Connect with Us

All posts tagged "Real Madrid"

Aktualitet 11:56 - 26 Prill, 2019

Ish-ylli i Realit i trondit të gjithë me rrëfimin e tij/ Doja të vrisja veten!

Emmanuel Adebayor ka rrëfyer një nga sikletet më të mëdha të jetës së tij, gjatë një interviste me “Daily Mail”, ku rrëfeu se kur kishte qenë...

Aktualitet 13:56 - 25 Prill, 2019

Reali i tejkalon të gjitha parashikimet/ I ofron këtij futbollisti plot 400 mijë paund në javë

Real Madrid e do me çdo kusht Eden Hazard. Sipas “The Sun”, në fakt, oferta që klubi madrilen ka përgatitur për belgun është nga ato që...

Aktualitet 21:06 - 24 Prill, 2019

Merkato me probleme / Varane fut në sherr dyshen Perez-Zidane

Sezon i tmerrshëm ai i përjetuar nga Real Madrid. Los Blancos, kurrë në garë për titullin kampion në La Liga dhe të eliminuar që në të...

Aktualitet 13:33 - 24 Prill, 2019

Zidane bën gati “listën e zezë”/ Dalin emrat e yjeve që do të largohen nga Reali

Zinedine Zidane, trajneri i të bardhëve, tashmë është i bindur se duhen patjetër ndryshime rrënjësore në grupin aktual. Po ashtu, francezi e ka në mendje profilin...

Aktualitet 20:37 - 23 Prill, 2019

Gareth Bale drejt Premier League / Kostoja do jetë 5 mln euro në vit

Sulmuesi i Real Madrid Gareth Bale po kalon një sezon aspak të mirë në Bernabeu dhe rikthimi i Zinedine Zidane në stol mund e ka bërë...

Aktualitet 22:22 - 22 Prill, 2019

Reali acaron Ronaldon / Përdor Benzemanë në pikën e tij të dobët

Si mund të nevrikoset dikush shumë konkurrues? E thjeshtë, duke supozuar se ekziston dikush më i mirë dhe më i fortë se ai. Për këtë arsye,...

Aktualitet 15:22 - 22 Prill, 2019

“Dështaku” Benzema lë pas Cristiano Ronaldon dhe gjithë të tjerët/ Francezi vendos rekord historik për Realin

Karim Benzema është bërë lojtari i parë i Real Madridit, që ka shënuar tetë gola radhazi, pa asnjë ndalesë. 31-vjeçari ka shënuar tetë golat e fundit...

Aktualitet 12:40 - 22 Prill, 2019

Drejtori i Realit mbron Guardiolën/ Do të preferonim të humbnim si ai!

Jorge Valdano, si çdo të diel, ka qenë pjesë e programit “El Transistor” në “Onda Cero”, ku ka folur për shumë çështje të aktualitetit në futboll....

Aktualitet 18:21 - 21 Prill, 2019

Reali shkatërron Bilbaon / Benzema shkëlqen si kurrë më parë

Real Madrid ka mposhtur 3-0 Atheltic Bilbaon në Santiago Bernabeu duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në Europë për sezonin e ardhshëm.  Sezoni i...

Aktualitet 15:15 - 19 Prill, 2019

Tronditet Reali/ Ylli i ekipit përplaset me shokun dhe përfundon në spital

Lajme të këqija vijnë nga stërvitja e pasdites së të premtes së Real Madridit, në prag të ndeshjes me Atheltic Bilbao. Sipas informacioneve të minutës së...