Connect with Us

All posts tagged "refuzim"

Politikë 12:42 - 17 Qershor, 2020

Opozita parlamentare kërkoi mbledhjen e Këshillit Politik/ Gjiknuri refuzon që të takohet

Opozita parlamentare ka kërkuar që pasditen e sotme të zhvillohet mbledhja për Këshillin Politik në orën 17:00. Pas ftsesë së opozitës i mënjëhershëm ka qenë edhe...

Showbizz 09:48 - 10 Qershor, 2020

Refuzoi dy yjet e mëdha të futbollit/ Kjo është modelja ruse që po fikson meshkujt

Viki Odintcova është një nga modelet më seksi të Instagramit. Ajo ka fituar shumë famë falë formave të saj dhe bukurisë. Modelja ruse çmend gjithnjë me...

Showbizz 09:30 - 21 Maj, 2020

Refuzoi dy yjet më të mëdha të futbollit/ Fotot më fantastike të “bishës” ruse

Viki Odintcova është një nga modelet më seksi të Instagramit. Ajo ka fituar shumë famë falë formave të saj dhe bukurisë. Modelja ruse çmend gjithnjë me...

Politikë 21:56 - 24 Prill, 2020

“Ka dy dekada që më refuzon”/ Basha: Jam i gatshëm të dal në debat me Ramën

Kreu i PD, Lulzim Basha është pyetur nëse do të preferonte të bënë nje debat me kryeministrin Edi Rama. Kreydemokrati tha është i hapur për debat...

Shëndeti 09:20 - 7 Prill, 2020

Iu premtua 500-1000 euro/ Mjekët e Urgjencës së Lezhës refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë

Qeveria u ka dhënë një shpërblim prej 5 mijë lekësh mjekëve të spitalit të Urgjencës në qytetin e Lezhës, për muajin mars. Ata shprehen se fillimisht...

Blog 09:30 - 29 Mars, 2020

Pandemia/ Pse disa njerëz refuzojnë të qëndrojnë në shtëpi?

Egoistë. Budallenj. Të rrezikshëm. Të ligj. Këto janë fjalët që përdoren rëndom, për të përshkruar njerëzit që po e vazhdojnë jetën e tyre sikur asgjë të...

Lajme 18:10 - 27 Mars, 2020

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve/ Balla: Kuvendi do shqyrtojë dy dekretet që refuzoi presidenti

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë mbledhjes online të Konferencës së Kryetarëve dekalroi se 9 aktet normative që lidhen me Luftën kundër Covid-19...

Politikë 21:53 - 4 Mars, 2020

Kryesia e PS institucion “kukull”/ Arta Dade: Shqiptarët refuzuan Ramën në 30 qershor

Ish deputetja socialiste, Arta Dade thotë se shqiptarët refuzuan kryeministrin Edi Rama në zgjedhjet e 30 qershorit të vitin 2019. Sipas saj zgjedhjet u bojkotuan dhe...

Bota 17:17 - 22 Dhjetor, 2019

Dy javë grevë/ Macron refuzon pensionin presidencial prej mijëra eurosh

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka deklaruar se ka hequr dorë nga pensioni i tij i ardhshëm prej 6,220 eurosh bruto në muaj si ish-president i vendit....

Aktualitet 18:13 - 2 Qershor, 2019

“A të kanë refuzuar ndonjëherë?”/ Këngëtari e pranon publikisht

Këngëtari shumë i dashur nga Kosova, Dren Abazi ka qenë një nga të ftuarit specialë të kësaj puntate në emisionin “E Diell”. Dreni ka folur për...

Aktualitet 19:46 - 15 Mars, 2019

Protesta e opozitës/ Policia nuk jep leje

Ditën e nesërme do të zhvillohet protesta e paralajmëruar nga opozita. Mirëpo kjo protestë nuk e ka marrë miratimin e Policisë së Tiranës. Mësohet se refuzimi...

Arben Frroku i akuzuzar per vrasjen e Dritan Lames
Aktualitet 16:37 - 12 Shkurt, 2019

Gjykata e Strasburgut rrëzon ekstradimin Arben Frrokut në Shqipëri

Gjykata e Apelit në Hagë ka vendosur sot në favor të Arben Frrokut, duke refuzuar kërkesës për ekstradimin e tij në Shqipëri. Frroku akuzohet për vrasjen e...

Kuriozitete 17:00 - 5 Shkurt, 2019

Që ta marrin vesh të gjithë, ja 3 arsye pse meshkujt refuzohen nga femrat

Femrat janë të komplikuara dhe këtë nuk mund ta mohojë njeri! Shpesh ju refuzojnë kur jeni më i dashur se kurrë dhe ju duan kur jeni...

pasword djegie
Aktualitet 10:26 - 19 Janar, 2019

Refuzoi t’i jepte fjalëkalimin e telefonit, 25-vjeçarja djeg bashkëshortin me benzinë

Një akt makabër ka ndodhur në Indonezi, ku një 25-vjeçare i ka vënë flakën bashkëshortit të saj. Sipas “Daily Mail” arsyeja se pse 25-vjeçarja Ilham Cahyani...

Aktualitet 10:35 - 10 Dhjetor, 2018

Ftesa për dialog/ Studentët refuzojnë sërish Ramën

Studentët e Universitetit të Tiranës, por edhe ato të Shkodrës, Durrësit, Elbasanit, Vlorës janë vendosur para ambienteve të Minstrisë së Arsimit. Ata kanë kërkuar plotësimin e...

Aktualitet 15:44 - 8 Dhjetor, 2018

Fakte/ Pse PD që u krijua nga studentët, sot po refuzohet nga gjithë rinia?

Ish-Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu në një postim në rrjetet sociale ka renditur të gjitha faktet pse PD që në vitin 1990 u...

Aktualitet 10:45 - 6 Nentor, 2018

Refuzimi i Lleshit/ Rama zbardh letrën e Metës

Pak minuta më parë në Kuvend u vendos shkarkimi i ministrit të dorëhequr Fatmir Xhafaj. Para votimit ndër të vetmit  që foli në Parlament ishte kryeministri...

Aktualitet 22:10 - 25 Tetor, 2018

SHBA i refuzoi vizën/ Vangjush Dako tregon si qëndron e vërteta

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i pyetur nga gazetari Robert Rakiplari ka pranuar se për 6 muaj i është refuzuar viza për në SHBA,...

Aktualitet 22:38 - 3 Tetor, 2018

Frikë nga ngjyrimet politike/ Refuzohet oferta e Telekom Serbia

Oferta e Telekom Serbia për të blerë Telekom Albania nuk është mirëpritur nga zyrtarët shqiptarë. Mësohet se  Telekom Serbia ka bërë ofertën më të mirë financiare...

Aktualitet 10:11 - 4 Gusht, 2018

Zbulohet e vërteta/ Ja pse Interi hoqi dorë nga Vidal

Mund të duket e pabesueshme por ky është skenari i vërtetë. Arturo Vidal nuk e refuzoi Interin, por ky i fundit hoqi dorë nga ylli kilian....

Femra 16:15 - 26 Qershor, 2018

Nëse doni të refuzoni një djalë, kurrë mos i thoni këto dy fraza/ Do ta shkatërroni!

 Refuzimi, veprim i vështirë, por që ndonjëherë është i pashmangshëm. Sido që te mendoni, ndonjëherë nuk është e lehtë të jeni personi që e refuzon dikë....

Kryesore Show Biz 23:10 - 24 Prill, 2018

Natalie refuzon çmimin prej 2 milionë dollarësh

Ceremonia prestigjoze, e njohur si “Nobeli Jezuit” është anuluar për shkak se aktorja e famshme, Natalie Portman ka refuzuar të marrë pjesë dhe të pranojë çmimin,...

Aktualitet 18:31 - 6 Mars, 2018

Thellohet ngërçi i Gjykatës Kushtetuese/ KED refuzon Metën

Gjykata Kushtetuese po hyn në një ngërç të thellë funksional, pasi organet e reja të drejtësi nuk e interpretojnë ligjin dhe Kushtetutën një lloj. Këshilli i...