Connect with Us

All posts tagged "reagim"

E mbyllur brenda katër muresh/ Dalin pamjet e shpërfytyruara të Fjolla Morinës
Showbizz 22:10 - 26 Shtator, 2020

Ish-deputeti del në mbrojtje të Fjolla Morinës/ “E përkrah këtë vajzë, nuk bën të paragjykoni”

Këngëtarja Fjolla Morina po vuan dënimin me “arrest shtëpie” në qytetin e Kukësit, pasi u kap me 2 pistoleta dhe fishekë në makinën e saj. Sot...

U përfshinë në listën e të akuzuarve për përdorim droge/ Reagojnë Sadna dhe Alek: Nuk ishim në dijeni
Showbizz 14:53 - 26 Shtator, 2020

U përfshinë në listën e të akuzuarve për përdorim droge/ Reagojnë Sadna dhe Alek: Nuk ishim në dijeni

Së fundi mediat indiane raportuan se shumë aktorë të famshëm janë nën investigim pasi akuzohen për drogë. Ndër ta ishin të përmendur edhe emrat e aktorëve...

E izoluar brenda banesës në Kukës/ Fjolla Morina thyen heshtjen
Showbizz 14:31 - 26 Shtator, 2020

E izoluar brenda banesës në Kukës/ Fjolla Morina thyen heshtjen

Këngëtarja shqiptare Fjolla Morina ndodhet nën “arrest shtëpie” në Kukës. Ditën e sotme në media qarkulluan fotot e saj ku shihej brenda banesës ku po vuan...

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë, Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!
Kosova & Rajoni 20:22 - 25 Shtator, 2020

Arrestimet e EULEX në zyrat e OVL të UÇK-së në Kosovë/ Thaçi: S’ka nevojë për aksione spektakolare!

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për aksionin e EULEX me bastisjen e zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe arrestimet e anëtarëve të...

“Më bënin pyetjet më idiote”/ Florjan Binaj tregon çfarë e ka acaruar më shumë gjatë periudhës që u infektua me Covid-19
Showbizz 11:22 - 18 Shtator, 2020

“Më bënin pyetjet më idiote”/ Florjan Binaj tregon çfarë e ka acaruar më shumë gjatë periudhës që u infektua me Covid-19

Pak muaj më parë aktori i njohur i humorit , Florjan Binaj, rezuloti pozitiv me COVID-19, por nuk kishte asnjë simptomë. Sipas rregullave Binaj u vetëizolua...

Kronika 13:16 - 15 Shtator, 2020

Makina tërheq zvarrë qenin në rrugë/ Acarohet Tahiri: Kafsha është ai në timon

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reguar pas fotove të publikuara në rrjet ku një drejtues automjeti tërhiqte të lidhur me zinxhir një qen. Përmes...

Merr fund dilema/ Khloe Kardashian reagon për herë të parë pas lajmeve për shtatzëninë
Showbizz 14:36 - 9 Shtator, 2020

Merr fund dilema/ Khloe Kardashian reagon për herë të parë pas lajmeve për shtatzëninë

Një foto e Khloe Kardashian me barkun që i dukej si i rrumbullakosur është bërë shkak që fansat të aludonin për një shtatzëni të dytë. Ylli...

Showbizz 13:17 - 5 Shtator, 2020

“Je për të ardhur keq”/ Ndjekësja sulmon Kejvina Kthellën: “Vendos një rolex, jo 500 ora 5 mijë lekëshe”

Kejvina Kthella është një nga modelet më të komentuara dhe të njohur në showbizin shqiptar. Bukuroshja bjonde me sytë qiellorë tërheq gjithnjë vëmendjen me daljet e...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Rama: Asnjë tradhti burra!
Kosova & Rajoni 18:45 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Rama: Asnjë tradhti burra!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas marrëveshjes së arritur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Rama shprehet...

Nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë/ Vjen reagimi i parë nga Kosova
Kosova & Rajoni 18:02 - 4 Shtator, 2020

Nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë/ Vjen reagimi i parë nga Kosova

Vjen reagimi i parë nga Kosova pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë, mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti Hashim Thaçi ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar...

Showbizz 15:53 - 29 Gusht, 2020

“Mos u infekto nga ky lloj virusi”/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Amin pas veprimit të fundit

Amarda Toska është një nga personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Ajo është cilësuar si një nga vajzat më të buklura të showbizit. Së fundi...

Politikë 19:53 - 26 Gusht, 2020

Zgjerimi i kufijve detarë/ MEPJ reagon pas deklaratave të qeverisë greke

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se zgjerimi i kufirit detar të Greqisë...

Publikoi videon e djalit që tentoi të vidhte në dyqanin e saj/ Rozana Radi iu "përvishet" ndjekësve: Shoqëri me nivelin nën mesatar të inteligjencës
Showbizz 13:52 - 25 Gusht, 2020

Publikoi videon e djalit që tentoi të vidhte në dyqanin e saj/ Rozana Radi iu “përvishet” ndjekësve: Shoqëri me nivelin nën mesatar të inteligjencës

Moderatorja Rozana Radi, ditën e djeshme ka publikuar një video ku një djalë kishte tentuar të vjedhë në dyqanin e saj. Pas publikimit të videos e...

“Më lumturojnë, më pas më shkelin çdo ditë të jetës time”/ Reflektimi i papritur i Flori Mumajesit pas urimeve për ditëlindje
Showbizz 10:25 - 24 Gusht, 2020

“Më lumturojnë, më pas më shkelin çdo ditë të jetës time”/ Reflektimi i papritur i Flori Mumajesit pas urimeve për ditëlindje

Kantautori i njohur Flori Mumajesi ditën e djeshme festoi ditëlindjen, një ditë ku mori shumë urime nga kolegët dhe miqtë e tij. Pas urimeve të shumta...

Showbizz 10:13 - 22 Gusht, 2020

1 të dashur çdo tre ditë/ Aktorja e famshme turke reagon e zemëruar: Dua t’i jap fund

Demet Ozdemir është një nga aktoret më të famshme në Turqi. Ajo ka luajtur në shumë seriale, por seriali me të cilin mori famë ishte “Erkenci...

Covid-19 i mori jetën/ AKU reagon për ish-drejtorin: Shembull i shkëlqyer në punë
Aktualitet 11:05 - 20 Gusht, 2020

Covid-19 i mori jetën/ AKU reagon për ish-drejtorin: Shembull i shkëlqyer në punë

Covid-19 i ka marrë jetën ish-drejtorit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Vlorë, Syrja Binaj. Për ndarjen e tij nga jeta në moshën 55-vjeçare, ka ardhur...

Showbizz 10:30 - 20 Gusht, 2020

“Nuk kam dal të shes trupin”/ Fifi nuk përmbahet më pas kritikave të ndjekësve për peshën

Këngëtarja Fifi duket se është revoltuar shumë pas komenteve negative që bëjnë ndjekësit në postimet e saj për peshën. Edhe pse shumë herë ka sqaruar metodat...

Showbizz 15:23 - 19 Gusht, 2020

Vajza turpëron doktorin e vipave/Reagon Skerdi: “Ti më nxjerr bojën”

Doktori i vipave, Skerdi Faria,është kthyer në një nga personazhet më të dashur falë humorit që e karakterizon. Gjithashtu në llogarinë e tij në Instagram nuk...

Showbizz 11:53 - 18 Gusht, 2020

E përmendi në këngën e tij të fundit/ Stresi zbulon si reagoi Elvana Gjata

Reperi Stresi së fundi ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “Gazi n fund”.Në një fragment të këngës reperi përmend këngëtaren Elvana Gjata....

Teknologji 14:33 - 16 Gusht, 2020

Tik Tok dhe WeChat të shqetësuar për sigurinë/ Reagimi i zhurmshëm i Trump nuk është zgjidhje për të bërë një marrëveshje

Për vite me radhë, Zjarri i Madh i Kinës ka bllokuar disa nga shërbimet më të mëdha në internet që vijnë nga Shtetet e Bashkuara, duke...

PD nuk hapet, listat hapen
Politikë 15:26 - 15 Gusht, 2020

Situata kaotike në kufi me Greqinë/ CNA zgjon nga gjumi Lulin

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kreut të PD, Lulzim Basha pas shkrimit të CNA.al ku i bëhej thirrje të zgjohej e të reagonte për situatën...

"Ndalimi i koalicioneve qëndrim neo-diktatorial i Ramës"/ PAA thirrje SHBA dhe BE
Politikë 12:53 - 15 Gusht, 2020

“Emigrantët urat lidhëse midis dy vendeve”/ PAA: Duhet bashkëpunim i menjëhershëm midis dy qeverive!

Partia Agrare Ambientaliste ka regaur lidhur me situatën kaotike të krijuar në pikat kufitare me Greqinë. Në reagimin e PAA, thuhet se emigrantët urat lidhëse midis...

Situata në Kakavijë/ Luan Rama: Qëndrim kriminal i qeverisë, qytetarët u tallën dhe u poshtëruan
Politikë 11:57 - 15 Gusht, 2020

Situata në Kakavijë/ Luan Rama: Qëndrim kriminal i qeverisë, qytetarët u tallën dhe u poshtëruan

Nënkryetari i LSI, Luan Rama e ka cilësuar si kriminale atë që po bën qeveria për situatën e krijuar në Kakavijë. Sipas Ramës, qytetarët shqiptarë janë...