Connect with Us

All posts tagged "recesion"

Opinione 18:29 - 5 Janar, 2020

Ekspertët gjermanë presin rritje ekonomike/ Rreziku i recesionit nuk është eliminuar

Ekspertët presin një rritje më të madhe ekonomike të Gjermanisë në vitin 2020. Por rreziku i recesionit për ekonominë më të madhe të BE nuk është...

Bota 16:00 - 28 Gusht, 2015

Ekonomia e Brazilit hyn në recesion

Brazili ka hyrë në recesion, pasi shifrat zyrtare kanë treguar se ekonomia e këtij vendi është tkurrur për 1.9 përqind në mes të prillit dhe qershorit,...