Connect with Us

All posts tagged "rëndësishëm"

Aktualitet 12:25 - 8 Qershor, 2019

“Si asnjëherë më parë”/ NASA bën lajmërimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhë

Duke filluar nga viti 2020 ju do të keni mundësi të vizitoni Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës dhe do të hapë stacionin për turizëm dhe mundësi tjera...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 17:18 - 17 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Ambasada e SHBA-së bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës që do të zhvillohet me 25 Maj. Njoftimi i ambasadës së SHBA-së i drejtohet...

policia rrugore per ererat e forta
Aktualitet 19:01 - 23 Shkurt, 2019

Erërat e forta/ Policia rrugore jep njoftimin e rëndësishëm

Policia rrugore në qarkun e Lezhës ka shtuar shërbimet e asaj në aksin rrugor Lezhë – Mabë për shkak të motit të keq dhe erërave të...

lulzim basha flet per diegien e mandateve
Aktualitet 18:03 - 23 Shkurt, 2019

PD merr vendimin e rëndësishëm/ Zbulohen datat kur do të nisin protestat

Në përfundim të mbledhjes së zhvilluar me kolegjin e kryetarëve, kreu i PD-së Lulzim Basha në prononcim për mediat bëri publike vendimet e marra në këtë...

Aktualitet 09:24 - 10 Shkurt, 2019

Aplikimi për viza/ Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarë, që kërkojnë viza, që pasi të mësojnë datëne  intervistët, dy javë para...

Aktualitet 19:38 - 7 Shkurt, 2019

Thaçi takime të rëndësishme në Mëngjesin e Lutjeve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po merr në Mëngjesin e Lutjeve në Uashington ku ka bërë disa takime të rëndësishme. Në një postim në rrjetet sociale...

studentet e korces ngujohen
Aktualitet 17:26 - 17 Janar, 2019

Studentët e Korçës marrin vendimin e rëndësishëm

Studentët e Universitetit “Fan Noli” në Korçë kanë marrë ditën e sotme vendimin për t’ju bashkuar homologëve të tyre në Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Burime të...

Aktualitet 08:34 - 6 Janar, 2019

Njoftimi i rëndësishëm/ Lehtësohet marrja e patentës

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka bërë me dije se procedurat e riaplikimit për Testin Teorik nëse ke ngelur në praktikë, për patentën...

Aktualitet 13:55 - 24 Dhjetor, 2018

Festat e fundvitit/ Ambasada Shqiptare në Greqi bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Shqiptare në Greqi ka publikuar sot një noftim të rëndësishëm për të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë atje. Në një postim në rrjetet sociale, në...

Aktualitet 18:00 - 29 Nentor, 2018

A është vërtet mëngjesi vakti më i rëndësishëm i ditës?

Një nga fjalitë që kemi dëgjuar më shumë, pas fjalisë “Babagjyshi nuk i sjell lodra fëmijëve të pabindur,”është fjalia “Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i...