Connect with Us

All posts tagged "raste"

“Rastet me virus më të lehta”/ Mezini nxjerr bllof Bratajn: Nuk e di ku i sheh, sipitali jonë është kthyer në reanimacion
Shëndeti 22:43 - 21 Tetor, 2020

“Rastet me virus më të lehta”/ Mezini nxjerr bllof Bratajn: Nuk e di ku i sheh, sipitali jonë është kthyer në reanimacion

Mjeku pneumolog Arjan Mezini ka nxjerrë bllof pak minuta më parë shefin e Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i cili tha se rastet me koronavirus janë në...

Shifra alarmanete në shtetin fqinj/ Regjistrohen 641 raste të reja me koronavirus dhe 12 të vdekur
Kosova & Rajoni 18:57 - 21 Tetor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Regjistrohen 641 raste të reja me koronavirus dhe 12 të vdekur

Maqedonia e Veriutka regjistruar 641 raste të reja me koronavirus, 12 të vdekur dhe 233 të shëruar. Sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë deri tani të...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë/ Shkon në 650 ai i viktima
Shëndeti 16:08 - 21 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Humbin jetën katër të infektuar

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri janë kryer 1375 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 297 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2....

141 pacientë të shtruar dhe 20 në terapi intensive/ Si paraqitet situata në spitale
Aktualitet 09:28 - 20 Tetor, 2020

Çfarë mund të na çojë në një izolim të dytë/ Flet Rakacolli: Këto janë dy kushtet që duhen parë

Gjatë ditëve të fundit, në vendin tonë janë rritur ndjeshëm rastet e reja me Covid. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tregoi skenarët që mund të na...

Bilanci në botë/ Mbi 39.7 milionë të infektuar me Covid-19
Shëndeti 20:37 - 18 Tetor, 2020

Bilanci në botë/ Mbi 39.7 milionë të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me koronavirus në shkallë globale ka shkuar në mbi 39.7 milionë vetë, ndër të cilën 1.1 milionë kanë vdekur nga COVID-19, sipas...

Shifra alarmanete në shtetin fqinj/ Regjistrohen 641 raste të reja me koronavirus dhe 12 të vdekur
Kosova & Rajoni 16:59 - 18 Tetor, 2020

Bilanc shqetësues në shtetin fqinj/ Dhjetë viktima dhe mbi 400 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, të dielën ka njoftuar për dhjetë të vdekur dhe 428 të infektuar me koronavirusin e ri, ndërkohë që 128...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Shëndeti 16:06 - 17 Tetor, 2020

Boom rastesh nga Covid-19/ Humbin jetën pesë persona

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri. Mësohet se janë kryer 1289 testime në 24...

“Nuk mbulohet dielli me shoshë”/ Basha “kryqëzon” Ramën: Përballeni palaçon
Politikë 12:49 - 13 Tetor, 2020

Basha i shqetësuar për rritjen e rasteve me Covid/ Sistemi shëndetësor është në kolaps

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se Shqipëria është papërgatitur për valën e parë të pandemisë dhe sipas tij, pasojat i paguajnë qytetarët dhe ekonomia. Sipas...

Katër viktima në 24 orët e fundit/ Infektohen qindra qytetarë
Shëndeti 18:23 - 12 Tetor, 2020

Zëri i Amerikës: Rriten me 15 përqind rastet e reja me koronavirus në Shqipëri

Në Shqipëri java e kaluar shënoi një rritje të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me COVID 19, ndërsa në të gjithë vendin u rregjistruan...

Katër viktima në 24 orët e fundit/ Infektohen qindra qytetarë
Sociale 16:00 - 11 Tetor, 2020

Katër viktima në 24 orët e fundit/ Infektohen qindra qytetarë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 943 testime në...

Shifrat në Kosovë/ 41 raste pozitive dhe dy viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:53 - 10 Tetor, 2020

Rriten rastet me Covid-19 në Kosovë/ Katër viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 566 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Ministria e...

Ministria e Shëndetësisë apel të fortë/ “Mos neglizhoni asnjë shenjë të sëmundjes, kini kujdes”
Shëndeti 16:03 - 8 Tetor, 2020

Bilanci nga Covid-19 në 24 orët e fundit/ Regjistrohen katër viktima

Në 24 orët e fundit janë kryer 971 testime në 24 orët e fundit, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 169 qytetarë të prekur nga virusi...

Bie numri i rasteve ditore/ 68 të infektuar me Covid në 18 qytete
Shëndeti 16:04 - 4 Tetor, 2020

Bilanci nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përditësuar shifrat e situatës epidemiologjike të COVID-19. Mësohet se janë kryer 963 testime në 24 orët e fundit, nga...

Manastirliu nxjerr pamje nga Infektivi/ Thirrje të rinjve: E mirëkuptoj shkujdesjen dhe zellin, por…
Shëndeti 16:05 - 3 Tetor, 2020

Luhatje shifrash nga Covid-19/ Qindra të infektuar dhe tre viktima

153 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit në vendin tonë dhe 3 të tjerë kanë humbur jetën. Nga 1008 testimet që...

Kosovës i shtohen gjashtë viktima dhe 112 të infektuar me koronavirus
Kosova & Rajoni 15:46 - 3 Tetor, 2020

Shifrat në Kosovë/ 53 raste pozitive dhe tre viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 544 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të...

Blog 22:48 - 2 Tetor, 2020

Çorganizimi kronik dhe merita e italianëve në menaxhimin e pandemisë

Janarin e kaluar, Covid-19 goditi Italinë, ndalesa e parë evropiane në udhëtimin e vet vdekjeprurës nëpër botë. “Sistemi shëndetësor italian po shembet nën peshën e koronavirusit,”...

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë, konfirmohen dhe 162 raste të reja
Kronika 15:56 - 30 Shtator, 2020

Covid-19/ 2 viktima dhe 194 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 1697 testime, prej të cilave 194 raste kanë rezultuar pozitiv. Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 2...

Frikë në Itali/ Vijon rritja e numrit të rasteve me Covid-19
Bota 18:50 - 29 Shtator, 2020

Frikë në Itali/ Vijon rritja e numrit të rasteve me Covid-19

Vijon të shënojë rritje numri i personave të infektuar me koronavirus në Itali. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë me dije se në 24...

Mbi 100 të infektuar në 24 orë/ Regjistrohen katër viktima nga Covid-19
Shëndeti 16:36 - 29 Shtator, 2020

Mbi 100 të infektuar në 24 orë/ Regjistrohen katër viktima nga Covid-19

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit. Mësohet se gjithashtu janë konfirmuar pozitive 127 raste të reja. Mirela Cami,...

Kosova “merr frymë”/ Asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit
Kosova & Rajoni 15:15 - 29 Shtator, 2020

Kosova “merr frymë”/ Asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit nuk është raportuar asnjë viktimë nga Covid-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën me dije se gjatë...

“Shqipëria ka të dhënat me të këqija në rajon”/  ISHP i kundërpërgjigjet Bashës
Politikë 14:10 - 29 Shtator, 2020

“Shqipëria ka të dhënat me të këqija në rajon”/  ISHP i kundërpërgjigjet Bashës

Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD-së, i cili u shpreh se Shqipëria ka të dhënat më të këqija në rajon...

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve/ Pritet vendimi nga qeveria
Kosova & Rajoni 15:57 - 28 Shtator, 2020

Maqedonia e Veriut drejt hapjes së kufijve/ Pritet vendimi nga qeveria

Maqedonia e Veriut pritet të hapë kufijtë e saj pa qenë e nevojshme të bëhet tamponi të detyrueshëm. Kjo pasi pa pasur një rënje të ndjeshme...

Pandemia në Ballkan/ Bien ndjeshëm rastet e reja të infeksionit në Kosovë
Kosova & Rajoni 15:37 - 28 Shtator, 2020

Pandemia në Ballkan/ Bien ndjeshëm rastet e reja të infeksionit në Kosovë

Ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 45 raste të reja me Covid dhe 4 viktima. Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë...