Connect with Us

All posts tagged "Rama ik"

gazetarja sonila meco
Aktualitet 23:31 - 8 Korrik, 2019

“Rama ik”/ Sonila Meço: Nuk ka kuptim pas 30 qershorit

“Opozita duhet të jetë alternativë qeverisëse, të krijojë një qeveri hije madje edhe të përcaktojë se kush do të jenë ministrat e ardhshëm”-Kështu u shpreh gazetarja...

Aktualitet 18:38 - 1 Qershor, 2019

Foto- “Rama Ik…”/ Mesazhi i Erion Veliajt për kryeministrin

Partia Socialiste ka hapur sot zyrtarisht fushatën elektorale të zgjedhjeve të 30 Qershorit. Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ka bërë një dhuratë kryeministrit Edi Rama...

Rama dhe basha
Aktualitet 23:01 - 16 Maj, 2019

Nga “Rama ik” në “Luli ik”/ Ja çfarë parashikon Edi Rama

Kryeministri Edi Rama nga studio e emisionit “Opinion” deklaroi se ndjekësit do ti kthehen kundër Lulzim Bashës me 1 korrik për shkak të shkatërrimit të PD-së....

Aktualitet 18:42 - 13 Maj, 2019

“Rama ik”/ Vasili: Ne nuk do të ndalemi

Ish Kryetari i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një konferencë për mediat iu përgjigj deklaratave të ministrisë së Brendëshme se opozita i ka pajisur...

Aktualitet 08:38 - 12 Maj, 2019

“Rama ik”, shpërthen ironia/ Qytetarët-Ramës:Na njofto çfarë u bë me ty

“Rama ik” ishte motoja e protestës së djeshme të Opozitës jashtë Kuvendit. Por, Rama nuk ka ikur, sot ai si gjithnjë nga pozicioni i kryeministrit ka...

Aktualitet 22:03 - 7 Prill, 2019

Video/ “Rama ik” jehonë në mbarë botën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video ku kryefjalë është largimi i Ramës. Në video dëgjohen disa shqiptarë teksa i...

Aktualitet 20:03 - 13 Mars, 2019

Nxënësit nga Saranda i bashkohen protestës së Astirit

Në kuadër të një ekskursioni, një grup nxënësish kanë ardhur në qytetin e Tiranës. Të bllokuar në trafik, nxënësit kanë dalë nga autobuzi për t’iu bashkuar...

Aktualitet 18:46 - 13 Mars, 2019

Qytetarët vendosin parullat “Rama ik”/ Policia shkon për t’i hequr

Simpatizantët e Partisë Demokratike mbasditen e sotme kanë vendosur parullën “Rama ik”. Përgjatë segmentit në hyrje të qytetit, në aksin kombëtar Tiranë- Elbasan, është vendosur një...

Aktualitet 13:07 - 10 Mars, 2019

Emigrantët në Athinë protestë kundër Ramës/ Nuk na turpëron Shqipëria, na turpëron qeveria

Me thirrjet “Rama ik” dhe “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në Greqi, protestuan sot para ambasadës shqiptare në Athinë...

Aktualitet 18:35 - 7 Mars, 2019

Foto/ Fermerët shkruajnë me mollë “Rama ik”, në shenjë proteste

Ditën e sotme fermerët e Devollit janë mbledhur për të protestuar për prodhimet e pashitura. Mollët e Devollit kanë ngelur pa u shitur dhe për këtë...