Connect with Us

All posts tagged "reagon"

KGJ zbardhi arsyet e shkarkimit/ Ardian Dvorani: Do ngre padi
Politikë 20:23 - 2 Korrik, 2020

KLGJ zbardhi arsyet e shkarkimit/ Ardian Dvorani: Do ngre padi

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zbardhur sot shkresën që përmban argumentet se përse vendosi që mandati i Ardian Dvoranit në Gjykatën e Lartë dhe për pasojë...

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Rreth 2900 të infektuar që nga fillimi i pandemisë
Shëndeti 20:50 - 20 Qershor, 2020

Pacienti humbi jetën rrugës për në shtëpi/ Ministria e Shëndetësisë: Doli negativ nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas lajmit të publikuar në media se një pacient i infektuar ka ndërruar jetë gjatë transportimit drejt Gjirokastrës. Ministria deklaron se...

Sociale 12:30 - 2 Prill, 2020

“Kam ngelur gojë hapur”/ Revoltohet moderatorja shqiptare: Mirë që na morën lirinë, por ulën edhe pagat

Moderatorja e RTSH-së Hygerta Sako ka ngritur zërin ndaj shtrëngimit të masave për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ajo ashpërson tonet lidhur me përgjysmimin e pagave...

Aktualitet 10:32 - 3 Gusht, 2019

KQZ u “mbyll derën” aleatëve të Bashës/ LSI: Nuk do të ndalemi

Mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dështoi pasi anëtarët e KQZ nuk u paraqitën, me përjashtim të kreut të saj, Klement Zguri. Duke qenë se nuk...

Politikë 13:59 - 2 Gusht, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Topollaj: Letra e aleatëve vërteton gabimin e rëndë të PD

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale lidhur me letrën që aleatët e kreut...

Politikë 13:09 - 28 Korrik, 2019

Emërimi i gjyqtarëve të përkohshëm nga KLGJ/ Reagon PD

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me emërimin e gjyqtarëve të përkohshëm nga Këshili i Lartë Gjyqësor. Sipas PD, KLGJ ka degraduar në një korporatë private të...

Politikë 12:39 - 24 Korrik, 2019

Rama i vendosur/ Nuk tërhiqet nga projekti i Teatrit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me protestën që po zhvillohet nga artistët në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Rama shkruan se Teatrin e ri e kërkon...

Aktualitet 13:36 - 12 Korrik, 2019

“Genocid i heshtur”/ Çfarë paralajmëron Agron Duka

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i cili është njëherësh edhe aleat i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me raportin e...

sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 11:41 - 12 Korrik, 2019

Korrupsioni më i lartë në rajon/ Berisha: Shqipëria, si delja e zezë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me shkrimin e publikuar nga revista Monitor, sipas të cillit, në vitin 2018 Shqipëria pagoi tarifa korrupsioni për shërbimet publike...

Aktualitet 12:59 - 10 Korrik, 2019

“Reforma për ASH”/ LSI: Sharlatanët e Ramës bëjnë ligjin

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar projektligjin për Akademinë e Shkencave, që, sipas tij, është bërë nga “sharlatanët” e kryeministri Edi Rama. Vasili shton gjithashtu...

Aktualitet 21:17 - 7 Korrik, 2019

“Unë do të jem kryeministri i të gjithë grekëve”/ Reagon për herë të parë Mitsotakis

Greqia zhvilloi ditën e sotme zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, zgjedhjet të cilat u fituan nga Demokracia e Re dhe rrjedhimist Qirjako Mitsotakis do të jetë kryeministrit...

Aktualitet 11:34 - 28 Qershor, 2019

“Përgjegjësit e dhunës të shkojnë para ligjit”/ OSBE “shuplakë” opozitës

Përfaqësia e OSBE-së në Tiranë ka reaguar lidhur me sulmet e ndodhura në KZAZ-në numër 6 në Bushat, ku militantët e opozitës joparlamentare i vunë flakën...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Kuvendin, Elisa Spiropali
Aktualitet 15:38 - 27 Qershor, 2019

Data e re e zgjedhjeve/ Spiropali: Metës i mjafton Luli dhe Monika  

Presidenti Ilir Meta nxori sot një dekret të ri ku përcakton datën 13 tetor si datë zgjedhjesh. Lidhur me këtë vendim të Presidentit ka reaguar ministrja...

Aktualitet 12:03 - 3 Qershor, 2019

Shtyhet seanca për Klevis Balliun/ PD: Duan të na trembin

Seanca e sotme gjyqsore që pritej të zhvillohej sot në Gjykatën e Tiranës lidhur me çështjen e ish-deputetit demokrat, Klevis Balliu, është shtyrë. Sipas Partisë Demokratike,...

presidenti i republikes se shqiperise ilir meta
Aktualitet 19:50 - 11 Maj, 2019

Dhuna në protestë/ Meta apel protestuesve

Presidenti i Republikes Ilir Meta i bën thirrje protestuesve të opozitës të ruajnë qetësinë dhe të evitojnë aktet e dhunës. ‘Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta...

Aktualitet 18:10 - 6 Maj, 2019

Shembja e ndërtesave në Shëngjin/ Frrokaj: Të rishikohen të gjitha pronat përreth

Pas nisjes së aksionit për shembjen e ndërtesave të paligjëshme në Shëngjin, përgjatë brezit të rërës nga ana e IKMT, ka reaguar dhe kryetari i kësaj...

erjon brace ne studio
Aktualitet 20:16 - 26 Prill, 2019

Arrestimi i “Dajës”/ Braçe: Banda e Rinasit po çmontohet

Zv. Kryeministri Erion Braçe, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar pas arrestimit të njërit prej të dyshuarve, si autor të grabitjes së Rinasit me...

Aktualitet 17:18 - 22 Prill, 2019

E reja humb jetën pas lindjes/ Reagon Spitali i Elbasanit

Vdekja e 25 vjeçares nga Elbasani vetëm një orë pas lindjes së fëmijës së parë, ka tronditur mbarë vendin. Familjarët kanë akuzuar mjekët për neglizhencë ndaj...

Aktualitet 15:47 - 17 Prill, 2019

Denoncimi i Berishës/ Reagon Policia e Elbasanit

Policia e Elbasanit ka reaguar në lidhje me denoncimin e publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale për një ngjarje të ndodhur në një...

Aktualitet 13:36 - 15 Prill, 2019

Gazment Bardhi drejt arrestimit?/ Reagon Sekretari i PD-së

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi i pyetur rreth frikës për një arrestim të mundshëm të tij iu përgjigj duke sulmuar ministrin e Brendshëm Sandër...

Aktualitet 19:07 - 14 Prill, 2019

Protesta e opozitës/ Reagon Avokati i Popullit

Ditën e djeshme ashtu siç ishte paralajmëruar u zhvillua protesta e opozitës e cila u shoqërua edhe me fragmente dhune mes Policisë dhe protestuesve si dhe...

Aktualitet 20:39 - 13 Prill, 2019

Protesta e opozitës/ Reagon Edi Rama

Kryeministri edi Rama në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës. Rama ka shprehur solidaritetin e tij me punonjësit e...

Aktualitet 20:26 - 13 Prill, 2019

Plagosja e policëve/ Reagon Sandër Lleshaj

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për plagosjen e dy efektivëve të policisë. Lleshaj e ka quajtur turp dhe...