Connect with Us

All posts tagged "raporti"

Raporti për largimin e shqiptarëve/ Gjosha ‘shkund’qeverinë: Nuk jemi në luftë
Politikë 15:11 - 5 Janar, 2021

Raporti për largimin e shqiptarëve/ Gjosha ‘shkund’qeverinë: Të ndalet ‘gjakderdhja’, nuk jemi në luftë

Raporti i Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (OECD), për largimin e shqiptarëve të aftë nga vendi është komentuar dhe nga ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha...

A mund të merret seriozisht ky njeri?!/ Dasho ‘bën për ujë të ftohtë’ Ramën
Shëndeti 08:40 - 31 Dhjetor, 2020

‘Mbi 50% e popullatës e ka kaluar Covid 19’/ Dasho kritika Akademisë së Shkencave: Raporti shumë larg të vërtetës

Imunologu Genc Sulçebe ka prezantuar dje rezultatet e një studimi të bërë nga Akademia e Shkencave. Sipas studimi, më shumë së 50% e qytetarëve në Tiranë...

Bota 14:52 - 27 Dhjetor, 2020

Raporti: Ekonomia e Kinës do ta kapërcejë atë të SHBA-së

Kina do ta kapërcejë SHBA-në, për t’u bërë ekonomia më e madhe në botë, deri në vitin 2028, parashikon një raport i ri. Qendra për Kërkime...

“Nuk mund të jeni kukulla të partive”/ Meta: Koha për një shkundje të rinisë
Politikë 18:53 - 22 Dhjetor, 2020

“Nuk mund të jeni kukulla të partive”/ Meta: Koha për një shkundje të rinisë!

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim të përzemërt një përfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN). Në këtë takim ata i...

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS ën kundërshtim me ligjin
Politikë 17:49 - 21 Dhjetor, 2020

Raporti i OKB për kanabis/ Këlliçi:  Pas aksionit në Lazarat, pati kultivime në të gjithë Shqipërinë

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka reaguar mbi raportin e OKB-së, në të cilin theksohet se Shqipëria është vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit...

Politikë 10:41 - 21 Dhjetor, 2020

Raporti i IFIMES për Shqipërinë/ Berisha: Rrjeti më i besueshëm në Europë zbuloi lidhjen e krimit me drogën

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e IFIMES për Shqipërinë, në të cilën tregohet se si kanabisi është përhapur në masë dhe ndihmon...

“Politika llum pa din e pa iman”/ Rama i përgjigjet akuzave për “shitje” të detit te Greqia
Aktualitet 23:06 - 20 Dhjetor, 2020

Rrugëtimi i Ramës me timonin e qeverisë/ IFIMES: Po e çon Shqipërinë më afër Amerikës Latine se sa në BE

Instituti Ndërkombëtar për Studime në Lindjen e Mesme dhe Ballkan (IFIMES) ka publikuar një raport ku përshkruan situatën aktuale në Shqipëri, por përshkruar dhe udhëtimin 8...

KiE publikon raportin/ Shqipëria ende burim trafikimi për gratë
Sociale 11:35 - 15 Dhjetor, 2020

KiE publikon raportin/ Shqipëria ende burim trafikimi për gratë

Shqipëria ka bërë progres në trajtimin e trafikimit të qenieve njerëzore, por duhet të forcojë qasjen e viktimave në kompensim dhe ndëshkimin e autorëve të krimit....

Raporti i Dick Marty/ Komisioni i Posaçëm kërkon informacione nga 5 institucione
Aktualitet 12:28 - 10 Dhjetor, 2020

Mblidhet komisioni për raportin e Dick Marty/ Bëhet konstituimi dhe caktimi i relatorëve

Është mbledhur paraditen e sotme Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Raportin e Dick Marty, të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë për administrimin e dokumentacionit dhe hartimin...

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës
Aktualitet 17:13 - 9 Dhjetor, 2020

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës

Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Raportin e Dick Marty pritet të zhvillojë ditën e nesërme mbledhjen e parë pas miratimit nga Kuvendi. Në rend të ditës...

Raporti alarmues i BE/ Bota përjetoi nëntorin e saj më të nxehtë të regjistruar ndonjëherë
Bota 12:05 - 7 Dhjetor, 2020

Raporti alarmues i BE/ Bota përjetoi nëntorin e saj më të nxehtë të regjistruar ndonjëherë

Bota sapo përjetoi nëntorin e saj më të nxehtë të regjistruar ndërsa Europa pati vjeshtën e saj më të ngrohtë, sipas një raporti alarmues nga Shërbimi...

“Vendi ka hyrë në një cikël të vështirë”/ Malaj:Shqiptarët kanë fuqi të rrëzojnë qeverinë
Ekonomi 18:37 - 1 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Arben Malaj: Është rritur deficiti dhe borxhi publik, qeveria nuk mbështet bizneset

Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka bërë një analizë të situatës që po kalon ekonomia shqiptare për shkak të pandemisë së koronavirusit. Malaj u ndal tek...

Koncesioni 30 milione euro për kalatën e Portit të Durrësit/ Tabaku tregon çfarë ka ndodhur me garën e kompanive
Politikë 15:22 - 1 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Tabaku: Ekonomia po vuan nga rritja e taksave

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar pas raportit që u publikua nga Fondi Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë. Përmes një postimi në rrjetin social,...

Publikohet raporti i FMN për Shqipërinë/ Ja si ka ndikuar pandemia në ekonominë e vendit
Ekonomi 20:11 - 30 Nentor, 2020

Publikohet raporti i FMN për Shqipërinë/ Ja si ka ndikuar pandemia në ekonominë e vendit

FMN ka publikuar raportin për Shqipërinë duke thënë se vendi është prekur rëndë nga pandemia dhe tërmeti. Sipas FMN ekonomia pritet të tkurret me 7.5% në...

Lufta e brendshme për pushtet, e ka minuar rolin e OSBE-së në botë
Blog 08:30 - 29 Nentor, 2020

Lufta e brendshme për pushtet, e ka minuar rolin e OSBE-së në botë

Nga Jess Smee “EU Observer” Pesë muaj më parë, analistët politikë në mbarë botën u habitën nga lajmi se Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin Evropian (OSBE),...

Basha akuza të forta Ramës/ I ka ofruar para ish-komandantit të UÇK që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për mua
Politikë 22:51 - 26 Nentor, 2020

Basha akuza të forta Ramës/ I ka ofruar para ish-komandantit të UÇK që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për mua

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta mbrëmjen e sotme ndaj kryeministrit Rama, ku tha se ky I fundit ka dërguar sot emisar...

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Parlamentar për raportin e Dick Martyt
Politikë 14:02 - 26 Nentor, 2020

Kuvendi miraton ngritjen e Komisionit Parlamentar për raportin e Dick Martyt

Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Martyt, me 83 vota pro, 10 kundër dhe 10 abstenim Kujtojmë se 18 deputetë...

Politikë 08:56 - 25 Nentor, 2020

Deputetët e mazhorancës kërkesë Ruçit/ Të ngrihet komision i Posaçëm për raportin e Dick Martyt

Një grup deputetësh nga mazhoranca i kanë dërguar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi një kërkesë për ngritjen e një komisioni të Posaçëm Parlamentar për raportin e...

Akuzat për raportin e Dick Marty/ Topalli ngre dyshime të forta ndaj Bashës
Politikë 22:10 - 23 Nentor, 2020

Akuzat për raportin e Dick Marty/ Topalli ngre dyshime të forta ndaj Bashës

Themeluesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, është e pyetur mbrëmjen e sotme në emisionin “Quo Vadis” lidhur me akuzat ndaj Lulzim Basha se ka qenë...

Aktualitet 16:29 - 18 Nentor, 2020

Tre eurodeputetë i kërkojnë përgjigje Josep Borrel/ Pse në raportin e KE për Shqipërinë nuk përmendet blerja e votës

Eurodeputeti David Lega, Raporter për Shqipërinë në Parlamentin Europian dhe përfaqësues i PPE ka njoftuar përmes një mesazhi në “Twitter” se së bashku me dy eurodeputetë...

“Ping pong” replikash/ Rama-Bashës: Po i shmangesh të vërtetës për kontributin në raportin e Dick Marty
Aktualitet 11:11 - 9 Nentor, 2020

“Ping pong” replikash/ Rama-Bashës: Po i shmangesh të vërtetës për kontributin në raportin e Dick Marty

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish kreut demokrat Lulzim Bashës duke e akuzuar kësaj radhe se po pranon që është pjesë e lojës së ulët...

Veton Surroi i hiqet titulli “Nderi i Qarkut Kukës”/Rama: Lajthitje kolektive, prefekti ta refuzojë
Aktualitet 15:12 - 8 Nentor, 2020

Vijon “Ping pongu” i përplasjeve/ Rama-Bashës: Merrje në pyetje shqiptarët për llogari të Dick Marty

Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon raportit të Dick Marty, i miratuar vite më parë...

Vijojnë replikat/ Rama-Metës: Jep llogari pse e votove raportin e Dick Marty
Aktualitet 16:01 - 7 Nentor, 2020

Vijojnë replikat/ Rama-Metës: Jep llogari pse e votove raportin e Dick Marty

Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ftesës së Presidencës për përballje para kombit shqiptar...