Connect with Us

All posts tagged "reporteret pa kufij"

Bota 17:39 - 16 Janar, 2020

Monitorimi në internet/ “Reporterët pa kufij” kundër Shërbimit të fshehtë gjerman

Pa Edward Snowden, ligji për Shërbimin e Fshehtë Gjerman (BND), i reformuar në vitin 2017, nuk do të ekzistonte. U deshën zbulimet e ish-punonjësit të Agjencisë Kombëtare...

Politikë 09:40 - 13 Janar, 2020

Kthimi në Kuvend i paketës së censurës/ Reagojnë Reporterët pa Kufij

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të kthyer në Kuvend paketën “Anti-Shpifje” të qeverisë, ka ardhur reagimi edhe nga Reporterët pa Kufij. Nëpërmjet një mesazhi...

Aktualitet 11:46 - 18 Prill, 2019

Gazetarët pa kufij: Rënie e lirisë së medias në Shqipëri

Organizata “Gazetarët pa kufij”, me seli në Paris, vlerëson në raportin për lirinë e medies se urrejtja ndaj gazetarëve në nivel botëror është shndërruar në dhunë...

Aktualitet 19:08 - 1 Dhjetor, 2018

“Gazetarët janë të kërcënuar në Shqipëri”/ UGSH reagon pas raportit të ‘Reporterëve pa Kufij’

Pas publikimit të raportit vjetor të “Reporterëve pa Kufij”, ku u konstatua se rregullat në mediat në Shqipëri janë të manipuluara për interesa të qeverisë dhe...

Aktualitet 13:34 - 1 Dhjetor, 2018

 “Reporterët pa kufij” japin alarmin / Shqipëria një nga pesë vendet me mafian më të rrezikshme

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Median dhe njëkohësisht deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka dalë në një deklaratë për mediat për të bërë publik raportin...

Aktualitet 20:39 - 27 Maj, 2018

“Reporterët pa kufij” në përkrahje të Bledi Kasmit/ Thirrje Kryeministrit

Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike” (RD), Bledi Kasmi, ka reaguar pas denoncimit të dhunës së ushtruar ndaj tij prej policisë nga “Reporterët pa kufij”. Me anë...

kryeminsitri edi rama
Aktualitet 11:37 - 26 Prill, 2018

Ofendimi dhe etiketimi i gazetarëve/ “Reporterët pa Kufij” kryqëzojnë Ramën

Pauline Ades Mevel, shefe e Zyrës për Ballkanin dhe Europën/ RSF ka folur për lirinë dhe problemet e medias në Shqipëri me rastin e publikimit të...

Aktualitet 11:20 - 26 Prill, 2018

“Reporterët pa Kufij” dënojnë sulmin ndaj editorit të CNA.al

Shefja e Zyrës për Ballkanin dhe Europën/ RSF, Pauline Ades Mevel ka fulor në lidhje me problemet me të cilat përballet media në Shqipëri. Në një...

Aktualitet 19:33 - 15 Mars, 2017

Reporterët pa kufij “tregojnë” autorët e dyshuar/Vendosni përpara drejtësisë dhunuesit e gazetarit Elvi Fundo

Organizata Reporterët pa Kufij ka reaguar për sulmin e javës së kaluar ndaj gazetarit investigativ Elvi Fundo, i cili i ka bërë thirrje autoriteteve të vendosin...