Connect with Us

All posts tagged "raste te reja"

Bota 09:58 - 23 Janar, 2021

Një vit nga izolimi i Wuhan/ Kina shënon 107 raste të reja me koronavirus

Sot shënohet një vit nga bllokimi i Kinës pas shpërthimit të koronavirusit, në qytetin e Wuhan ku sëmundja u shfaq në fund të 2019. Sipas mediave...

Shifra shqetësuese në Kosvë/ Shënohen 13 viktima dhe mbi 500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:38 - 22 Janar, 2021

Situata nga Covid në Kosovë/ 289 raste të reja dhe 14 viktima në 24 orët e fundit

Në Kosovë gjatë 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 289 persona dhe janë regjistruar 14 viktima. Në raport me ditën e djeshme numri...

Covid në Kosovë/ Bie numri i viktimave, regjistrohen 353 raste të reja
Kosova & Rajoni 15:15 - 17 Janar, 2021

Covid në Kosovë/ Bie numri i viktimave, regjistrohen 353 raste të reja

Situata nga Covid në Kosovë po vjen drejt normalizimit. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 5 qytetarë, si dhe janë...

Bine shifrat në Kosovë/ Regjistrohen afro 300 raste të reja dhe shtatë viktima
Kosova & Rajoni 15:31 - 15 Janar, 2021

Bien shifrat në Kosovë/ Regjistrohen afro 300 raste të reja dhe shtatë viktima

Në Kosovë, janë regjistruar shtatë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në...

Situata nga Covid në Kosovë/ Mbi 200 raste të reja dhe 4 viktima
Aktualitet 15:15 - 3 Janar, 2021

Situata nga Covid në Kosovë/ Mbi 200 raste të reja dhe 4 viktima

Duket se shifrat e COVID-19 nuk kanë ndryshuar ditën e tretë të 2021 në Kosovë. 4 viktima dhe 234 raste të reja u regjistruan në 24...

Greqia shënon një tjetër bilanc të zi me Covid/ 48 viktima dhe mbi 800 të infektuar në 24 orë
Bota 18:06 - 29 Dhjetor, 2020

Rritje të frikshme në Greqi/ Shënohen mbi 1 mijë raste të reja em Covid dhe 58 persona kanë humbur jetën

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, EODY, konfirmoi sot 1047 raste të reja të virusit të ri në vend, 16 prej të cilave u zbuluan...

Regjistrohen 617 raste të reja me COVID-19 në Greqi/ 50 vdekje në 24 orët e fundit
Bota 17:18 - 25 Dhjetor, 2020

Regjistrohen 617 raste të reja me COVID-19 në Greqi/ 50 vdekje në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot 617 raste të reja të koronavirusit të ri në vend, nga të cilat 6 u zbuluan pas...

Kosova shënon rënie ndaj Covid-19/ 4 pacientë humbin jetën
Kosova & Rajoni 15:13 - 25 Dhjetor, 2020

Bien shifrat e infektimeve në Kosovë/ 8 qytetarë humbin jetën

Kosova ka shënuar një rënie të infektimeve dhe viktimave gjatë 24 orëve të fundit. Nga testimet epidemiologjike, kanë rezultuar pozitiv me Covid 249 qytetarë, ndërsa 8...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Sociale 16:32 - 23 Dhjetor, 2020

Situata nga Covid në Shqipëri/ Rritet numri i infektimeve, shënohen 6 viktima

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 2210 testime, nga të cilat 503 kanë rezultuar pozitiv me Covid. Në krahasim me një...

Rritet numri i viktimave/ Regjistrohen mbi 700 raste pozitive
Aktualitet 16:49 - 22 Dhjetor, 2020

Situata me COVID/ Ulen rastet pozitive, rritet numri i viktimave

Situata e krijuar në vendin tonë nga Covid vijon të jetë shqetësuese. Në 24 orët e fundit, janë shënuar 389 raste të reja, duke shënuar një...

Bleu vdekjen e të emës me 8 milionë lekë/ Zbulohet te kush spital ka ndodhur skandali
Shëndeti 17:17 - 21 Dhjetor, 2020

Covid në Shqipëri/ Ulet numri i infektimeve, 10 qytetarë humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1908 testime, nga të cilat 422 raste kanë rezultuar pozitiv. Po...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Aktualitet 16:58 - 18 Dhjetor, 2020

Boom rastesh me Covid/ Afro 600 raste të reja dhe 11 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2615 testime, 528 të shëruar, 580 raste të reja dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe...

Shkon në 2522 numri i viktimave në shtetin fqinj/ Ja sa persona janë infektuar
Kosova & Rajoni 17:46 - 15 Dhjetor, 2020

Situata në Kosovë/ Ulet numri i infektimeve, vdekjet mbeten të larta

Bie numri i infektive me COVID-19 në Kosovë, ndërkohë që numri i viktimave vijon të jetë i lartë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Aktualitet 16:59 - 15 Dhjetor, 2020

Situata nga Covid/ Mbi 800 të infektuar, vdekjet mbeten në shifra të larta

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të kufizojnë kontaktet me të tjerët, të qëndrojnë në shtëpi duke shmangur lëvizjet e panevojshme me qëllim...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Aktualitet 16:59 - 9 Dhjetor, 2020

Rritje të frikshme të rasteve me Covid/ 15 humbje jete dhe mbi 700 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të situatës që ësjtë krijuar në vendin tonë nga Covid. Ministria bën me dije se në 24...

Mbi 11 mijë raste aktive me Covid/ Kosova merr masa të reja për shkak të situatës së rëndë
Kosova & Rajoni 15:28 - 8 Dhjetor, 2020

Situata në Kosovë nga Covid/ 557 raste pozitive dhe 17 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë raportoi se gjatë 24 orëve në Kosovë janë realizuar 1,541 testime dhe prej tyre kanë rezultuar pozitiv 557 raste. Po ashtu...

Greqia shënon një tjetër bilanc të zi me Covid/ 48 viktima dhe mbi 800 të infektuar në 24 orë
Bota 17:18 - 7 Dhjetor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ 1251 të infektuar dhe 89 viktima nga Covid

Vazhdojnë të qëndrojnë stratosferike shifrat e rasteve të reja me COVID-19 në Greqi, duke shënuar 1.251 të infektuar dhe 89 viktima në 24 orët e fundit....

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Aktualitet 16:15 - 7 Dhjetor, 2020

Vijojnë shifrat e lartë/ 17 persona humbin jetën në 24 orë dhe afro 700 të infektuar me Covid

17 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë ndërsa kanë rezultuar pozitivë 695 persona të tjerë gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkohë, gjatë 24...

Mbi 11 mijë raste aktive me Covid/ Kosova merr masa të reja për shkak të situatës së rëndë
Kosova & Rajoni 15:21 - 7 Dhjetor, 2020

Qetësohet situata në Kosovë/ Regjistrohen 519 raste pozitive me Covid në 24 orët e fundit

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 14 qytetarë, si dhe janë regjistruar 519 raste të reja nga 1407 testime të kryera. Nga Ministria...

Mbi 18 mijë raste të reja në Itali/ 564 qytetarë humbin jetën nga Covid
Bota 19:18 - 6 Dhjetor, 2020

Mbi 18 mijë raste të reja në Itali/ 564 qytetarë humbin jetën nga Covid

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 18 887 raste të reja me COVID-19 dhe 564 humbje jete. Numri i përgjithshëm i viktimave ka...

Shifrat nuk njohin ulje/ Mbi 100 raste më shumë se dje, humbin jetën dhe katër persona
Sociale 16:53 - 6 Dhjetor, 2020

Shifra të larta me Covid/ Mbi 800 të infektuar dhe 16 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë për shkak të koronavirusit, 16 persona. Në njoftimin e MSH, thuhet se në...

Mbi 18 mijë raste të reja në Itali/ 564 qytetarë humbin jetën nga Covid
Bota 18:15 - 3 Dhjetor, 2020

Italia rekord të frikshëm nga Covid/ Afro 1 mijë viktima për 24 orë

Vazhdon me ritme të frikshme të rritet numri i viktimave nga Covid-19 në Itali. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën nga virusi i rrezikshëm...

Rritet numri i viktimave/ Regjistrohen mbi 700 raste pozitive
Aktualitet 16:17 - 3 Dhjetor, 2020

Boom rastesh me Covid/ 13 humbje jete dhe mbi 700 të infektuar

Shifrat nga Covid në vendin tonë vijojnë të mbeten ende të lartë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 782 raste të reja dhe 13 humbje...