Connect with Us

All posts tagged "ralf gjoni"

Politikë 00:01 - 1 Qershor, 2020

Deklaratat për listat e hapura/ Ish drejtoresha e Tatimeve ironizon Ralf Gjonin: Të hapura apo të mbyllura, ky vetëm votën e vet merr

Deputeti i opozitës Ralf Gjoni, doli sot me një reagim në rrjetet sociale ku përshëndeste qëndrimin e presidentit Meta, në mbështetje të listave të hapura dhe...

Politikë 20:40 - 31 Maj, 2020

Ralf Gjoni “godet” Kryemadhin/ “Uroj të dëgjojë thirrjen e Metës”

Deputeti i opozitës Ralf Gjoni, i dalë nga listat e LSI-së, ka reaguar lidhur me situatën politike dhe Reformën Zgjedhore. Gjoni ka kritikur sot Kryemadhin dhe...

Politikë 22:26 - 30 Maj, 2020

Deputeti zbulon lojën mes PD, PS dhe LSI/ Paralajmërimi i fortë: Beteja do të vazhdojë

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, i cili nuk arriti ende në një konsensus....

Politikë 09:45 - 27 Maj, 2020

Bëri veprimin e papritur në parlament/ Byroja e Kuvendit përjashton Ralf Gjonin

Deputeti i Opozitës parlamentare, Ralf Gjoni është përjashtuar 10 ditë nga Kuvendi, për shkak se në seancën e kaluar parlamentare, solli lëpirëse në foltoren e Kuvendit,...

shkarkimi i metes
Politikë 10:17 - 21 Maj, 2020

Ralf Gjoni kërkon komision hetimor për Teatrin/ Sfidon hapur deputetët

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka marrë fjalën i pari sot në senancën plenare, ndërsa ka kërkuar ngritjen e një komisoni hetimor parlamentar për të...

shkarkimi i metes
Politikë 10:46 - 14 Maj, 2020

“Kushtetuta si prostitutë Amsterdami”/ Ralf Gjoni nuk përmbahet në parlament

Deputeti Ralf Gjoni gjatë fjalës së tij në Kuvend ka akuzuar mazhorancën se e kanë bërë Kushtetutën si “prostitutë Amsterdami”. Gjoni theksoi se shqiptarët po diskutojnë...

Politikë 10:44 - 14 Maj, 2020

“Tit Vasili nuse fshati me dantellë të bardhë”/ Deputeti shfrenon gjuhën në Kuvend: Për të gjithë ata që kanë ko*e

Deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni ka folur me tone të forta sot në parlament, ndërsa kërkoi ndryshimin e sistemit zgjedhor. Nga foltorja e Kuvendit,...

Politikë 11:01 - 23 Prill, 2020

“Rrotullohen treshe në krevat”/ Ralf Gjoni akuza të forta për liderët politikë

Deputeti i opozitës Ralf Gjoni ka ngritur akuza të forta gjatë fjalës së tij në Kuvend teksa u shpreh se Shqipëria drejtohet nga tre njerëz, që...

Politikë 10:47 - 16 Prill, 2020

“Bode po keqpërdoret”/ Ruçi debat me Gjonin për propozimet: Me neveri them që gabuat rëndë

Opozita ka kundërshtuar me forcë në seancën e sotme parlamentare propozimet e mazhorancës për ndryshimet në Kodin Penal. Deputeti Ralf Gjoni ka kundërshtuar propozimet e deputetes së PS-së,...

Politikë 19:16 - 13 Prill, 2020

Opozita parlamentare kundër ndryshimeve në Kodin Penal/ Hajdari, Gjoni dhe Zeneli kërkojnë të mos votohen

Opozita parlamentare i ka kundërshtuar me forcë ndryshimet e paralajmëruara nga Kodin Penal për të dënuar më 5-15 vite burg të gjithë ata persona që shkelin...

Politikë 12:07 - 5 Mars, 2020

Rama kapet me Ralf Gjonin/ Je shëmbëlltyra e një dashurie të kthyer në urrjetje, merr mësime nga Balli

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, ka ironizuar deputetin e opozitës parlamentare Ralf Gjoni, i cili vinte nga listat shumëemërore të...

Politikë 16:11 - 13 Shkurt, 2020

Sërish marrëveshje Rama-Basha?/ Ralf Gjoni sfidon opozitën joparlamentare

Deputeti Ralf Gjoni ka folur ditën e sotme për angazhimin e opozitës në  tryezën e Reformës Zgjedhore dhe për një marëveshje të mundshme Rama-Basha. Gjoni tha...

Politikë 20:11 - 12 Shkurt, 2020

“Zbatimi i Reformës Zgjedhore”/ Ambasadorja amerikane vlerëson Hajdarin e Gjonin

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e opozitës në Kuvend, Rudina Hajdari nga grupi demokrat dhe Ralf...

shkullaku kunder rames
Politikë 22:26 - 16 Janar, 2020

Shkullaku “shpërthen” live në emision/ “Edi Rama ja ka marrë ko*et gjithë burrave dhe ja ka shtrydhur”

Teksa ka komentuat tryezën pozitë-opozitë për Reformës Zgjedhore, analisti Armand Shkullaku është shprehur se kryeministri Edi Rama e ka tredhur Parlamentin. Në debat e sipër me...

Politikë 22:06 - 16 Janar, 2020

Rafl Gjoni e thotë hapur/ “Nuk bëhemi noterë të pisllëqeve Rama-Basha”

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni është shprehur se  nuk do ta votojnë Reformën Zgjedhore nëse drafti përfundimtar nuk do të përfshijë edhe ndryshimin e sistemit....

shkarkimi i metes
Politikë 18:15 - 14 Janar, 2020

Ralf Gjoni nuk ia përton Bashës dhe aleatëve/ Vizioni i ca burracakëve i ka kushtuar humbje vendit

Deputeti Ralf Gjoni me tone ironie i uron mirëseardhjen në tryezën e Reformës Zgjedhore opozitës joparlamentare Gjoni deklaron se kur vendosi të marrë mandatin e deputetit,...

Politikë 16:40 - 26 Dhjetor, 2019

Reforma zgjedhore/ Ralf Gjoni: Ne 39 rebelët e opozitës duam lista të hapura

Deputeti Ralf Gjoni deklaron se edhe për vitin që vjen “beteja” e tyre do të jetë Reforma Zgjedhore. Gjoni tha se nuk do të pranojnë asnjë...

Politikë 22:35 - 11 Dhjetor, 2019

Ralf Gjoni paralajmëron lëvizje të re politike/ Jemi duke menduar se çfarë roli do të duhet të luajmë

Deputeti Ralf Gjoni ka paralajmëruar se gjatë vitit 2020 do të lindë një lëvizje e re politike. Gjoni shprehet se vendi ka nevojë për ngritjen e...

Politikë 11:30 - 19 Nentor, 2019

“Zbutet” Ralf Gjoni/ I shtrin dorën PD: Duhet të bashkojmë forcat

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka deklaruar se beteja e tyre është ndryshimi i sistemit zgjedhor. Pas përfundimit të pjesës së parë të mbledhjes për...

gjoni flet per pranimin e mandatit
Politikë 17:29 - 12 Nentor, 2019

Debati për GJK, topi në fushën e Metës/ Gjoni: Pritet përplasje të fortë mes Parlamentit dhe Presidencës

“Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk mund të fillojnë detyrën pa bërë betimin te Presidenti”, kështu është shprehur deputeti i opozitës së re Ralf Gjoni. Në një...

Politikë 12:10 - 11 Nentor, 2019

Përzgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses/ Ralf Gjoni: Duhet të zbatojmë ligjin

Parlamenti i Shqipërisë në qendër të debateve në seancën e sotme ka pasur përzgjedhjen e anëtarëve për Gjykatën Kushteuese. Deputeti i opozitës Ralf Gjoni, ka komentuar...

Politikë 10:20 - 11 Nentor, 2019

“Kushtetuesja” ndez debatin në Kuvend/ Deputeti, tre pyetje për ekspertët

Votimi për kandidatët për anëtar të Gjykatës Kushtetuese ka sjellë debate në fillimin e seancës së sotme të Kuvendit të Shqipërisë. Ishte deputeti Ralf Gjoni i...

Politikë 23:27 - 8 Nentor, 2019

Kërcënon deputeti i opozitës së re/ “Dalim nga Parlamenti, po s’ndryshoj sistemi”

“Dalim nga Parlamenti, po s’ndryshoj sistemi”, kështu është shprehur me fjalë të tjera deputeti i opozitës së re, Ralf Gjoni. I ftuar në studion e emisionit...