Connect with Us

All posts tagged "republika e re"

Opinione 12:26 - 24 Nentor, 2019

Faktet-Kush e drejton vërtetë PD-në?

Shpesh në grupet politike dhe në media diskutohet se kush e drejton vërtetë PD? Doktori si lider i fortë me Lulin kukull apo Luli tashmë është...

basha duke folur
Politikë 11:27 - 8 Nentor, 2019

Skandali/ Basha zhduk simbolet e PD-së, rikthen Republikën e re

Ne tek CNA.al kemi qënë të bindur se projekti i Lulzim Bashës për të shndërruar PD-në në një Republikë të re, është një projekt i pandalshëm...

Politikë 10:53 - 25 Tetor, 2019

Shqipëria e Lulit dhe Shqipëria e shqiptarëve/ Milionat e eurove përballë varfërisë ekstreme

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha një ditë më parë ka publikuar një video-mesazh të veçantë. Në faqen e tij në rrjetet sociale, Basha dje...

Politikë 12:30 - 26 Shtator, 2019

Rikthehet Haxhinasto, kërkon Republikën e re/ Nuk ka sqaruar vilen 1 milion dollarë

Ish-ministri i Jashtëm dhe eksponenti i lartë i LSI, Edmond Haxhinasto, është rikthyer në media. Haxhinasto ishte i ftuar sot në studion e emisionit të mëngjesit...

Lajm i Rekomanduar 15:49 - 19 Shtator, 2019

Zbulohen detajet/ Rilindja i jep biznes kryetarit të Republikës së re

Bashkëpunimi i Rilindjes me Republikën e re është një fakt i vjetër dhe i pakontestueshëm, megjithëse Lulzim basha përpiqet që të gënjejë, të bëjë protesta apo...

Politikë 18:51 - 17 Shtator, 2019

Ekskluzive flet Arben Imami/ Kriza lineare, qeveria Rama, është më e zeza që vendi ka pasur

Në një intervistë ekskluzive për CNA.al ish-ministri dhe themeluesi i PD, Arben Imami, ka analizuar krizën politike në vend dhe qeverisjen e Ramës këto 6 vite,...

Lajm i Rekomanduar 10:10 - 20 Gusht, 2019

Topalli zmbraps Bashën/ Kreu i Republikës së re pranon dështimin, zbulohet skenari i radhës  

Disa ditë më parë, Partia Demokratike publikoi një dosje sipas të cilës, kandidati fitues për bashkinë e Shkodrës në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Valdrin Pjetri...

Rama dhe basha
Politikë 08:52 - 19 Gusht, 2019

“Bëni gati valixhet”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Ramën dhe Bashën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me një shkrim të publikuar në revisten Monitor, sipas të cilit Shqipëria ka nivelin...

Politikë 14:31 - 4 Gusht, 2019

Rama tallet me Bashën/ Ibsen Elezi: Me PD e vërtetë, as 6 muaj s’do kishte rezistuar

Ish, kreu i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka deklaruar se Rilindja po tallet me Republikën e re. Duke nënkuptuar se kryeministri Edi Rama, po tallet...

Politikë 09:20 - 31 Korrik, 2019

Mirë se vini në Republikën e Re të Lulzim Bashës!

Kush mendon se Luli dështoi me Republikën e Re e ka gabim. E ka krejt gabim! Ai me 30 qershor 2019 përfundoi projektin që themeloi me...

Politikë 17:23 - 27 Korrik, 2019

Shpallet lista/ PD dezhurn me turne tek Teatri

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha duket të jetë një “gjeni” për t’ju hedhur hi syve qytetarëve. Pasi kishte deklaruar më parë se Teatri Kombëtar...

Aktualitet 12:51 - 14 Korrik, 2019

Basha gjen përgjegjësit/Fajin e kanë të deleguarit, kryetarët e degëve dhe baza!!!

Tre armiqtë e rinj, brenda Republikës së Re, janë zbuluar së fundmi nga vetë kryetari. Më në fund Lulzim Basha ka pranuar dështimin, ka drejtuar gishtin,...

Aktualitet 21:15 - 29 Qershor, 2019

Shënim/ Si po bëhet qesharake Republika e Re

Ditën e nesërme qytetarët shqiptarë votojnë për të zgjedhur drejtuesit vendorë për katër vitet e ardhshme. Këto zgjedhje janë bojkotuar nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi...

Aktualitet 12:21 - 21 Qershor, 2019

Skandalet e Rilindjes në STOP/ Tërmeti që tremb Lulin dhe Republikën e Re

Kreu i PD-së Lulzim Basha, mbrëmjen e kaluar, përmes një lidhjeje telefonike për “Opinion” në Tv Klan, ka thënë emisioni investigativ si “Stop” po dezinformon opinionin...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 17:34 - 3 Maj, 2019

Sulmi ndaj Bindjes Demokratike/KQZ: Aleati i Lulit, tërhiqet nga tërheqja

KQZ ka njoftuar zyrtarisht se aleati i Lulit që po përdoret si kamikaz kundër Bindjes Demokratike është tërhequr nga tërheqja që ka paraqitur për zgjedhjet lokale....

Aktualitet 12:23 - 3 Maj, 2019

Nga autobusi me hidrogjen, tek trami dhe Qeveria tranzitore/ Projektet imagjnare të Lulit

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha duket se i merr seriozisht shumë punët e politikës. Prej rreth tre muajsh, e ka rrëzuar Ramën, të paktën...

Aktualitet 15:00 - 19 Prill, 2019

Basha, njësoj si dy vite më parë

Prej 16 shkurtit, opozita mori vendimin për të djegur mandatet e deputetëve. Është njësoj si dy vite më parë, kur bojkotoi parlamentin dhe u fut në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 11:34 - 3 Prill, 2019

“Gaz Salianji dhe Ervin Duma”/ Rama “degjeneron” Republikën e Re

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, ka ironizuar kryetarin e Republikës së re, Lulzim Basha. Referuar akuzave të...

Aktualitet 00:23 - 28 Mars, 2019

E pabesueshme/ Lulzim Bashës i ndodh çudia!

Vetëm Lulit mund t’i ndodhin këto çudi, dhe kuptohet vetëm në Shqipëri kalojnë kaq shpejt sikur ska ndodh asgjë, megjithëse Bashës i ndodhi sërish çudia. Lulit...

basha prononcim per mediat
Aktualitet 21:46 - 25 Mars, 2019

MEGA-SKANDALI dhe dokumenti/ Lulzim Basha pagoi 950 mijë usd nga kompania Ruse offshore, prokuroria uli shifrën

Sot kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, u paraqit në prokurorinë e kryeqytetit për tu pyetur si person në dijeni në lidhje me disa qindra...

Aktualitet 13:53 - 23 Mars, 2019

Ekskluzive-Basha vetëm 24 orë në Tiranë/ Fillon fundjavën hollandeze

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha është larguar sërish nga Shqipëria. Ai ka qëndruar në Tiranë vetëm 24 orë dhe më pas është nisur për...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:59 - 12 Mars, 2019

Nga kunati, Elona, Desada dhe Odeta tek Berisha/ Kush e drejton vërtetë PD-në?

Ka mjaft debate midis demokratëve dhe opoinionit publik se kush e drejton realisht PD-në dhe kush e mori vendimin për djegien e mandateve? Ishte vetë Lulzim...

Aktualitet 11:46 - 2 Mars, 2019

Lista “Basha 2017″/ Kujtim Gjuzi si simbol i Republikës së Re

Një tjetër “tradhëtar” u zbulua dje. Një personazh që e la Lulin dhe kunatin pa gojë. Një emër i futur në listë si mbushës topi, pasi...