Connect with Us

All posts tagged "renia"

Kronika 09:58 - 5 Tetor, 2019

E rëndë/ Bie nga kati i shtatë, ndërron jetë 60-vjeçari  

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit, ku një 60-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi ka rënë nga kati i shtatë i pallatit. Ngjarja...

Ekonomi 08:20 - 11 Shtator, 2019

Investimet e huaja nisin rënien/ Tkurren 13% në tremujorin e dytë

Investimet e Huaja Direkte kanë shfaqur tendencë rënëse në tremujorin e dytë të këtij viti, pas nivelit të lartë që shënuan në janar-mars. Sipas statistikave të...

Aktualitet 08:25 - 27 Mars, 2019

Kush e “rrëzoi” euron/ Nga vijnë dhe ku shkojnë paratë 

Në 19 dhjetor të vitit të kaluar, euro u këmbye me 122.69 lekë, duke arritur në nivelin më të ulët, që  nga gushti 2008. Ndërsa për...

Aktualitet 15:20 - 20 Dhjetor, 2018

Euro në pikiatë/ Zbret nën 123 lekë për herë të parë nga 2008

Monedha e përbashkët, euro vijoi edhe sot nënçmimin në tregun e këmbimit duke rënë nën vlerën e 123 lekëve dhe poshtë normalitetit të ri 124 lekë...

Aktualitet 23:30 - 3 Dhjetor, 2018

Këto janë ushqimet që duhet të konsumoni, për ti dhënë lamtumirën rënies së flokëve

Rënia e flokëve mund të jetë e frikshme, ka shumë arsye pse mund t’ju bien flokët. Mund të ndodhë si pasojë e stresit, ndryshimeve hormonale, apo...

Ekonomi 09:29 - 11 Prill, 2018

Rënia e euros/ Si po ndikohen këstet e kredisë, çmimet e shtëpive, pagat, planet e udhëtimeve jashtë…

 Euro po këmbehet këto ditë me rreth 129-130 lekë, niveli më i ulët në dhjetë vjet, ndërsa dollari ka zbritur afër 104-105 lekëve, më e ulëta...

Aktualitet 19:38 - 20 Gusht, 2017

Sinjalet e rreme të ekonomisë! Paradokset që po shoqërojnë rritjen

Sinjalet, që po vijnë nga ekonomia, janë aq të komplikuara dhe të ngatërruara dhe do të bënin konfuz çdo ekonomist (të huaj), që do të shihte...