Connect with Us

All posts tagged "replike"

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

Lajm i Rekomanduar 17:20 - 28 Gusht, 2019

Replikë me Mero Bazen/ Ku ndryshon Berisha nga Rama, për lirinë e medias

Mero Baze, editori dhe njëkohësisht pronar i gazetës “Tema”, në një editorial së fundi ka mbajtur një qëndrim edhe në lidhje me lëvizjet e bëra në...

Politikë 20:01 - 27 Gusht, 2019

Quajti komentuesin “Down”/ Reagon Murrizi: “Ndjesë që nuk jam në nivelin tuaj”

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi në një status në rrjetet sociale ku po komentonte mbi aktualitetin politik në vend dhe akuzat ndaj ministres së Drejtësisë...

Politikë 19:40 - 26 Gusht, 2019

Replikë me Neritan Sejaminin/ Agron Gjekmarkaj i përvishet këshilltarit të Bashës

Analisti i njohur Agron Gjekmarkaj, ka reaguar përmes një shkrimi të gjatë, që vjen si replikë ndaj këshilltarit të Lulzim Bashës, Neritan Sejamini, të cilin Berisha...

Denoncim 19:36 - 20 Gusht, 2019

“I kanë prerë veshin një klienti në prezencën e Policisë”/ Berisha del blof

Ish kryeministri Sali Berisha publikoi sot denoncimin e një qyetari, sipas të cilit një turisti në Sarandë  pronarët e një lokali i kanë prerë veshin në...

Sociale 20:49 - 18 Gusht, 2019

Marjana Kondi i përgjigjet Ramës/ Të vërtetën e tha përgjysëm

Aktorja e mirënjohur Marjana Kondi ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama lidhur me qëndrimin e saj për çështjen e Teatrit Kombëtar. Ajo shkruan se kryeministri e ka...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 13:34 - 21 Prill, 2019

“I dashur Bushat”/ Petrit Vasili replikë me analistin

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka bërë një replikë me analistin Andi Bushati i cili ditën e...

replike me dritan hilen
Aktualitet 11:58 - 10 Mars, 2019

Redaksionale-Replikë me Dritan Hilën/ Pse Luan Baçi s’mund të jetë Pal Dajçi

Dikush që e njeh historinë politike të demokracisë dhe axhendën e saj të këtyre 30 viteve, nuk do të bënte atë gabim që ka bërë Dritan...

Aktualitet 17:37 - 7 Dhjetor, 2018

Nga Astrit Patozi/ NUK KAM ASNJË DETYRIM QË TË ZGJEDH MES RAMËS DHE BASHËS

(Në vend të një replike miqësore me Agron Gjekmarkajn) I dashur Agron, Po lexoj tek “Panorama on line” një opinion tëndin të shprehur mbrëmë në “Real...

ekskluzive bashes i dezertojne ushtaret
Aktualitet 22:59 - 5 Korrik, 2018

Djegia e mandateve/ Gazetari replikon ashpër me Tomorr Alizotin

Ish-shefi i Departamentit të të Përndjekurve Politikë në Partinë Demokratike Tomorr Alizoti, ka reaguar pas votimit nga maxhoranca të projektligjit që i hap rrugë shembjes së...

Aktualitet 10:26 - 7 Qershor, 2018

Replikë me Mero Bazen/ Rama dhe politika, përtej bamirësisë

Në një editorial të djeshëm, që po e sjellim më poshtë botuesi i gazetës “Tema”, Mero Baze analizon emisionin “Opinion” të dy netëve më parë, ku...

Aktualitet 14:31 - 1 Prill, 2018

Replikë me thirrjet për zjarrvënie ndaj kapitalizmit të Lapsi.al

Nga Besart Kadia Ajo çfarë ishte befasuese në vijën e argumentimit të këtij artikulli ishte legjitimimi i djegjes së zyrave të sapo hapura prej kompanive private...

ish-kryeministri sali berisha dhe kryetari i partise demokratike lulzim basha
Aktualitet 20:12 - 23 Mars, 2018

Një “replikë” me Agim Xhafkën/ Partia e kunatit dhe partia e demokratëve

Gazetari me pendë të mprehtë, Agim Xhafka, sot ka publikuar në rrjetet sociale një takim të tij me ish-kryeministrin Sali Berisha. Duket i ekzaltuar përtej humorit,...

Opinione 20:50 - 27 Shkurt, 2018

Nga Eni Vasili/ Replikë me Sali Berishën dhe Mero Bazen

Që nga mesnata e së hënës e deri mesditën e së martës, e  pashë veten protagoniste jo vetem të thuajse të të gjitha ballinave të portaleve...

Politikë 20:44 - 23 Shkurt, 2018

REPLIKA/ Gjergj Bojaxhi: E vërteta e 4 akuzave të Erion Veliajt ndaj meje dhe krimi që po i bën Tiranës

Nga Gjergj Bojaxhi Përtej fasadës me mbjelljen e pemëve, pamë një kryetar bashkie që për të mos u përballur me shkatërrimin dhe betonizimin që po i...

Aktualitet 17:18 - 27 Gusht, 2017

Vazhdon “lufta” PS-LSI/ Gjosha-Bushatit: Ndiejmë keqardhje për ju

Pas replikave mes dy deputetëve Klajda Gjosha dhe Ditmir Bushatit, Gjosha ka reaguar për herë të dytë pas statusit të Bushatit.  Ai i kërkontë deputetes së...

Kryesore Show Biz 12:50 - 21 Gusht, 2017

Olti Curri zbulon djalin e tij/ E ka mbajtur të fshehtë për shumë vite

Opinionisti i njohur, Olti Curri është babai i një djali rreth 5 vjeç. Sekreti i tij është zbuluar nga aktorja e njohur, Olta Gixhari e cila...

Aktualitet 20:26 - 16 Korrik, 2017

Patozi paralajmëron Bashën/ Asgjë nuk do të jetë si më parë, Lulzim!

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka replikuar me kryetarin e vetëngrirë të PD, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale. Patozi i drejtohet Bashës...

Aktualitet 22:26 - 29 Mars, 2017

Boçi sulmon Bushatin/Beteja juaj në baltë e llucë, po pëllisni …!

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, ka sulmuar ministrin e Jashtë, Ditmir Bushati. Në rrjetet sociale, Boçi e cilëson reagimin si një replikë “të detyruar” me ministrin...

Aktualitet 10:45 - 10 Mars, 2017

Nga Arian Galdini/Replikë me Blendi Fevziun

I dashur Blendi, Lexova me vemendje analizen tende te sotme qe shenjohej nen pyetjen se cili do ti binde qytetaret, Lulzim Basha apo Edi Rama. Dakordesohem...

Aktualitet 14:01 - 26 Janar, 2017

Shqipëria të bashkohet me Kosovën, politika e jashtme po përdoret!/Bushati: I dashur Blush …!

Teksa foli për situatën tepër të tensionuar Kosovë-Serbi dhe mos reagimin e BE-së, Ben Blushi akuzoi dhe Shqipërinë. Ndonëse e cilësoi këtë të pafuqishme për të...

Aktualitet 15:31 - 22 Shtator, 2016

Paulin Sterkaj trafikant droge dhe prostitutash

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani replikoi në Kuvend me deputetin socialist Paulin Sterkaj për përfshirje të kryetarit të PD-së së Malësisë së Madhe...

Aktualitet 19:00 - 24 Maj, 2016

Replikë me Petrit Vasilin për demokracinë dhe kriminelët në politikë

Nga Mentor Kikia Mbrëmë dëgjova Petrit Vasilin në një emision televiziv, ku diskutohej për dekriminalizimin. Duke iu referuar deputetëve dhe kryetarëve të bashkive, të cilët në...