Connect with Us

All posts tagged "reforma ne arsim"

Aktualitet 14:07 - 24 Janar, 2019

Çfarë bërë t’i për studentët?/ Berisha i përgjigjet qytetarit

Ndërsa i ka kthyer përgjigje pyetjes së një qytetari në lidhje me atë se çfarë bëri ai për studentët,  ish-kryeministri Sali Berisha ka renditur disa nga...

Aktualitet 21:46 - 9 Dhjetor, 2018

Vasili nuk kursehet: Qajnë për arsimin edhe zuska, edhe të virgjëra

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas ftesës publike të kryeministrit Edi Rama bërë studentëve për dialog. Vasili ka hequr paralele se...

Aktualitet 20:15 - 3 Janar, 2018

Denoncimi/ Lindita Nikolla firmosën dështimin e Reformës në Arsim

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e radhës ndaj qeverisë Rama 2. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denonvimin e një...

Aktualitet 18:23 - 31 Mars, 2017

Pas Kryemadhit, Ilir Meta publikisht kundër Nikollës/Goditje serioze arsimit!

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi sot platformën për arsim. I pranishëm në takimin e organizuar tek Universiteti Politeknik ishte dhe kreu i LSI, Ilir Meta. Duke...

Aktualitet 09:59 - 22 Mars, 2017

Nga Artan Fuga/Dështim total në arsim/Ministrinë e kanë braktisur të gjithë!

Ministren e arsimit e kanë braktisur të gjithë!  Cfarë dështimi total në arsim! Sot nuk do t’a lodh lexuesin me analiza për ligjin e arsimit të...

Aktualitet 21:16 - 21 Mars, 2017

Rama i përgjigjet Monika Kryemadhit/S’më duhet çfarë thua, reforma në arsim kaloi!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar shkurtimisht përplasjet e fundit mes koalicionit qeverisës, PS-LSI. Ai i ka cilësuar përplasjet si shprehje të momentit që lidhen me zgjedhjet...

Aktualitet 13:21 - 31 Janar, 2017

Meta sulmon Çilin/Reformën në Arsim e bëri “Naimi” me sorrat e tjera!

Gjatë fjalës së tij para gazetarëve, kreu i LSI foli dhe për reformën në arsim. Meta doli kundër kësaj reforme, teksa sulmoi në mënyrë të tërthortë...

Aktualitet 21:06 - 23 Nentor, 2016

Nga Artan Fuga/ I kuq salce mbi të verdhë flokësh

Mjaft gazetarë këto ditë më kanë kërkuar një opinion për ngjarjen skandaloze ku mbi flokët në të verdhë të ministres Lindita Nikolla, u hodh nga studentja...

Aktualitet 20:53 - 1 Nentor, 2016

Luçiano Boçi: Dështimi në arsim, arritje për Ramën

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po përpiqet të bindë qytetarët që dështimi i reformës në arsim është arritje. Përmes...

Aktualitet 13:03 - 20 Tetor, 2016

Rama në Parlament/ Sistemi u bë për suksesin, jo për ngelesat

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sistemin arsimor në Seancën e sotme Plenare. Rama ndërkohë ka deklaruar se kuotat boshe që janë në dispozicion do plotësohen deri...

Aktualitet 17:03 - 2 Qershor, 2016

Reforma në Arsim/ Luçiano Boçi: Rama u hoqi të drejtën e studimit mijëra të rinjve

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, shprehet se kryeministri Edi Rama i ka hequr të drejtën e studimit mijëra të rinjve me miratimin e Reformës në...

Aktualitet 11:20 - 25 Mars, 2015

Reforma në Arsim/ Nis protesta e studentëve e pedagogëve

Pedagogë e studentë janë mbledhur së bashku pranë Kryeministrisë për të protestuar reformën që do të kryhet në arsim. Kjo protestë vjen sot, për arsye se...