Connect with Us

All posts tagged "renie"

Ekonomi 16:51 - 18 Nentor, 2019

Eksportet në rënie të ndjeshme në tetor/ Ndikim dhe kriza politike

Tendenca rënëse e eksporteve është përshpejtuar më tej në muajin tetor, sipas të dhënave nga INSTAT. Në Tetor 2019 eksportet e mallrave arritën vlerën 27 mld...

Ekonomi 16:43 - 16 Tetor, 2019

FMN ‘shkund’ Ramën: S’ke rritje, por rënie të ekonomisë!

Ekonomia shqiptare po rrudhet dhe po shkon drejt greminës. Edhe pse kryeministri i vendit, Edi Rama, ‘betohet’ për një rritje të ekonomisë së vendit, duket se...

Life Style 13:53 - 9 Korrik, 2019

Si të keni rënie në peshë pa dietë? Zbuloni ushqimet më të rëndësishme që duhet të konsumoni

Në këtë sezon të nxehtë vere të gjithe duan të jenë në formën e tyre më të mirë duke mos pasur shumë kile në trupin e...

Aktualitet 21:47 - 8 Korrik, 2019

Paskal Milo nxjerr zbuluar Bashën/ “Pjesëmarrje e ulët, kauza shënon rënie”

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo i qenë prezent në studion e emisionit, “5 Pyetjet nga Babaramo”, komentoi protestën e sotme të opozitës. Sipas Milos,...

Kuriozitete 12:40 - 28 Qershor, 2019

Gjendet “kura” e rënies së flokëve? Zbulimi i shkencëtarëve i ka lënë gojëhapur të gjithë

Rënia e flokëve është një problem i madh i cili nuk ka gjetur asnjëherë zgjidhje. Por vetëm sot shkencëtarët mund të kenë gjetur kurën dhe çelësi...

Aktualitet 12:53 - 21 Qershor, 2019

Facebook në “rënie”/ Statistikat “shokojnë” Mark Zuckerberg, ja çfarë ka ndodhur me përdoruesit

Pas shumë skandaleve me publikimin e të dhënave të përdoruesve, Facebook ka qënë në rënie që prej vitit të kaluar. Por edhe pse numri i përdoruesve...

floke si te shpetoni nga renia e flokeve
Aktualitet 14:16 - 7 Mars, 2019

Si të shpëtoni njeherë e mirë nga rënia e flokëve

Rënia e flokëve është një problem pas të cilit fshihen shumë shkaqe, të jashme apo të brendshme, lehtësisht të kuptueshme apo jo. Sipas dermatologëve ka dy...

Aktualitet 09:20 - 31 Dhjetor, 2018

Euro shënoi rënien më të madhe nga viti 2004/ Pse 400 milionë eurot e BSH-së nuk bënë asgjë!

Monedha e përbashkët po e mbyll vitin 2018, duke u këmbyer në nivelin e rreth 123 lekëve, në nivelin më të ulët që nga tetori i...

Life Style 12:10 - 28 Dhjetor, 2018

Rënia e flokëve po bëhet shqetësuese? Ja çfarë duhet të nisni të hani urgjentisht

Është e natyrshme të themi se flokët bien çdo ditë, por ka njerëz që pas moshës 35-vjeçare fillojnë që ta vuajnë vërtet rënien e tyre. Për...

Kryesore Show Biz 10:40 - 3 Nentor, 2018

Ups! Aktorja shqiptare bie në pusetë dhe pëson dëmtime serioze

Është e pamundur që të mos kemi dëgjuar nga të afërmit tanë, se krejt papritur kanë rënë në pusetë. Dhe pasi kemi qeshur me këtë histori...

Aktualitet 08:19 - 26 Tetor, 2018

Euro nuk ndal rënien e pazakontë

Monedha e përbashkët ka hyrë në një trajektore rënëse që nuk ka të ndalur, duke përsëritur situatën e krijuar në muajin maj të këtij viti, kur...

Aktualitet 22:20 - 6 Qershor, 2018

Rënia e euros/ Gazetarja shpjegon arsyet

Kryeredaktorja e revistës “Monitor” Ornela Liperi është e ftuar në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut në televizionin Klan, ku po diskutohet rreth temës: “Rënia...

Aktualitet 15:35 - 11 Dhjetor, 2017

Parandaloni rënien e flokëve me këtë bimë tipike shqiptare

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë periudhë është...

Aktualitet 09:49 - 26 Tetor, 2017

Banka Botërore paralajmëron ulje të investimeve të huaja në Shqipëri

Banka Botërore lajmëron se në vitet në vijim do të ketë një ulje të konsiderueshme të investimeve të huaja në Shqipëri. Në një projeksion të fundit...

Aktualitet 20:36 - 23 Tetor, 2017

Nga Klodian Tomorri / Pse ranë pagat?

Kevin Hasset, shefi i bordit të këshilltarëve ekonomik të Presidentit Trump kur paraqiti paketën e re fiskale dy ditë më parë tha se ulja e tatim...

Aktualitet 08:54 - 15 Gusht, 2017

Koha për të blerë online/Dollari në Shqipëri arrin nivelin më të ulët të gati tre viteve

Dollari ka shënuar sot nivelin më të ulët të këmbimit ndaj monedhës vendase, që nga nëntori i vitit 2014. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Aktualitet 17:52 - 28 Korrik, 2017

Shifrat e INSTAT/Në 2016-n, paga reale në shtet ra për herë të parë në 16 vjet

Rritja e pagës reale në sektorin shtetëror në vitin 2016 ishte negative, për herë të pare, tw paktwn që nga viti 2000, kur INSTAT raporton këto...

Aktualitet 16:50 - 8 Prill, 2017

Pse është e vështirë të biesh në peshë?

Trupi ynë përbëhet nga masa e shëndoshë dhe ajo e dobët (muskujt). Një trup ku qelizat dhjamore janë të numërta do të ketë më shumë vështirësi...

Femra 17:30 - 24 Janar, 2017

Ndaloni përgjithmonë rënien e flokëve

Mos u shqetësoni! Një problem i tillë është shumë i zakonshëm si tek burrat dhe tek gratë.Tek burrat, shpesh rënia e flokëve ndodh me kalimin e...

Femra 11:30 - 22 Janar, 2017

Dieta ideale për humbje peshe

Ushqimi i shpejtë apo i menjëhershëm, i cili është automatikisht jo i shëndetshëm, shpesh është alternativa e vetme, e cila lë gjurmë në lëkurë, flokë, dhe...

Femra 16:30 - 17 Janar, 2017

Kundër rënies së flokut

Rozmarina e 1 mijë virtyteve: një mjet efektiv kundër rënies së flokëve, por edhe një qetësues, anti-inflamator, antiseptik që ndihmon tretjen e ushqimit. Zbuloni se si...

Femra 10:30 - 8 Janar, 2017

Ndaloni rënien e flokëve me…

Rënia e flokëve shqetëson shumë persona dhe shpeshherë ne përballemi me konfuzitet se si të ndalojmë flokët tanë të bien. Rënia ndodhë për faktorë të ndryshëm,...

Shëndeti 23:15 - 29 Nentor, 2016

Ja si mund të ndaloni rënien e flokëve

Në ditët e sotme rënia e flokëve fillon që në mosha shumë të reja  dhe sipas specialistëve kjo gjë vjen nga shtimi i stresit. Shumë njerëz...