Connect with Us

All posts tagged "Recep Tayyip Erdogan"

Blinken siguron Ankaranë/ Fajësojmë PKK për vrasjet
Bota 23:01 - 15 Shkurt, 2021

Blinken siguron Ankaranë/ Fajësojmë PKK për vrasjet

Sekretari i Shtetit Antony Blinken e siguroi të hënën Ankaranë se Uashingtoni fajëson Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) për ekzekutimin e 13 turqve të rrëmbyer...

Erdogan në kurs konfrontimi me rininë
Bota 20:11 - 7 Shkurt, 2021

Erdogan në kurs konfrontimi me rininë

“A janë këta studentë apo terroristë që përpiqen të mësyjnë zyrën e rektorit dhe ta uzurpojnë atë?” Kështu u shpreh presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan së...

Protestat në Turqi/ Vazhdojnë arrestimet e studentëve
Bota 19:47 - 7 Shkurt, 2021

Protestat në Turqi/ Vazhdojnë arrestimet e studentëve

Katër persona janë arrestuar vetëm sot pas hetimeve mbi protestat kundër të emëruarit të Presidentit Recep Tayip Erdogan për rektor të njërit ndër universitetet kryesore në...

Turqia bën zbulimin e madh/ Erdogan premton prodhimin e 100 tonëve ar
Bota 21:40 - 12 Janar, 2021

Turqia bën zbulimin e madh/ Erdogan premton prodhimin e 100 tonëve ar

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan, e ka zhvendosur së fundmi vëmendjen te prodhimi i arit, i cili po entuzizmon Turqinë. Erdogan tha se Turqia do të...

Takimi Rama-Erdogan/ Melisa Braci zbulon "prapaskenat": Lideri pa karakter po korruptohet
Politikë 19:35 - 6 Janar, 2021

Takimi Rama-Erdogan/ Melisa Braci zbulon “prapaskenat”: Lideri pa karakter po korruptohet

Bashkëthemeluesja e Lëvizjes për Ndryshim, Melisa Braci, ka reaguar për takimin e kryeministrit Edi Rama me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Braci thotë se Erdogani...

Thirrja e Erdogan/ Turqia e ka vendin në BE
Bota 18:51 - 22 Nentor, 2020

Thirrja e Erdogan/ Turqia e ka vendin në BE

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi të dielën se Turqia e sheh veten pjesë të Evropës, por i bëri thirrje Bashkimit Evropian “që të mbajë premtimet”...

Tërmeti në Turqi/ Shënohen 51 viktima dhe mbi 896 të plagosur
Bota 18:52 - 30 Tetor, 2020

Rëndohet bilanci në Turqi/ 12 viktima dhe qindra të plagosur nga tërmeti

Dymbëdhjetë vetë humbën jetën dhe disa qindra u plagosën si pasojë e një tërmeti që goditi brigjet e Egjeut të Turqisë, tha të premten autoriteti i...

“Ishte skandal, mjeku thoshte ‘stop mos sillni më pacientë”’/ Çani tregon atë që pa vetë te spitali Covid 2
Politikë 22:46 - 20 Tetor, 2020

Sjellja e Ramës në takimin me Dendias/ Arian Çani: Po luan me të dyja palët, i bëri “presion” Erdoganit

Gazetari Arian Çani ka komentuar takimin që zhvilloi sot ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias me kryeministrin Edi Rama, si dhe sjelljen e këtij të fundit....

Ishte zhdukur/ Afrohen zgjedhjet rishfaqet Genc Pollo
Politikë 18:30 - 16 Shtator, 2020

Vizita në Athinë dhe çaji me Erdogan/ Pollo zbulon “përpjekjet e dështuara” të Ramës

Ish-ministri demokrat Genc Pollo, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Athina, ku ka zhvilluar edhe një darkë pune me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis....

Politika juaj ka devijuar”/ Ish-ambasadori ia thotë në sy Ramës, kryeministri përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë”
Politikë 23:33 - 10 Shtator, 2020

“Politika juaj ka devijuar”/ Ish-ambasadori ia thotë në sy Ramës, kryeministri përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë”

Ish-ambasadori Agim Nesho, i përplasi në sy kryeministrit Edi Rama mendimin e tij për qeverisjen në 7 vitet e fundit. Nesho i tha Ramës drejtpërdrejt se...

Turqia bën "zbulimin më të madh" të gazit natyror në Detin e Zi
Bota 19:58 - 21 Gusht, 2020

Turqia bën “zbulimin më të madh” të gazit natyror në Detin e Zi

Turqia ka zbuluar rreth 320 miliardë metra kub të gazit natyror në gjirin e Detit të Zi, ka thënë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan më 21...

Politikë 18:29 - 25 Mars, 2020

“Materialet mjekësore i blemë me lekët tona”/ Rama tregon marrëveshjen me presidentin Erdogan

Gjatë mbledhjes online me ministrat e kabinetit të tij, kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu folën për pajisjet mjekësore dhe për ndihmën e...

Lajme 20:45 - 10 Mars, 2020

Video – Ambasadori i Shqipërisë i dorëzon letrat kredenciale/ Erdogan nuk i jep dorën

Koronavirusi ka frikësuar jo vetëm qytetarët, por edhe liderët e disa shteteve dhe kjo është vënë re sot në Turqi. Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan,...

Bota 21:36 - 25 Janar, 2020

Erdogan “nuk trembet” nga tërmeti/ “Vendi ynë nuk ka nevojë për ndihmë”

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan vizitoi sot qytetin Elazig që është më i prekuri nga tërmeti shkatërrues 6.9 ballë. Erdogan u ndal në lagjen Mustafa...

Lajme 19:52 - 25 Janar, 2020

Kryegjyshi Botëror Bektashian letër Erdoganit për tërmetin/ “Jemi me popullin vëlla turk”

Kryegjyshi Botëror Bektashian Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka dërguar një letër presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, pas tërmetit 6.9 ballë që goditi mbrëmë Turqinë dhe...

Politikë 21:44 - 8 Dhjetor, 2019

Muka nuk pranon ndihmën e Erdoganit/ Na konsideron turq, mos e përqafoni lypjen e Ramës

Turqia është zotuar të ndërtojë 500 banesa në Shqipëri, por duket se ky lajm nuk është pritur mirë nga ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka. Me anë...

Lajme 19:13 - 8 Dhjetor, 2019

Erdogan i vendosur të ndihmojë Shqipërinë/ Urdhërova Ministrinë të nisë ndërtimin e banesave

Gjatë fjalës së mbajtur në Konferencën Ndërkombëtare të Nivelit të Lartë mbi investimet publike e private në Stamboll ditën e sotme, presidenti i Turqisë Recep Tayyip...

Rama pritet me ceremoni zyrtare në Turqi/ Zbardhet kush e shoqëron dhe çfarë do të ndodhë më pas
Politikë 19:41 - 22 Mars, 2018

Rama takim me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur në një takim nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan. Sikurse raportojnë mediet vendase, dy liderët janë takuar në...

Aktualitet 15:31 - 18 Mars, 2017

Gjermania/ Ankaraja t’u bindet ligjeve gjermane!

Tensioni i vazhdueshëm mes Ankarasë zyrtare dhe Evropës vazhdon. Së fundmi Gjermania ka kërcenuar politikanët turq se do t’u ndalojë paraqitjet publike. Nga ana tjetër, presidenti...

Aktualitet 12:09 - 18 Mars, 2017

Erdogan u bën thirrje familjeve turke në Europë/ Bëni 5 fëmijë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u ka bërë thirrje familjeve turke në Europë që të bëjnë nga 5 fëmijë. Erdogan është shprehur se rritja e...