusi me hidrogjen, tek trami dhe Qeveria tranzitore/ Projektet imagjnare të Lulit

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha duket se i merr seriozisht shumë punët e politikës. Prej rreth tre muajsh, e ka rrëzuar Ramën, të paktën...

Aktualitet 15:00 - 19 Prill, 2019

Basha, njësoj si dy vite më parë

Prej 16 shkurtit, opozita mori vendimin për të djegur mandatet e deputetëve. Është njësoj si dy vite më parë, kur bojkotoi parlamentin dhe u fut në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 11:34 - 3 Prill, 2019

“Gaz Salianji dhe Ervin Duma”/ Rama “degjeneron” Republikën e Re

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, ka ironizuar kryetarin e Republikës së re, Lulzim Basha. Referuar akuzave të...

Aktualitet 00:23 - 28 Mars, 2019

E pabesueshme/ Lulzim Bashës i ndodh çudia!

Vetëm Lulit mund t’i ndodhin këto çudi, dhe kuptohet vetëm në Shqipëri kalojnë kaq shpejt sikur ska ndodh asgjë, megjithëse Bashës i ndodhi sërish çudia. Lulit...

basha prononcim per mediat
Aktualitet 21:46 - 25 Mars, 2019

MEGA-SKANDALI dhe dokumenti/ Lulzim Basha pagoi 950 mijë usd nga kompania Ruse offshore, prokuroria uli shifrën

Sot kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, u paraqit në prokurorinë e kryeqytetit për tu pyetur si person në dijeni në lidhje me disa qindra...

Aktualitet 13:53 - 23 Mars, 2019

Ekskluzive-Basha vetëm 24 orë në Tiranë/ Fillon fundjavën hollandeze

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha është larguar sërish nga Shqipëria. Ai ka qëndruar në Tiranë vetëm 24 orë dhe më pas është nisur për...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:59 - 12 Mars, 2019

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

Ka mjaft debate midis demokratëve dhe opoinionit publik se kush e drejton realisht PD-në dhe kush e mori vendimin për djegien e mandateve? Ishte vetë Lulzim...

Aktualitet 11:46 - 2 Mars, 2019

Lista “Basha 2017″/ Kujtim Gjuzi si simbol i Republikës së Re

Një tjetër “tradhëtar” u zbulua dje. Një personazh që e la Lulin dhe kunatin pa gojë. Një emër i futur në listë si mbushës topi, pasi...

Aktualitet 18:10 - 21 Shkurt, 2019

Ekskluzive/ Murrizi flet për CNA.al: Pse nuk e dorëzoj mandatin

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi, është një nga pesë opozitarët që nuk e ka djegur ende mandatin e deputetit I kontaktuar nga CNA.al Murrizi ka sqaruar se...