Connect with Us

All posts tagged "refugjat"

Aktualitet 11:13 - 15 Korrik, 2019

Kroacia dëbon refugjatët me “pak dhunё”

Kishte kohё qё Kroacia i mohonte njoftimet pёr kthimin e refugjatёve ilegalё nё vendin fqinj Bosnje-Hercegovinё. Por presidentja kroate pranoi nё njё intervitё televizive, se ka...

Aktualitet 23:50 - 9 Shtator, 2017

George Clooney po mban një refugjat nga Iraku në shtëpinë e tij

  Amal dhe George Clooney kanë marrë një refugjat nga Iraku dhe po e strehojnë në shtëpinë e tyre. Ai për momentin po qëndron në shtëpinë...

Aktualitet 18:51 - 5 Prill, 2016

Shqiptari që erdhi si refugjat e kthehet i vdekur nga Gjermania

Pas një grindjeje një kosovar e një shqiptar vrasin një shqiptar tjetër me thikë në një strehimore në Bonn. Fradjovola 32 vjeçar kishte plane për të...

Bota 18:28 - 25 Tetor, 2015

Kriza e refugjatëve/ Nisin takimet urgjente në Bruksel

Liderët nga disa vende evropiane po mbajnë një takim urgjent për të gjetur një zgjidhje të përbashkët për krizën emigrantëve në Ballkan. Një deklaratë paraprake i...

Aktualitet 22:52 - 13 Tetor, 2015

Bandat shqiptare drejtojnë trafikun e refugjatëve

Bandat kriminale shqiptare po drejtojnë trafikun e emigrantëve në qendër të Bashkimit Europian. Ky është konstatimi shqetësues që vjen nga burime të Këshillit të ministrave të...

Showbizz 18:47 - 14 Shtator, 2015

Aktorja italiane: Mora një refugjat në shtëpi dhe bëra dashuri me të

Një rrëfim i çmendur i aktores italiane Valentina Nappi gjatë emisionit “La Zanzara” në Radio. Fillimisht ajo ka folur për dashurinë e saj që janë Shtetet...

Bota 18:40 - 10 Shtator, 2015

Serbia shpërblen policin shqiptar që e përqafoi djaloshin sirian

Ministri serb i Policisë Nebojsha Stefanoviq ka biseduar sot me policin nga Presheva Rexhep Arifi fotografia e të cilit me djaloshin sirian ka përshkuar botën. Stefanoviq...

Bota 16:40 - 3 Shtator, 2015

Jo gjithçka duket zi, polici gjerman i kthen buzëqeshjen djalit nga Siria

Ndonëse kohët e fundit kemi parë tmerre nga më të ndryshmet sa i përket përjetimeve që refugjatët sidomos ata Sirianë janë përballur, jo gjithçka është zi...

Aktualitet 15:45 - 14 Gusht, 2015

Rrefimi i nje trafikanti: Ja si i cojme shqiptaret ne Angli

“Ne të dy pijmë dhallë të ftohtë këtu në lokal, dhe në moment të telefonon vëllai yt që të thotë: Mberrita, jam në Londër. Ti më...