Connect with Us

All posts tagged "regjisor"

Aktualitet 13:03 - 21 Qershor, 2019

Anulohet emisioni i shumëpritur në “Top Channel”/Regjisori i njohur jep dorëheqjen pas debatit me drejtuesit

Vetëm pak ditë më parë, në mediat online qarkulloi lajmi se në “Top Channel” do të rikthehej më në fund një prej emisioneve verore më të...

Aktualitet 10:40 - 16 Qershor, 2019

Arti në zi/ Ndahet nga jeta regjisori i famshëm prej sëmundjes së rëndë

Franco Zeffirelli i njohur si regjisori me i famshem italian, është ndarë nga jeta ditën e sotme, në moshën 96 vjeçare. Sipas mediave te njohura thuhet...

Aktualitet 17:48 - 14 Maj, 2019

“Regjisori i njohur më ngacmoi seksualisht”/ Artistja bën rrëfimin e papritur

Artistja e make-up, Pranvera Metolli ka bërë një rrëfim të papritur për publikun. E ftuar në emisionin “Trokit” ajo ka treguar një nga eksperiencat e saj...

Aktualitet 10:10 - 1 Maj, 2019

Triumf/Regjisori shqiptar shpallet më i miri në festivalin ndërkombëtar

Një lajm i mirë për kinematografinë shqiptare doli pak ditë më parë pasi “Internment” u vlerësua me çmimin “Filmi më i mirë i huaj” në Festivalin...

Aktualitet 10:34 - 30 Prill, 2019

Arti në zi/Ndërron jetë regjisori i njohur në moshën 57 vjeçare

I lindur në Los Angeles, John Singleton u konsiderua ndër regjisorët më të mirë afrikano-amerikanë dhe si regjisori i filmit të njohur të vitit 1991 “Boyz n...

Kryesore Show Biz 11:40 - 13 Mars, 2019

“Më refuzuan vizën!” Nik Xhelilaj rrëfen çfarë bëri regjisori për ta bërë pjesë të serialit turk

Emri i aktorit të talentuar shqiptar, Nik Xhelilaj prej kohësh tashmë është bërë pjesë e kinematografisë turke. Aktualisht ai po zhvillon xhirimet për një serial turk,...

Kryesore Show Biz 10:40 - 23 Shkurt, 2019

Kjo duket si lumturi! Pasi iu zbulua lidhja me regjisorin, Arbana Osmani reagon për herë të parë

Prej një jave u zbulua se Arbana Osmani po përjeton një histori të re dashurie me regjisorin e emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, Eduart...

Aktualitet 22:45 - 30 Nentor, 2018

Regjisori i famshëm martohet me modelen e Instagramit 20 vite më të re

Quentin Tarantino i ka dhënë fund beqarisë dhe është martuar me të fejuarën e tij Daniella Pick, në një ceremoni intime në Los Angeles. Lajmin e...

Aktualitet 10:20 - 26 Nentor, 2018

Arti në zi/Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare regjisori i famshëm

Është shuar në moshën 77 vjeçare Bernardo Bertolucci, një nga regjisorët e mëdhenj të kinemasë italiane. Autor i kryeveprave si ‘Tango e fundit në Paris’, ‘Nëntëqind’...

Aktualitet 22:20 - 29 Tetor, 2018

Rrëfimi rrëqethës i regjisorit/ Më arrestuan në Greqi, se këndova labçe

Regjisori Laert Vasili ka treguar se është arrestuar nga policia greke teksa festonte ditëlindjen në Greqi. Në një intervistë emisionin e Artur Zhejit, ai tha se...