Connect with Us

All posts tagged "ramush haradinaj"

Aktakuza nga Prokuroria e Hagës/ Haradinaj del në mbrojtje të Thaçit dhe Veselit: Besoj në pafajësi
Kosova & Rajoni 18:20 - 24 Qershor, 2020

Aktakuza nga Prokuroria e Hagës/ Haradinaj del në mbrojtje të Thaçit dhe Veselit: Besoj në pafajësi

Mediat në Kosovë raportuan sot se Prokuroria e Hagës ka ngritur zyrtarisht akuza ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK Kadri Veselit, për...

Kosova & Rajoni 20:29 - 14 Shkurt, 2020

“I dhamë lamtumirën Baca Sulejmanit”/ Haradinaj ngushëllon familjen Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha dha lajmin e hidhur se sot është ndarë nga jeta djali i xhaxhait të tij Sulejman Berisha. Ashtu sikurse bëri me dije edhe...

Kosova & Rajoni 19:03 - 3 Shkurt, 2020

I dorëzoi karrigen Albin Kurtit/ Haradinaj: Lajm i mirë për qytetarët

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar pas dorëzimit të mandatit të kreut të qeverisë te Albin Kurti i Vetëvendosjes. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale,...

Kosova & Rajoni 21:03 - 29 Janar, 2020

“Gozhda” e dytë e Ramush Haradinajt /  Nxjerr një tjetër “sekret” për Tiranën zyrtare

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka ngulur një tjetër “gozhdë” Tiranës zyrtare, ndërkohë që ka nxjerrë një “sekret” të pa artikuluar më parë...

Opinione 17:48 - 24 Janar, 2020

Nga Andi BUSHATI/ Kush gënjen Edi apo Ramushi?

Përballja e radhës mes dy kryeministrave të dy shteteve shqiptare, ka ngritur sërish të njëjtën pyetje në publik: kush gënjen, Edi apo Ramushi? Haradinaj e cilësoi...

Politikë 22:09 - 23 Janar, 2020

Haradinaj lëshon akuzën “bombë”/ “Rama ka lobuar për ndarjen e Kosovës, kam qenë prezent”

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj ka bërë një akuzë të fortë ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa po fliste për padinë që ka ngritur ky...

Kosova & Rajoni 16:51 - 18 Janar, 2020

Video – Hashim Thaçi nuk takon Albin Kurtin/ Buzagaz me Haradinajn

Marrëdhëniet e Presidentit Hashim Thaçi dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti duket se janë ftohur edhe më tepër. Mediat kosovare kanë raportuar sot se Kurti...

Politikë 13:59 - 16 Janar, 2020

Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Basha:Perversitet i shëmtuar anti-kombëtar

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për padinë që kryeministri Edi Rama, ka bërë ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Sipas Bashës, pseudo-padia e Edi...

Kosova & Rajoni 12:37 - 12 Janar, 2020

Pasi la postin e kryeministrit/ Haradinaj dorëhiqet si kreu i AAK-së

Kryeministri në ikje i Kosovës, disa muaj pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, është dorëhequr edhe si kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Si thotë...

Kosova & Rajoni 20:44 - 3 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit iranian/ Haradinaj: Përkrah SHBA-ve

Vrasja e gjeneralit iranian, Qassem Soleiman është mbështetur edhe nga kryeministri i Kosovës në detyrë Ramush Haradinaj. Haradinaj thotë se Kosova qëndron e palëkundur në përkrahje...

Kosova & Rajoni 20:40 - 29 Dhjetor, 2019

Iu përmend emri për vrasjen në Gjilan/ Haradinaj: Po bëhet propagandë ndaj meje, nuk do të na ndalin

Mediat kosovare raportuan, sot, se një efektiv policie me iniciale V. H., i cili dyshohet se ekzekutoi një qytetar në Gjilan, ishte pjesë e ekipit të...

Kosova & Rajoni 14:49 - 25 Dhjetor, 2019

Marrin fund përplasjet/ Haradinaj dhe Thaçi thyejnë akujt

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidenti Hashim Thaçi, duket se kanë thyer akujt dhe i kanë dhënë fund mosmarrëveshjeve. Kreu i qeverisë dhe...

Kosova & Rajoni 20:51 - 23 Dhjetor, 2019

“Minishengeni synon heqjen e taksës”/ Haradinaj: Kosova kundër izolimeve rajonale

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë publik bilancin e arritjeve të Qeverisë së Kosovës gjatë vitit 2019, duke mos lënë pa iu referuar...

Politikë 16:42 - 21 Dhjetor, 2019

“Sulmi i Ramës ndaj Haradinajt rrugaçëror”/ Paralajmëron Basha: Do marrë fund shumë shpejt

Pas deklaratave dhe sulmeve të kryeministrit Edi Rama për kryeministrin në ikje të Kosovës Ramush Haradinajn, ka reaguar kreu i opozitës Lulzim Basha. Kryedemokrati dënon sulmin...

Kosova & Rajoni 14:48 - 21 Dhjetor, 2019

“Kosova nuk ka nevojë për minishengen”/ Haradinaj: Synimi ynë është BE

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur se Kosova nuk ka nevojë të marrë pjesë në minishengena ballkanik, si ky samiti i fundit i...

Kosova & Rajoni 19:08 - 17 Dhjetor, 2019

Haradinaj quajti Kurtin menaxher të dobët/ Reagon ashpër Vetëvendosja

Pas mbledhjes së qeverisë, kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj e cilësoi kreun e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti menaxher të dobët, ndërsa tha se do...

Politikë 21:12 - 4 Dhjetor, 2019

Meta me Haradinajn dhe Harizin në Gjilan/ Faleminderit popullit të Kosovës për mikpritjen

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto nga vizita e tij në komunën e Gjilanit, ku së bashku me kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn...

Politikë 20:31 - 3 Dhjetor, 2019

Kosova në gatishmëri 30 minuta pas tërmetit/ Haradinaj: Rama nuk më hapi telefonin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30 minutash për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë së...

Politikë 23:57 - 24 Tetor, 2019

Parajmërimi i Edi Ramës/ Do hedh në gjyq Ramush Haradinajn!

Nga studioja e emisionit “Opinion”, ku vijon të jetë i pranishëm, kryeministri i vendit Edi Rama, përveçse ndaj të ftuarve në panel, ka  shpërthyer edhe ndaj...

Politikë 15:37 - 22 Shtator, 2019

Ramush Haradinaj sulmon Ramën: Tirana mezi po i kryen punët e veta

Pas tërmeteve të fuqishmë që lëkundën vendin, ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar ‘Tiranën zyrtare’. Haradinaj ka sulmuar indirekt kreun e qeverisë Edi Rama....

Kosova & Rajoni 13:49 - 13 Shtator, 2019

Kërcënoi Ramush Haradinajn/ Gjykata e dënon me 20 muaj burg

Një gjykatë në Prishtinë e dënoi një shtetas të Kosovës me gjithsej 20 muaj heqje lirie nën akuzat për nxitje të veprave terroriste dhe armëmbajtje pa...

Aktualitet 09:29 - 20 Korrik, 2019

“Janë vjedhur xhepat e shqiptarëve”/ Kërkohet dorëheqja e Metës dhe hetimi ndaj tij

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe hetimin e tij nga Gjykata Speciale. “Nuk ka pabesi dhe...

haradinaj ngushellon familjen e dacit
Aktualitet 22:50 - 8 Maj, 2019

Haradinaj: Ka dyshime që Thaçi, Rama dhe Vuçiç kanë diskutuar për ndarjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha të mërkurën se ekziston një dyshim i bazuar, se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe...