Connect with Us

All posts tagged "rakete"

Bota 18:47 - 4 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit iranian/ Sulm me raketa pranë Ambasadës amerikane në Bagdad

Vijon të jetë e tensionuar situata në Lindjen e Mesme pas vrasjes së komandantit të Forcave Elitë Quds të Gardës Revolucionare të Iranit, Qassem Soleimani. Raportohet...

Aktualitet 08:39 - 29 Prill, 2017

Koreja e Veriut lëshon një raketë balistike

Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike nga një zonë në veri të kryeqytetit të vendit, Pyongyang, njoftoi agjencia e lajmeve “Yonhap” e Koresë së...

Uncategorized 17:50 - 12 Mars, 2015

NASA teston raketën më të fuqishme të bërë ndonjëherë

Nasa ka testuar me sukses raketën më të fuqishme të bërë ndonjëherë e cila rrit shpresat se një ditë udhëtimi i njerëzve drejt Marsit dhe mbi...