Connect with Us

All posts tagged "reduktim"

Kuriozitete 18:44 - 7 Korrik, 2019

Mjaft u lodhët në palestër/ Ja çfarë duhet të bëni për të eleminuar celulitin

Celuliti është një nga “problemet” që shqetëson çdo vajzë dhe grua. Të gjithë duam që trupi ynë të duket bukur gjatë verës dhe shumë prej nesh...

Femra 21:30 - 6 Janar, 2017

Reduktoni rrudhat poshtë syve

Unë personalisht kurrë nuk e kam pasur problem idenë e paraqitjes së rrudhave kur të bëhem e vjetër, por nuk e prisja që t’i shoh kaq...

Showbizz 18:00 - 14 Maj, 2015

Pijet e ëmbla reduktojnë stresin

  Shkencëtarët amerikanë gjetën se pijet e ëmbëla ndihmojnë në lehtësimin e stresit. Në një studim i thjeshtë, ku hulumtuesit ofruan 11 shishe me pije të...

Uncategorized 16:00 - 8 Maj, 2015

Reduktimi i stresit

  Stresi është një realitet që ndikon pothuajse në çdo ditë të jetës sonë të mbingarkuar, pa marr parasysh çfarë pune dhe jete bëjmë, ne tashmë...

Ekonomi 11:59 - 7 Maj, 2015

Itali, pritet reduktim i moderuar i papunësisë

Në vitin 2015, pritet të regjistrohet një reduktim i moderuar i taksës që rëndon për shkak të papunësisë në Itali. Kjo e fundit pritet të zbresë...

Aktualitet 10:36 - 17 Prill, 2015

Një gotë caji, zgjidhje perfekte për reduktimin e stresit

Nëse jeni të stresuar nga qëndrimi i gjatë në zyrë, një filxhan caji i ëmbël duket një zgjidhje perfekte për të kaluar stresin. Sipas një studimi...

Life Style 20:00 - 26 Janar, 2015

Si të reduktojmë dhjamin në zonën e barkut

Studimet kanë treguar, se mënyra më e mirë e reduktimit të shtresave të dhjamit rreth zonës së barkut, është të kombinosh ushqimin e shëndetshëm me ushtrimet...