Connect with Us

All posts tagged "Ramiz Alia"

Rama dhe basha
Aktualitet 21:19 - 25 Qershor, 2019

“Do të përfundojë më keq se Ramiz Alia”/ Basha parashikon fatin e Ramës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë deklaratës së tij për shtyp theksoi se Shqipëria është kthyer në të njëtjën situatë si të para 30 viteve. Sipas...

Aktualitet 18:09 - 20 Maj, 2019

Takimi me Ramiz Alinë/ Bamir Topi rrëfen bisedën

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi pak ditë më parë botoi librin e tij “Nocturn: Kur arsyeja errësohet nga pushteti”, ku ai ka rrëfyer eksperiencën e tij...

rama sindroma ramiz alise
Aktualitet 21:38 - 6 Maj, 2019

“Burg-burg-burg…”/ Edi Rama vuan nga sindroma e Ramiz Alisë

Strategjia që po ndjek kryeministri Edi Rama është e njejtë me atë që aplikoi tridhjetë vite më parë Ramiz Alia, ish udhëheqësi i fundit i dalë...

Edi Rama, Ramiz Alia
Aktualitet 11:21 - 15 Shkurt, 2019

Edi Rama në gjurmët e Ramiz Alisë?

Ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar në lidhje me të ashtuquajturin “antimiting” që PS pritet të mbajë nesër në Vlorë. Në një postim në faqen e tij...

Aktualitet 20:04 - 30 Nentor, 2018

Zgjedhjet e Lulit/ Ramizi gjen Namikun e tij në Shkodër

Baza e Partisë Demokratike ka filluar zgjedhjet, të cilat po përfundojnë me votimin e kryetarëve të degëve. Zgjedhje, të cilat janë të kontesueshme, por për Lulzim...

memet me pikante
Aktualitet 19:07 - 9 Nentor, 2018

Kur ‘demokrati’ Fahri Balliu thurte poezi për Ramiz Alinë

Ky është Fahri Balliu i vërtetë që dikur shkruante për partinë dhe udhëheqësin komunist Enver Hoxha, ndërsa sot bën si demokrat i flaktë. Mjafton të lexoni...

Aktualitet 16:29 - 6 Nentor, 2018

Paralajmërimi i fortë/ Ramën e dhje** e pret një fund i keq

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se kryeministri Edi Rama, po sillet njësoj si Ramiz Alia, pas rrëzimit të shtatores, së diktatorit Enver Hoxha. Në një postim...

Aktualitet 19:35 - 4 Gusht, 2018

Ramiz Alia agjent i SIM-it në ‘43?/ Ja e vërteta sipas dokumenteve

Nga Ylli Polovina Brenda dy viteve të fundit e akuzojnë dy njohës të çështjes misterioze, si u kryen në Berat arrestime dhe pushkatime të udhëheqjes lokale...

Aktualitet 12:24 - 3 Korrik, 2018

“Rama në gjurmët e Ramiz Alisë”/ Zbulohet strategjia e kryeministrit

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka iu është bashkuar reagimeve për 2 Korrikun e 1990, datën në të cilën 28 vite më parë, ku qytetarë të Tiranës...

Kryesore 20:27 - 22 Qershor, 2018

Erion Veliaj si Ramiz Alia/ Zbulohet “lidhja” e tyre

Pas vdekjes së ish-diktatorit Enver Hoxha, Ramiz Alia në vitin 1988 fitoi çmimin e parë për ushqimin në botë. Në një kohë që shqiptarët vuanin nga...