Connect with Us

All posts tagged "rama"

“100 i ka marrë Basha dhe Monika, 74 Rama”/ Murrizi “zbras ankesat”: Nuk na mbeten asgjë
Politikë 22:19 - 22 Tetor, 2020

“100 i ka marrë Basha dhe Monika, 74 Rama”/ Murrizi “zbras ankesat”: Nuk na mbeten asgjë

Deputeti Myslim Murrizi është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Repolitix”, ku ka folur mbi krijimin e partisë së tij politike, me të cilën do të...

Berisha: Rama fali detin dhe triliona euro naftë dhe gaz në Jon
Politikë 21:53 - 22 Tetor, 2020

Berisha: Rama fali detin dhe triliona euro naftë dhe gaz në Jon

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi vendimin për të shkuar në Hagë për çështjen e ndarjes së detit me Greqinë. Berisha tha se tani Greqia shkon në gjykatë...

Këshilla e ambasadores së SHBA për Ramën Bashën dhe Metën
Politikë 21:52 - 22 Tetor, 2020

Këshilla e ambasadores së SHBA për Ramën Bashën dhe Metën

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, në intervistën e saj për “Opinion” ku ka cekur cështje të rëndësishme si ajo e Reformës në Drejtësi, SPAK,...

Mesazhi ku i përmendi të ëmën/ Berisha: Ishte i nevojshmë, ti çojë luleçdo javë, Kristaqit jo!
Aktualitet 21:39 - 22 Tetor, 2020

Mesazhi ku i përmendi të ëmën/ Berisha: Ishte i nevojshëm, t’i çojë lule çdo javë, Kristaqit jo!

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për mesazhin e dërguar para disa ditësh për kryeministrin Edi Rama në “Opinion” ku përmendej nëna e tij, Aneta, e...

Berisha i përgjigjet Ramës/ Inceneratorët helmojnë qytetarët, u dogjën para ndërtimit
Politikë 21:24 - 22 Tetor, 2020

Berisha i përgjigjet Ramës/ Inceneratorët helmojnë qytetarët, u dogjën para ndërtimit

Ish-kryeministri Sali Berisha e quajti skandaloze deklaratën e djeshme të kryeministrit Edi Rama se nuk i interesojnë procedurat për inceneratorët. “Djegësi i Elbasanit, i Fierit dhe...

“Po blejmë “OK” për integrimin”/ Lubonja zbulon se çfarë fshihet pas marrëveshjes se detit me Greqinë
Politikë 18:09 - 22 Tetor, 2020

“Po blejmë “OK” për integrimin”/ Lubonja zbulon se çfarë fshihet pas marrëveshjes së detit me Greqinë

Analisti Fatos Lubonja ishte i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” ku ka komentuar vizitën e ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, në Tiranë,...

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve
Politikë 16:20 - 22 Tetor, 2020

Jeni të kthjellët për këtë që keni bërë?/ Ministrja e Ramës përgjigjet për aferën e inceneratorëve

Ministrja e Financave Anila Denaj ishte e ftuar pasditen e sotme në ‘Top Talk”, ku mes të tjerave është pyetur dhe për aferën e inceneratorëve. A...

Basha tregon hallin e madh të Ramës/ Ja pse mbylli PS në një vendgrumbullim plehrash
Politikë 15:34 - 22 Tetor, 2020

Basha tregon hallin e madh të Ramës/ Ja pse mbylli PS në një vendgrumbullim plehrash

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është kundërpërgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama, pas postimit të këtij të fundit, i cili shkruante se “të ka ngelur...

Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Bashës/ Je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës
Politikë 15:16 - 22 Tetor, 2020

Rama i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Bashës/ Je mes gropës së tij dhe grepit të Likes për tiganin e Monës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Afera e inceneratorëve/ Basha “kryqëzon” Ramën: Dita e llogarisë po afron
Politikë 15:12 - 22 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Basha “kryqëzon” Ramën: Dita e llogarisë po afron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një...

Aktualitet 11:45 - 22 Tetor, 2020

“Ju lutem, ju përgjërohem”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos e përqeshni situatën e Covid

Kryeministri Edi Rama ka bërë një lutje publike për të gjithë ata qytetarë që nuk i besojnë situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama i ka kërkuar...

Qeveria nuk mund të fshihet më si struci/ PAA akuza Ramës: Keni gënjyer në ҫdo prag zgjedhje
Politikë 10:37 - 22 Tetor, 2020

Qeveria nuk mund të fshihet më si struci/ PAA akuza Ramës: Keni gënjyer në ҫdo prag zgjedhje

Partia Agrare Ambientaliste ka reaguar në lidhje me protestën e naftëtarëve të Ballshit, ndërsa thekson se Rama i ka shërbyer oligarkëve. Në një deklaratë për mediat,...

Aktualitet 10:19 - 22 Tetor, 2020

Tetë ditë në grevë urie/ Gratë naftëtare nuk tërhiqen, përgjigja për Ramën

Gratë naftëtare në Ballsh, kanë hyrë sot në ditën e tetë të grevës së urisë. Por, pavarësisht rëndimit të gjendjes së tyre shëndetësore, ato duken të...

Politikë 09:49 - 22 Tetor, 2020

Premtimi për aeroportin e Kukësit/ PD nxjerr bllof Ramën: Duhet të ishte funksional 3 vite më parë!

Drejtori i kabinetit dhe eksperti ekonomik i PD, Dorjan Teliti ka replikuar në distancë me kryeministrin Edi Rama për aeroportin e Kukësit. Ky i fundit dje...

“Duhet një qeverisje me dinjitet”/ Mediu thirrje Metës të shpërndajë Parlamentin
Politikë 21:59 - 21 Tetor, 2020

“Duhet një qeverisje me dinjitet”/ Mediu thirrje Metës të shpërndajë Parlamentin

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Real story” . Ai u shpreh se parlamenti shqiptar sot është antikushtetues dhe...

Kufiri detar me Greqinë/ Idrizi: Rama po kthehet tek propozimi i Berishës
Politikë 20:06 - 21 Tetor, 2020

Kufiri detar me Greqinë/ Idrizi: Rama po kthehet tek propozimi i Berishës

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi thotë se, vendimi për ta dërguar çështjen e kufirit detar me Greqinë në Gjykatë Ndërkombëtare të Hagës...

selia e partise demokratike
Politikë 19:15 - 21 Tetor, 2020

PD i përgjigjet Ramës/ Procesi ynë model për rajonin, kandidatët e tu do i zgjedhë Niçja nga burgu

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve. Përmes sekretarit  të Përgjigjshëm, Gazment Bardhi, PD deklaron se përzgjedhja e...

“Është një turp i paprecedent”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron skandalet e qeverisë: Ka neveritur njerëzit
Politikë 16:31 - 21 Tetor, 2020

Rama batuta me Ballën/ Taulanti ka dashur të bëhet anëtarë partie që i vogël

Kryeministri Edi Rama ka folur nga Elbasani për platformën “Deputetët që Duam” teksa tha se nuk është një tallje apo lojë. “Nuk është lojë, siç e...

Politikë 15:47 - 21 Tetor, 2020

“Voton Lulin e merr peshqesh Metën”/ Rama mbron nga Elbasani aferën korruptive të inceneratorëve

Kryeministri Edi Rama vijon të mbrojë aferën korruptive të inceneratorëve e cila është dënoncuar nga CNA.al përmes një dosje të plotë investigative. Rama ka folur sot...

Politikë 15:22 - 21 Tetor, 2020

Doda “nuk ia përton” Ramës/ Nëse zgjedhjet mbahen të dielën, të hënën je në duart e SPAK

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën PS do të merrte më shumë vota se në vitin 2017. Sekretarja e...

Afera e inceneratorëve/ Basha “kryqëzon” Ramën: Dita e llogarisë po afron
Politikë 12:41 - 21 Tetor, 2020

Basha bën deklaratën e fortë/ Rama ka planifikuar 120 milionë euro të tjera për inceneratorët vitin e ardhshëm

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka folur sërish sot lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve. Sipas Bashës arsyeja pse kryeministrei Edi Rama i ka bërë bisht...

Politikë 12:11 - 21 Tetor, 2020

“Opozita më keq se në 2017”/ Rama: Po të bëhen zgjedhjet të dielën, ne dalim më mirë

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një konferencë për shtyp me fokus infrastrukturën teksa ka bërë edhe disa premtime. Rama deklaroi sot ndër të tjera se...

Politikë 11:49 - 21 Tetor, 2020

Naftëtaret i përgjigjen Ramës/ Nga ty presim zgjidhje konkrete, jo postime në Twitter

Naftëtarët e Ballshit kanë reaguar pasi kryeministri Rama u bëri thirrje për të dalin nga greva për të biseduar. Naftëtarët janë shprehur se kryeministrin e presin...