Connect with Us

All posts tagged "RD"

“I jam lutur Edi Ramës”/ Basha e thotë hapur: Nëse do na kishte dëgjuar, nuk do ishim në kolaps
Politikë 12:24 - 5 Janar, 2021

30 vjetori i themelimit të RD/ Basha tregon “planin” pas 25 prillit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka një mesazh për 30 vjetorin e themelimit të gazetës “Rilindja Demokratike”. Basha shkruan se udhëtimi RD-së në këto 30 vite...

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së
English 16:51 - 29 Tetor, 2020

Endri Fuga as editor of the “Rilindja Demokratike” newspaper

Unfortunately, the newspaper that broke the bars and tore down the walls of the communist dictatorship, took two days ago the form of the media, if...

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së
Politikë 15:01 - 29 Tetor, 2020

Endri Fuga si kryeredaktor i RD-së

Gazeta që theu hekurat dhe rrëzoi muret e diktaturës, fatkeqësisht dy ditë më parë mori formën e medias, nëse do të quhet e tillë, ajo e...

Patozi tregon dallimin e Bindjes Demokratike/ Është e vetmja parti që...
Politikë 16:02 - 28 Tetor, 2020

Sulmet e RD ndaj partive të reja/ Patozi: Ky është skandal! Basha e di partinë pronë të trashëguar

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj tij, Jozefina Topali, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit. Patozi...

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne
Politikë 14:09 - 28 Tetor, 2020

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar me tonë mjaft të forta në lidhje me një shkrim të publikuar në gazetan Rilindja Demokratike, ku sulmohen Patozi, Topalli, Murrizi...

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi irnozin Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën
Politikë 10:17 - 28 Tetor, 2020

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi ironizon Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas sulmit në një shkrim të publikuar nga Rilindja Demokratike, ku Patozi, Topalli,...

Lulzim Basha: Jozefina Topalli “vrasëse” me pagesë
Politikë 15:31 - 26 Tetor, 2020

Lulzim Basha: Jozefina Topalli “vrasëse” me pagesë

Mediat e Lulzim Bashës zbuluan dy ditë më parë se Jozefina Topalli do të bënte një parti. Ishin ato të parat që e përhapen lajmin, në...

Politikë 20:04 - 1 Mars, 2020

PD krah presidentit në Bulevard/ Çfarë shkruante RD për Ilir Metën kur ishte kryeministër

Kohët e fundit, presidenti Ilir Meta ka qenë kryefjala e mediave pas përplasjeve mes presdiencës dhe qeverisë. Së fundmi Meta ka thirrur një manifestim për mbrojtjen...

pollo kunder bashes
Opinione 14:03 - 20 Janar, 2020

Çmendet banda e Republikës së re/ Haxhi Qamili dhe andarti sulmojnë demokratët, Topallin dhe kritikët

Gazeta më e madhe në vend, dalë në 5 janar të vitit 1991, një shpresë për shqiptarët sot pas 30 vjetësh duket një kufomë gazetarie. E...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ne nje deklarate per mediat
Politikë 14:43 - 5 Janar, 2020

Basha urim për 29 vjetorin e Rilindjes Demokratike/ 2020 ka ardhur me një leksion të rëndësishëm

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka kujtuar 29 vjetorin e themelimit të gazetës Rilindja Demokratike. Basha thotë se RD ishe vepër e intelektualëve shqiptarë, e studentëve,...

Lajme 13:04 - 5 Janar, 2020

Rilindja Demokratike lindi si shpresë para 29 vitesh/ Sot, ikonë e historisë

Sot Rilindja Demokratike mbush 29 vite nga themelimi i saj. Ky ishte hapi i parë drejt fjalës së lirë, shpresë kjo e rikthyer pas 45 vitesh....

altin goxhaj flet pet politiken
Politikë 12:03 - 5 Janar, 2020

Altin Goxhaj publikon dokumentin/ Tregon problemin që kanë njerëzit e Sorosit

Avokati Altin Goxhaj ka kujtuar 29 vjetorin e numrit të parë të Gazetës Rilindja Demokratike. Goxhaj shkruan se ndihet nostalgjik dhe krenar që ishte aty duke...

Lajm i Rekomanduar 10:19 - 3 Shtator, 2019

Basha akuza mercenarit të tij: U shit për 30 aspra të qelbura

Dy ditë më parë në media qarkulloi një shkrim i gazetarit Alfred Lela, i njohur si një prej “mercenarëve” të kreut të PD-së, Lulzim Basha, por...

Jozefina topalli partia demokratike
Lajm i Rekomanduar 14:55 - 19 Gusht, 2019

RD shpall armike Jozefina Topallin dhe mbron Kaç Islamin

Disa ditë më parë, ish-kryeparlamentarja dhe ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli mbajti një qëndrim publik, ku i drejtonte kritika kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Por,...

Aktualitet 09:27 - 9 Prill, 2019

Çim Peka pranon vjedhjen/ Bën bashkëpunëtor Lulzim Bashën

Një ditë më parë, CNA.al ka publikuar një shkrim ekskluziv, në lidhje me ish-prokurorin e Tiranës, Petrit Fusha, për të cilin kemi pasur një seri investigimesh...

Ish-Frika e Luli Bashës/ Reagimet për kandidimin e Berishës dhe listat e hapuraSali Berisha, kreu i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 11:33 - 9 Janar, 2019

Doktor, ky pacient nuk ka shërim

Ne të CNA.al shpesh në mënyrë redaksionale apo edhe të drejtpërdrejtë i jemi drejtuar Doktor Berishës, ish-kryeministrit të vendit, për gjendjen në të cilën ndodhet PD...

Aktualitet 09:04 - 6 Janar, 2019

Foto-Trondit gazetari/ Jemi sërish përballë të njëtës betejë si në 97-ën

Kryeredaktori i “Rilindje Demokratike”, Bledi Kasmi në një postim në rrjetet sociale ka hedhur një foto të 1997-ës ku njerëzit digjini RD. Në ditën e përvjetorit...

Aktualitet 14:23 - 5 Janar, 2019

Basha uron 28-vjetorin e RD/ Sot më shumë se kurrë​ duhet një media që thotë të vërtetën

Kryetari i PD, Lulzim Basha uron 28 vjetorin e themelimit të Rilindjes Demokratike, gazetës së parë të lirë pas rënie së diktaturës komuniste. Në fjalën e...

Aktualitet 13:49 - 2 Janar, 2019

Rikthimi i Lulzim Bashës

Ka filluar viti 2019, i cili pason një vit shumë të fortë politikisht. Kryesisht me protesta pa “kokë”, tek të cilat nuk identifikoheshin drejtuesit. Protesta arriti...

Aktualitet 18:01 - 17 Shtator, 2018

Akuzat për mbylljen e shkollave/ Rama jep përgjigjen epike

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të opozitës për mbylljen e shkollave. Në një postim në rrjetet sociale Rama shkruan se janë të pabesueshme shfaqjet...

Aktualitet 17:52 - 8 Shtator, 2018

Spaho akuza gazetës RD/ Quajti idiot Pëllumb Kullën

Pas letrës së hapur të shkrimtarit Pëllumb Kulla, drejtuar nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar ky i fundit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 13:43 - 30 Qershor, 2018

Ekzekutim mafioz i shoferit të Fatmir Xhafës?/ 7 plumba në mur dhe një në kokë

Shkëlzen Qordja, shoferi i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, është gjetur sot i vrarë  në automjetin e tij në garazhin e Gardës. Policia dhe Prokuroria kanë...

Aktualitet 12:41 - 30 Qershor, 2018

Hije të forta dyshimi për vrasjen e shoferit të Ministrit/ Akuza për manipulim të provave

Sot është gjetur i vrarë me plumb në kokë shoferi i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Shkëlzen Qordja ishte futur në gardë, njëherësh me emërimin e...

Me shume postime