Connect with Us

All posts tagged "Ramiz Cobaj"

Politikë 12:00 - 22 Tetor, 2019

Shqipëria drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ PD e shpartalluar, ja pse Basha do ngelet me “gisht në gojë”

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha, vazhdon të theksojë se duhen zgjedhje të parakohshme. Këtë e përforcoi edhe më shumë të premten, pas vendimit të...

Aktualitet 15:23 - 7 Janar, 2019

Zbulohet kandidatja e PD për Bashkinë e Shkodrës/ Është një femër, por jo Voltana

Zgjedhjet lokale po afrojnë dhe po përflitet për emrat që do kandidojnë në bashkitë kryesore të vendit. Gjatë proçesit të riorganizimit të PD-së janë propozuar dhe...

basha duke folur
Aktualitet 14:43 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave!

Forca kryesore e opozitës, Partia Demokratike ka mbyllur thuajse totalisht zgjedhjet e kryetarëve të degëve. Zgjedhje të cilat u zhvilluar me shpejtësi pas një urdhri të...

Aktualitet 15:18 - 1 Dhjetor, 2018

Në PD-në e Shkodrës ndodh çudia/ Namiku mund Ramizin

Pas farsës zgjedhore që PD ka zhvilluar në disa degë të saj në rrethe, sot janë mbyllur zgjedhjet edhe për kreun e degës së PD në...

Aktualitet 21:46 - 30 Nentor, 2018

Ramizi i Lulit, oficeri i diktaturës në shërbim të Ramiz Alisë

CNA.al raportoi pak më parë se kryetari aktual i PD ne degën e Shkodrës, Ramiz Çobaj kishte gjetur Namikun e tij, çka ja bëri më të...

Aktualitet 10:31 - 31 Maj, 2017

Kush e sulmoi Ramiz Çobajn

Dje mediat afër Edi Ramës dhe të sponsorizuara prej tij filluan një sulm ndaj kreut demokrat të Shkodrës, Ramiz Çobaj. Ata e akuzonin se ai kishte...

Aktualitet 14:12 - 28 Maj, 2017

Kryetari i degës së PD tërhiqet nga lista e Bashës

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike është tërhequr nga gara e 25 qershorit. Bëhet fjalë për kandidatin e kreut të PD Shkodër, Ramiz Çobaj. Çobaj renditej...

Aktualitet 15:04 - 7 Mars, 2017

Kryetari “i përgjumur” i PD/Ja gafa në urimin e mësuesve

Urime të shumta kanë ardhur sot në radhët e politikanëve shqiptarë për 7 marsin, festën e mësuesit. Por, njëri prej tyre ka tërhequr më shumë vëmendje....

Aktualitet 20:04 - 15 Mars, 2016

Kreu i PD-së Shkodër: Rama përvetësoi fondet e Fototekës Marubi

Kreu i PD-së Shkodër, Ramiz Cobaj ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se ka “përvetësuar” fondet e Fototekës Marubi. Përmes një reagimi lidhur me prezencën e Ramës sot...

Aktualitet 12:22 - 30 Qershor, 2015

Kush e urdhëroi Ramizin të sulmonte Jozefinën?

Pas një komenti të ish-kryetares të Kuvendit dhe nënkryetares të PD Jozefina Topalli, kreu lokal i PD në Shkodër, ju përgjigj më një sulm personal në...