Connect with Us

All posts tagged "reflektim"

Sociale 09:14 - 24 Maj, 2020

Festa e Bajramit/ Ambasada e SHBA në Tiranë: Të reflektohet për ndërtimin e komuniteteve paqësore

Në ditën e Fitër Bajramit, Ambasada amerikane në Tiranë uron të gjithë besimtarët myslimanë. Nëpërmjet një deklarate në rrjetet sociale, Ambasada deklaron se kjo ditë ofron...

Politikë 17:46 - 23 Maj, 2020

Meta “arratiset” nga debatet/ Shkon për reflektim në Vishje

Presidenti Ilir Meta ka preferuar që këtë fundjavë, ashtu si gjithmonë, të largohet nga kryeqyteti, zhurma dhe debatet politike. Meta ka publikuar një foto në rrjetet...

Politikë 19:38 - 21 Maj, 2020

Meta nuk ndal thirrjet/ Koha për reflektim të thellë, të mos humbim rrugën europiane!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar në profilin e tij në Facebook shkrimin e gazetës franceze “Liberation”, që vë në dukje se pas shembjes së...

Politikë 17:20 - 25 Prill, 2020

Presidenti “shënd e verë” me Ramën/ Meta: Ka të drejtë, kemi marrëdhënie të shkëlqyera

Presidenti Ilir Meta ka folur për marrëdhëniet me kryeministrin Edi Ramën, të cilët duket se nuk kanë më mosmarrëveshje. Meta tha në emisionion “Kjo Javë” se...

Politikë 21:51 - 15 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Meta: Reflektimet të vazhdojnë deri në minutën e fundit

Presidenti Ilir Meta ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me propozimin për ndryshime në Kodin Penal për dënimin e shkelësve të karantinës me 5 deri në...

Sociale 18:01 - 14 Prill, 2020

“Kemi reflektuar dhe korrigjuam gabimin”/ Ahmetaj zbulon kategorinë që u përfshi në paketë

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga Covid-19 Arben Ahmetaj, tregoi pasditen e sotme se qeveria ka reflektuar për një gabim të bërë në paketat e...

Politikë 17:59 - 5 Prill, 2020

“Duhet reflektim, testim dhe modesti”/ Vasili akuza qeverisë

Nënkryetari i LSI-së dhe ish-ministri i shëndetësisë Petrit Vasili ka reaguar sërish lidhur me situatën në vendin tonë ku po luftohet me koronavirusin. Sipas tij, përqindja...

Politikë 21:24 - 22 Nentor, 2019

Përplasjet për Kushtetuesen/ Balla thirrje Metës për reflektim

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se  prioriteti i Shqipërisë për vitin 2020 mbetet fillimi i...

Politikë 16:30 - 18 Tetor, 2019

Dështimi i negociatave/ Hajdari thirrje qeverisë: Merrni në dorë përfundimet e Komisionit Europian dhe reflektoni

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari thotë se është për të ardhur keq që shpresa e shqiptarëve për të qenë një hap më afër Europës shtyhet...

Politikë 20:01 - 27 Gusht, 2019

Quajti komentuesin “Down”/ Reagon Murrizi: “Ndjesë që nuk jam në nivelin tuaj”

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi në një status në rrjetet sociale ku po komentonte mbi aktualitetin politik në vend dhe akuzat ndaj ministres së Drejtësisë...

Aktualitet 11:32 - 5 Maj, 2019

“Për lirinë shkohet në betejë çdo ditë”/ Basha bën apel për reflektim

Kryetari i PD-së Lulzim Basha sëbashku me eksponentë të tjerë të të PD ka zhvilluar homazhe në varrezat e  Dëshmorëve të Kombit. Pas ceremonisë ai ka...

Aktualitet 23:55 - 26 Nentor, 2018

Basha fillon sulmet ndaj Berishës/ Mbante oligarkët në paradhomë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “A” të Adi Krastës në News 24, ka pranuar se në paradhomat e PD-së ka pasur...

Aktualitet 22:51 - 14 Nentor, 2018

Kthimi i eshtrave të Mit’hat Frashërit/ Profesori i njohur kërkon reflektim për tekstet e historisë

Profesori Sadik Bejko ka reaguar për kthimin e eshtrave të Mit’hat Frashërit në Shqipëri. Bejko ka thënë se kthimi i eshtrave shënon një ngjarje me peshë...

Fashion 20:30 - 19 Janar, 2017

Reflektoni karakterin tuaj përmes veshjeve

Moda e sotme nuk përbëhet vetëm nga modele anoreksike që sfilojnë, dhe as nga stilistë të paarritshëm që nëpërmjet punës së tyre shpesh kanë qenë të...

Fashion 14:30 - 10 Janar, 2017

Si ta reflektoni vetveten tek veshja juaj

Moda e sotme nuk përbëhet vetëm nga modele anoreksike që sfilojnë, dhe as nga stilistë të paarritshëm që nëpërmjet punës së tyre shpesh kanë qenë të...