Connect with Us

All posts tagged "reagimi"

Sociale 12:10 - 3 Korrik, 2020

Tragjedia në Tiranë/ Reagojnë Dëshmitarët e Jehovait: Familja Josifi s’ka qenë kurrë pjesë e jona

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjne e djeshme në Tiranë, ku u gjetën të vdekura nënë e bijë në Kombinat, ka ardhur dhe reagimi Organizatës...

“Ministrat me aftësi ndryshe”/ Profesori “masakron” Sandër Lleshajn: Duhet të ulni kokën
Politikë 10:18 - 23 Qershor, 2020

“Ministrat me aftësi ndryshe”/ Profesori “masakron” Sandër Lleshajn: Duhet të ulni kokën

Profesor Ilir Pecnikaj ka reaguar ashpër në lidhje me një postim të djeshëm të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj i cili mbronte ministren e Arsimit, Besa...

Shëndeti 08:51 - 12 Qershor, 2020

Vijon shtimi i rasteve me Covid-19/ Shtatë të infektuar në Krujë dhe Vlorë, mes tyre dhe një mësues

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në vendin tonë, vijon të shtohet. Kështu mësohet se në 24 orët e fundit kanë rezultuar 5 raste pozitive...

Aktualitet 16:03 - 17 Maj, 2020

Neritan Liçaj: Në rrënojat e teatrit do kërmëzohen dy kufoma

Aktori Neritan Liçaj një nga mbështetësit kryesore dhe drejtuesit e kauzës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, ka reaguar pas shembjes duke theksuar se një pjesë e...

Opinione 09:59 - 21 Prill, 2020

Nga Aleksandër MEKSI/Masa dhe propozime për përballimin e pandemisë dhe pasojave të saj

Me njoftimet e para për pandeminë dhe rastet e coronavirusit në Europë filloi nga shqiptarët dhe preokupimi për përhapjen e saj ndër ne, sepse ishin të...

Politikë 14:44 - 20 Prill, 2020

“Ky është kulmi i papërgjegjshmërisë”/ Ish-ministri i Ramës “masakron” qeverinë, nuk kursen as Metën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me raportimet në media, ku flitet se koronavirusi në vendin tonë mund të...

Video-Thaçi përfundon në Gjykatën e Hagës/ Ja si e kishte paralajmëruar 6 vite më parë Albin Kurti
Kosova & Rajoni 12:03 - 11 Prill, 2020

Premtoi 10 milion euro për kokën e Albin Kurtit?/ Flet “kërcënuesi” i kryeministrit të Kosovës

Një ditë më parë në mediat kosovare u raportua për një lajm, ku pretendohet se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti është kërcënuar me jetë,...

Politikë 19:46 - 20 Mars, 2020

Rama tjetër apel/NJERËZIT KANË NDENJUR 30 VJET NË BURG APO 30 DITË NË GREVË URIE DHE NUK KANË VDEKUR

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar sërish ashpër ndaj sjelljes së qytetarëve gjatë orareve që ka liri lëvizje, ai kërkon që të ketë më shumë...

Blog 08:24 - 14 Mars, 2020

Liderët botërorë, reagim kaotik ndaj koronavirusit

Nga Mark Landler “The New York Times” * Në Frankfurt, presidenti i Bankës Qendrore Evropiane, paralajmëroi se koronavirusi mund të shkaktojë një krizë ekonomike po aq...

Politikë 15:14 - 5 Mars, 2020

Analistët tanë, si “armiq” publik/ Mbrojtën Çilin, heshtën për Ben Blushin

Ndoshta do të duhet t’i quajmë analistë, opinionistë apo kanalistë dhe turpbërës të opinionin publik në Shqipëri. Janë të shumtë, shëtisin ekraneve, por nuk mund të...

Lajme 10:09 - 27 Shkurt, 2020

“E kam shumë të vështirë të flas”/ Enca reagon për herë të parë pas vdekjes së të atit

Këngëtarja Enca Haxhia ka reaguar per herë të parë pas lajmit për ndarjen nga jeta të babait te saj. Ajo i ka falënderuar të gjithë ata...

rama dergon meten ne kushtetuese
Politikë 11:49 - 13 Shkurt, 2020

Thellohen përplasjet mes Ramës dhe Metës/ Presidenti publikon foton që nuk pritej

Pas miratimit nga Kuvendi të ligjit që anashkalon Presidentin për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, duket se janë thelluar përplasjet mes mazhorancës dhe presidentit Meta....

Politikë 13:31 - 24 Janar, 2020

Basha reagon nga Hollanda/ Shqipëria bën një hap pas

CNA.al raportoi sot se kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka nisur pushimet e treta të janarit. Edhe pse ka tentuar që destinacionin ta mbajë...

Kronika 12:43 - 23 Dhjetor, 2019

Titol makinës së Kuliçit/ Prokuroria e Vlorës: Akt kriminal, synon të intimidojë luftën kundër krimit

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e dy ditëve më parë, ku një sasi tritoli shpërtheu në mjetin...

Politikë 11:08 - 21 Dhjetor, 2019

Shkarkimi i Agim Seranajt/ Roshi: Vendim politik, për një njeri që nuk bën kompromise

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat, Artur Roshi ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Agim Seranaj nga detyra si zv/dekan i fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit....

Politikë 10:56 - 7 Dhjetor, 2019

Presidenca reagon për mohimin e masakrës së Reçakut/ Apel të fortë ndërkombëtarëve, gjaku nuk bëhet ujë

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar ndaj deklaratave të Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Ministrit të Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç për mohimin e...

Politikë 13:40 - 2 Dhjetor, 2019

“Ndihmat në Ministrinë e Brendshme”/ Lleshaj ngre tonet: Për këtë turp keni vetëm dy rrugë

Pas publikimit të një video e cila po qarkullon nëpër rrjetet  sociale, ku pretendohet se ndihmat për të prekurit nga tërmeti po shkarkohen në Ministrinë e...

kapja e meda
Sociale 14:36 - 25 Nentor, 2019

Shtëpia e të Drejtave të Njeriut: Qeveria dhe Kuvendi të tërheqin projektligjet e medias!

Shtëpia e të Drejtave të Njeriut (HRH), Rrjeti Kryesor për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut në Shqipëri me anë të një deklarate shpreh shqetësimin e...

Kronika 08:56 - 21 Nentor, 2019

Lirimi i Florenc Çapjas dhe Suel Çelës/ Policia e Shtetit shpreh zhgënjimin: Vendim i paligjshëm, i jep krah krimit

Policia e Shtetit ka reaguar pas vendimit për të liruar nga burgu Florenc Çapjan dhe Suel Çelën. Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit ndërsa...

Politikë 11:50 - 9 Nentor, 2019

Rama bën paralajmërimin e fortë/ Brenda nëntorit fillon furtuna

Kryeministri Edi Rama ka reaguar, pasi nuk mori pjesë sot në takimin e PS-së në Tiranë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama bën të ditur...

Kronika 11:50 - 19 Tetor, 2019

Kërcënimi me bombë ndaj gjyqtarit të Korçës/ Reagon ashpër Shoqata e Gjyqtarëve  

Pas kërcënimit për bombë që u bë pak ditë më parë në adresë të gjyqtarit të Korçës,  Markelian Kuqo, nga një person i dënuar, ka ardhur...

Politikë 10:11 - 18 Tetor, 2019

Për ty Halim, që di këndim

Në një publikim redaksional, ku analizohej aktiviteti politik i Eduard Halimit, ish-ministër i Drejtësisë në qeverinë “Berisha”,  CNA.al dje solli disa detaje të cilat e kanë...

Politikë 14:54 - 3 Tetor, 2019

Ish-deputeti jep alarmin/ Qeveria dorëzohet pa kushte përballë krimit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar me tone të forta, pas vjedhjes së kryer në parkun e Ministrisë së Brendshme të disa pajisjeve elektronike....