Connect with Us

All posts tagged "renea"

Kronika 19:31 - 25 Shtator, 2020

Ekzekutimi nga RENEA i 71 vjeçarit/ Eksperti tregon hapat nga negocimi te eliminimi

Ngjarja e djeshme ku RENEA ekzekutoi 71-vjeçarin Lefter Zhidru që hapi zjarr ndaj policisë tronditi vetëm të gjithë vendin RENEA tentoi përmes negocimit që të bindte...

Municion luftarak, kallashnikov dhe eksploziv në banesë/ Zbardhet e shkuara e 71-vjeçari që sfidoi forcat RENEA
Kronika 23:01 - 24 Shtator, 2020

Municion luftarak, kallashnikov dhe eksploziv në banesë/ Zbardhet e shkuara e 71-vjeçarit që sfidoi forcat RENEA

71-vjeçari Lefter Zhidru, “ngriti sot në këmbë” policinë e shtetit, gjersa u ekzekutua nga forcat RENEA. Pas ekzekutimit, në banesën e tij u gjetën kallashnikovi me...

Mbajti në ankth Elbasanin për 5 orë/ Nxirret trupi i pajetë i 71-vjeçarit
Kronika 21:33 - 24 Shtator, 2020

Mbajti në ankth Elbasanin për 5 orë/ Nxirret trupi i pajetë i 71-vjeçarit

Është nxjerrë nga banesa trupi i pajetë i 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, pasi u ekzekutua nga forcat RENEA, pasditen e sotme, pas më shumë se 5 orësh...

Sot në mesditë është zhvilluar mbledhja e fundit e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD-së, ku janë dorëzuar 316 emra. CNA.al ka mësuar se ka patur vendime të forta duke hequr nga lista rreth 80 emra. Më herët raportuam heqjen e emrit të ish deputetëve Ervin Salianji dhe Endri Hasa, dhe Gerti Bogdani. Ndërkohë që mësohet se nga Komisioni janë hequr dhe dy emra të tjerë, Aldo Bumçi e Flamur Noka. Emrat i ka hequr Basha, pork a kërkuar që të mbetet kofidente gjithçka. Kjo për shkak të ndërhyrjeve të forta që mund të vijnë, por dhe mundësisë që ti rikthejë kryesia e PD-së si kandidatë.
Politikë 19:59 - 24 Shtator, 2020

“Ju bëri zbor një plak 71-vjeçar”/ Ish-ministri i Brendshëm akuza policisë: E turpshme për shtetin!

Ish Ministri i Brendshëm Flamur Noka, ka reaguar pas ekzekutimit të 71-vjeçarit Lefter Zhidru nga forcat RENEA në Elbasan. Noka e quan vrasjen e të moshuarit...

E akuzonte për tradhti/ Zbardhet dëshmia e ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua nga RENEA
Kronika 19:31 - 24 Shtator, 2020

E akuzonte për tradhti/ Zbardhet dëshmia e ish-bashkëshortes së 71-vjeçarit që u ekzekutua nga RENEA

Është zbardhur dëshmia e ish- gruas së 71-vjeçarit, Lefter Zhidru i cili u ekzekutua pasditen e sotme nga forcat RENEA pas 5 orësh rezistencë. Viktima jetonte...

Pesë orë në panik/ Dalin nga ‘ngujimi’ banorët e pallatit ku u ekzekutua Lefter Zhidru
Kronika 19:10 - 24 Shtator, 2020

Pesë orë në panik/ Dalin nga ‘ngujimi’ banorët e pallatit ku u ekzekutua Lefter Zhidru

Ka marrë fund ankthi për banorët e pallatit ku për 5 orë 71 vjeçari Lefter Zhidru luftoi me policinë e shtetit, RENEA-N dhe FNSH. Pas ekzekutimit...

U ekzekutua nga RENEA pasi terrorizoi Elbasanin/ Çfarë u gjet në banesën e 71-vjeçarit
Kronika 18:51 - 24 Shtator, 2020

U ekzekutua nga RENEA pasi terrorizoi Elbasanin/ Çfarë u gjet në banesën e 71-vjeçarit

Rreth orës 17:50 policia dhe forcat RENEA u përplasën sërish me Lefter Zhidrun në Elbasan. Mësohet se RENEA ka ekzekutuar 71-vjeçarin, i cili prej disa orësh...

Kronika 18:07 - 24 Shtator, 2020

Terrorizoi Elbasanin/ 71-vjeçari përplaset me armë zjarri me forcat RENEA

71-vjeçari Lefter Zhidru është përplasur me armë zjarri me forcat RENEA, gjatë ndërhyrjes për neutalizimin e tij. I moshuari ka qëlluar disa herë në ajër, ndërsa...

I moshuari vijon rezistencën!/ RENEA ndërhyn për kapjen e 71-vjeçarit
Kronika 17:53 - 24 Shtator, 2020

71-vjeçari i “ngujuar” prej 4 orësh/ I kërkon policisë që t’i sjellin djalin

Prej me shumë se 4 orësh 71-vjeçari Lefter Zhidru qëndron i “ngujuar” në banesën e tij në lagjen 11 Nëntori, në Elbasan, ndërsa nuk pranon të...

Politikë 15:11 - 24 Shtator, 2020

Panik në Elbasan/ 71-vjeçari nuk dorëzohet, mbërrijnë forcat anti-eksploziv dhe makinat e blinduara

Elbasani vijon të jetë në panik, nga ngjarja e rëndë e ndodhur mesditen e sotme, ku një 71-vjeçar qëlloi me armë në drejtim ttë efektivëve të...

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar
Kronika 14:00 - 24 Shtator, 2020

“Luftë” në mes të Elbasanit/ Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë, zbarkojnë “RENEA” dhe “Shqiponjat”

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur reth mesditës së sotme në Elbasan, ku një person ka qëlluar me armë zjari në drejtim të efektivëve...

Krimi trondit vendin/ RENEA dhe FNSH pika të shumta kontrolli në rrugët kryesore të vendit
Kronika 12:31 - 19 Shtator, 2020

Krimi trondit vendin/ RENEA dhe FNSH pika të shumta kontrolli në rrugët kryesore të vendit

Forcat Speciale RENEA dhe FNSH  kanë dal në terren për kapjen e personave që janë shpallur në kërkim pas ngjarjeve kriminale që tronditën vendin ditët e...

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar
Kronika 18:47 - 17 Shtator, 2020

Vrasja e Bujar Çelës/ RENEA aksion në Elbasan, disa të shoqëruar

Forcat Speciale RENEA, kanë shoqëruar disa përsona në lidhje me vrasjen Bujar Çelës, i cili është vëllai i Talo Çelës, një emër jo I panjohur nga drejtësia, ku...

Kronika 12:54 - 17 Shtator, 2020

Përplasje me armë mes policisë dhe kultivuesve të drogës/ RENEA niset me urgjencë drejt Malësisë së Krujës

Forcat Speciale RENEA janë nisur në drejtim të Malësisë së Krujës, aty ku raportohet për përplasje me armë. Mësohet se gjatë një kontrolli antikanabis në Malësinë...

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona
Kronika 08:43 - 12 Gusht, 2020

Operacion i befasishëm gjatë natës në Peqin/ Policia në përpjekje për të kapur të kërkuarin Talo Çela

Gjatë mbrëmjes së kaluar forcat RENEA kanë zhvilluar një aksion policor në qytetin e Peqinit për kapjen e Talo Çelës. Çela, 49-vjeç, me origjinë nga Elbasani,...

Dosja e SPAK: Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?
Kronika 12:36 - 3 Gusht, 2020

Shoqërohet në polici Ylli Ndroqi/ Gjykata i sekuestron pasurinë

Forcat RENEA dhe ato operacionale kanë shoqëruar pak minuta më parë, presidentin e RTV Ora News, Ylli Ndroqi. Burime mediatike bëjnë të ditur se Ylli Ndroqi...

Politikë 19:23 - 20 Maj, 2020

“Pse ishte Renea te Teatri Kombëtar?”/ Rama debat me gazetaren: Harruan t’ju pyesin ju

Një debat është regjistruar mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetares së Euroneës Albania pak më parë, teksa ishin duke folur për shembjen e Teatrit Kombëtar. Gazetarja...

Politikë 09:44 - 19 Maj, 2020

“I kanë vënë armën Robert Budinës”/ Kalaja: Ishin anëtarë të bandave, të mirëpaguar, të veshur si polic

Jursitja dhe aktivistja e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, Adriana Kalaja ka bërë deklarata të forta sot në lidhje me përplasjet tek Teatri Kombëtar. E...

Kronika 10:36 - 28 Shkurt, 2020

Operacioni që çoi Henri Çilin në pranga/ Braçe: Gjaku i Ibrahim Bashës nuk bëhet dot pasuri

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas arrestimit pronarit të UET, Henri Çilit. Braçe ka zbuluar se operacioni që çoi në arrestimin e disa personave, mes...

Kronika 08:50 - 21 Shkurt, 2020

Aksioni i policisë gjatë natës/ Shkon në 184 numri i të shoqëruarve në të gjithë vendin

Gjatë natës që lamë pas, janë zhvilluar aksione kundër veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, në disa qytete, si Tirana, Elbasani, Durrësi, Berati, Fieri, Shkodra,...

Kronika 13:13 - 15 Shkurt, 2020

“Nuk e vrau RENEA”/ Ekspertiza mjekoligjore zbulon të vërteten mbi vrasjen e Kacifas

Kostandin Kacifas, njeriu që në 28 tetor 2018 ditën e dëshmorëve të Greqisë, ka qëlluar me breshëri kallashnikovi kundër policisë shqiptare në fshatin Bularat të Gjirokastrës, rezulton...

Kronika 09:26 - 6 Shkurt, 2020

Pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës/ RENEA “zbarkon” në Lezhë

Në vijim të operacioneve të kapjes së personave të implikuar në vrasjen e Jan Prengës, forcat RENEA kanë zbarkuar sot në Lezhë. Pas Shijakut dhe Shkodrës,...

Politikë 18:37 - 5 Shkurt, 2020

Artan Hoxha ironizon OFL-në/ “Pse Rama krijoi repart qindra-miliona lekë kur RENEA i ka mbrojtur prapanicën”

Gazetari i kronikës së zezë, Artan Hoxha, ka ironizuar Operacionin Forca e Ligjit(OFL), i cili ka hyrë në ditën e tretë të aksionit të tij. Hoxha...