Connect with Us

All posts tagged "reagime"

rama mesazh opozites
Politikë 18:47 - 25 Nentor, 2019

Rama i përgjigjet reagimeve ndaj paketës Anti-KÇK/ Idiotike, s’kanë parë gjë akoma

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur reagimeve të opozitës ndaj paketës ligjore Anti-KÇK. Rama i quan idiotike ndërsa thekson se është një nga paketat më agresive...

Aktualitet 19:27 - 29 Nentor, 2018

“29 është dita më e zezë për shqiptarët”/ Qytetarët masakrojnë Spahon

Njohja e datës 29 nëntor si ditë çlirimi dhe urimi i saj nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho është shoqëruar me reagime...

edi rama
Aktualitet 17:22 - 9 Nentor, 2018

Reagimet e Ramës për ngjarjen e Bularatit/ Ish-ministri degjeneron kryeministrin

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar reagimin e kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale, pas ngjarjes së Bularatit. Në një intervistë në rubrikën “Opinion” në...

Aktualitet 10:14 - 18 Shtator, 2018

“Populli shqiptar po mjerohet”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke postuar një video në rrjetet sociale. Pamjet e kësaj videoje të postuar nga kryeministri tregojnë se...

Aktualitet 10:08 - 9 Shtator, 2018

U bëri thirrje për pjesmarrje në konkurs/ Qytetarët-Ramës: Tradhëtar kombi

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një ftesë adresuar qytetarëve ku kërkon të bëhen pjesë e me artin në konkursin Mbarëkombëtar të Krijimtarisë Muzikore...

Aktualitet 12:28 - 11 Gusht, 2018

Ekzekutoi tetë persona dhe u arratis/ Qytetarët i përvishën Policisë

Krimi makabër në Selenicë tronditi ditën e djeshme gjithë opinionin publik, pasi tetë persona humbën jetën brenda pak çastesh, mes tyre edhe fëmijë. Strukturat Policore të...

Aktualitet 18:40 - 14 Qershor, 2018

Reagime kundër ndërtimit të Hidrocentralit të Kalivaçit

Organizatat mjedisore kundërshtuan përsëri ndërtimin e Hidrocentralit të Kalivaçit, pas njoftimit të Ministrisë shqiptare të Energjisë për nënshkrimin e kontratës përmbyllëse. Bashkimi i kompanisë shqiptare “Fusha...

Aktualitet 23:30 - 27 Tetor, 2017

Aktorja kërkon falje për statusin/ Njerëzit u acaruan dhe më shumë

Ka ardhur dita sot, që njerëzit po bëhen dhe më të ndjeshëm për sa i përket racismit. Kjo bëhet reale më shumë kur njerëzit e artit...

Aktualitet 19:28 - 4 Shtator, 2017

Reagimet e politikës amerikane pas provës së fundit të Phenianit

Presidenti amerikan Donald Trump u përgjigj me forcë ndaj provës së fundit bërthamore të Phenianit, duke e quajtur Korenë e Veriut një vend të papërgjegjshëm që...

Aktualitet 14:00 - 27 Gusht, 2017

Vijnë reagimet e para të ministrave të rinj/Çfarë thanë Bushati e Majko

Ministrat e rinj të kabinetit Rama ka bërë reagimet e para, menjëherë pasi mësuan postin e tyre nga kryeministri Edi Rama, gjatë Asamblesë së PS. Jashtë...

Aktualitet 16:58 - 7 Shkurt, 2017

Gomar, ku ka bujqësi Durrësi!/ Përgjigjja e Ramës do iu befasojë

Kryeministri Edi Rama vijon betejën me qytetarët në rrjetet sociale. Kryeministri Rama përballet me komente nga më të ndryshmet nga qytetarët, të cilët në fakt edhe...

Aktualitet 15:43 - 25 Nentor, 2016

Basha reagon ndaj Ramës/ Lëri përrallat. Erdhi ora e së vërtetës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas përgjigjes që mori nga Kryeministri Rama, i cili i kërkoi atij, që të mos kapë ‘skutave’ deputetë të...

Aktualitet 16:07 - 23 Nentor, 2016

Intervista e Ramës për SKAI/ Reagime nga gazetat greke: Qeveria shqiptare nuk ka për qëllim ndryshimin e kufinjve

Pas intervistës së Kryeministrit shqiptar në televizionin “Skai” tek emisioni i gazetarit të njohur grek, Aleksis Papahelas, ka pasur reagime nga mediat e tjera greke për...

Aktualitet 22:54 - 25 Gusht, 2015

Zëri i Amerikës kronikë për Kishën e Dhërmiut / Reagime pas ndërhyrjes në rrënojat e kishës

Klerikë fetarë ortodoksë dhe Kryetari i Bashkisë së Himarës Gjergji Goro u takuan të martën për të diskutuar për zhvillimet në Kishën e Shën Thanasit në...

Ekonomi 15:02 - 5 Gusht, 2015

Ministria e Financave, deklarate per zbutjen e reagimeve ndaj rishikimit te buxhetit

Pas debateve për Aktin Normativ më të fundit të qeverisë mbi rishikimin e buxhetit, Ministria e Financave është përpjekur të sqarojë, përmes një njoftimi për mediat,...

Politikë 14:17 - 27 Maj, 2015

Vizita e Vuçiç, mediat serbe: Rama provokon sërish

Vizita e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç në Shqipërië shtë përcjellë me interes edhe nga mediat serbe. Kosova është Serbi-ishte fjalia e kryeminsitrit serb Vucic, gjatë konferencës...

Aktualitet 13:52 - 24 Shkurt, 2015

Dhuna ndaj 33-vjeçarit në Korçë, reagon Avokati i Popullit

Ka reaguar Avokati i Popullit, Igli Totozani për dhunën e ushtruar nga efektivët e policisë ndaj Tom Mishës, në Korçë, Ky i fundit u arrestua nga...

Politikë 21:33 - 22 Shkurt, 2015

Arrestimi i Tom Mishës, reagon Berisha

Pas arrestimit dhe rivleresimit të masës së sigurisë nga gjykata e Shkallës së Parë e cila la në fuqi masën “arrest me burg” të Tom Mishës,...