Connect with Us

All posts tagged "rama basha"

Politikë 14:39 - 27 Maj, 2020

“Nuk është hata një marrëveshje Rama-Basha”/ Ndoka jep i sigurt datën e zgjedhjeve

Kreu i demokristianëve Nard Ndoka ka qenë i ftuar ka folur mbi ecurinë e Reformës Zgjedhore dhe mbi mundësinë e ndryshimit të sistemit. Ndoka tha se...

Politikë 19:35 - 19 Mars, 2020

Izolimi në shtëpi dhe debati Basha-Rama/ Grida Duma thirrje qeverisë: Uluni si Merkel dhe Trump

Ish-deputetja demokrate Grida Duma ka komentuar debatin politik lidhur me propozimin e Lulzim Bashës të planit me tetë pika dhe përgjigjen e kryeministrit Edi Rama. Duma...

Politikë 21:36 - 23 Janar, 2020

Takim Rama-Basha jashtë shtetit?/ Analisti-Berishës: Po sikur të shikoni foton?

Analisti Lorenc Vangjeli ka pyetur ish kryeministrin Sali Berisha për një takim të mundshëm Rama-Basha në një nga vendet fqinje. Berisha e ka mohuar këtë fakt...

Politikë 21:26 - 17 Janar, 2020

“Marrëveshje e re Rama-Basha”/ Nano: Kot lodhesh, zoti Rama! Jeni të marrë fund!

Moderatori Mustafa Nano në monologun e tij në emisionin e mbrëmjes së sotme  të “Provokacija” ka folur për një marrëveshje të re midis dy drejtuesve të...

Politikë 21:12 - 16 Janar, 2020

Do ketë një takim Rama-Basha pas marrëveshjes për “Zgjedhoren? Gjiknuri: Do vijë natyrshëm…

Damian Gjiknuri nuk e përjashton mundësini e një takimi mes kreut të opozitës Lulzim Bashës dhe kryeministrit Edi Rama. Pas mbledhjes së parë të këshillit Politik...

Politikë 15:53 - 16 Janar, 2020

“Rama, Basha dhe Kryemadhi janë bashkë”/ Murrizi: E dinë veten pjesë të pushtetit

Deputeti Myslym Murrizi ka folur lidhur me marrëveshjen e firmosur mes pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore. Murrizi shprehet se sheh një mazhorancë ku Rama, Basha...

Politikë 19:47 - 14 Janar, 2020

Zbulohet “sekreti”/ Pse Basha dhe Rama shpejtojnë ta mbyllin marrëvëshjen pa ardhur ambasadorja

Avokati Altin Goxhaj ka treguar “sekretin” pse kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama shpejtojnë ta mbyllin marrëveshjen pa ardhur ambasadorja e re e...

avokati zbulon marreveshjen
Politikë 17:16 - 13 Janar, 2020

Edi Rama mbyll dosjen e Lulzim Bashës në gjykatë

Ka ndodhur ajo që pritej dhe ajo që shqiptarët e besojnë dhe tashmë e kanë të vërtetuar. Pazaret e Lulzim Bashës, kryetarit të Republikës së Re...

avokati zbulon marreveshjen
Politikë 20:48 - 10 Janar, 2020

Reforma zgjedhore, produkt i marrëveshjes Rama-Basha?/ Ja qëndrimi i LSI

Zëvendës kryetari i LSI, Luan Rama thotë se listat e hapura në sistemin e ri zgjedhor do ishin komode por sipas tij, kjo nuk e zgjidh...

Opinione 22:15 - 8 Nentor, 2019

Nga Kreshnik Çollaku/ Nëse ka një rrezik rus në Tirane, ai është modeli i Mafies

Nën një plagjiature bajate me ato të sulmeve të kundërshtarëve politike të presidentit Trump, teveqelët e Tiranës me këtë dalldinë idiote që i ka kapur se...

Politikë 17:04 - 21 Tetor, 2019

Vazhdon “telenovela” Rama-Basha/ Kryedemokrati: Kot fshihesh me lojëra fjalësh

Vazhdon “telenovela” Rama- Basha, ku kryeministri dhe kryedemokrati vijojnë ende replikat në distancë me njëri tjetrin. Pas fotos pa koment të publikuar nga Rama pak minuta...

Politikë 22:43 - 18 Shtator, 2019

“Rama e Basha s’duan ndryshim të Kodit Zgjedhor”/Ngjela mbështet opozitën e re

Avokati Spartak Ngjela shprehet se kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha nuk duan ndryshimin e Kodit Zgjedhor. I ftuar në Real Story” në...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 21:34 - 28 Janar, 2019

Marrëveshje e fshehtë Rama-Basha?/ Bejtja: Shkatërrimi i Lulzim Bashës

Gazetari Andi Bejtja ka folur rreth qeverisjes së kryeministrit Edi Rama gjatë këtyre viteve. Sipas tij është e vështirë ti vendosësh një emër sistemit të Ramës...

Aktualitet 13:38 - 19 Janar, 2019

Paralajmëron ish-ministri i Ramës/ “Ky është një gabim fatal”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar sërish sot situatën politikë në vend. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani thekson se...

Aktualitet 23:14 - 11 Tetor, 2018

Marrëveshja Rama-Basha/ Ngjela: Kryeministri e prishi para 4 ditësh

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë” të Artur Zhejit ka folur për marrëveshjen Rama-Basha. Ngjela ka thënë se marrëveshja mes krerëve të dy...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 18:45 - 20 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Thirrje për marrëveshje të re, Rama-Basha

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka folur për votimin e ligjit që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar, por edhe...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 11:02 - 10 Qershor, 2018

Pazari Rama-Basha/ Kryeministri shpërblen deputetët e PD-së

Edhe pse ka një ligj ku emërimet duhet të bëhen në bazë të meritës, në administratën shtetërore ligjin e bëjnë bashkëshortët, fëmijët dhe të afërmit e...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 19:10 - 18 Maj, 2018

Këngë për marrëveshjen dhe jo vetëm

Marrëveshja e 18 majit, mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama, është kthyer në një burim frymëzimi edhe për këngëtarët. Këngëtari Klevis...

Aktualitet 21:57 - 26 Janar, 2018

Marrëveshje e dytë Rama-Basha?/ Berisha: Leksion i mësuar

“Nuk mund të ndodhë! Leksion i mësuar”, kështu është përgjigjur ish-kryeministri Sali Berisha, teksa i është shtruar pyetja nëse “do të ketë një marrëveshje të ngjashme...

Aktualitet 19:03 - 12 Dhjetor, 2017

Kryeprokurori i përkohshëm dhe marrëveshja me Ramën/ Patozi: Basha mes dy zjarreve. Ja ç’duhet të bëjë

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, i ftuar në emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga, ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha, dhe mundësinë për një marrëveshje të re mes...

Aktualitet 21:42 - 9 Dhjetor, 2017

Befason ish studenti dhjetorit/ Basha-Rama, binom antidemokratik

I ftuar në studion e lajmeve në “Syri.net”, profesori dhe njëherazi ish-studenti i dhjetorit ’90, Ilir Kaduku, e ka cilësuar PD-në dhe PS-në si një binom...

Aktualitet 17:34 - 26 Tetor, 2017

Zbardhet skenari i opozitës: Rama koalicion me Bashën

Me sa duket kryetari i Partisë Demokratike, ka një skenar e tij të 18 majit për një koalicion qeverisës PD-PS me Edi Ramën kryeministër. Kryetari i Partisë...

Aktualitet 14:18 - 14 Gusht, 2017

Rama-Basha bashkë në shtator?/ Befason aleati i PD-së

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka folur për bashkëpunimin midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha. Mediu nuk e ka mohuar një...