Connect with Us

All posts tagged "Rakacolli"

Komiteti i Ekspertëve merr vendimin/ Ja masat që do të hyjnë në fuqi
Sociale 11:13 - 25 Shkurt, 2021

Situata nga Covid/ Komiteti Teknik i Ekspertëve merr vendimin për masat shtrënguese

Komiteti Teknik i ekspertëve në mbledhjen e sotme ka deklaruar se do të mbeten në fuqi masat kufizuese të dy javëve të para. Duke analizuar situatën...

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli: Kemi ngarkesa në spitale, nuk është arritur imuniteti i tufës
Aktualitet 18:41 - 22 Shkurt, 2021

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli: Kemi ngarkesa në spitale, nuk është arritur imuniteti i tufës

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur për situatën e COVID në vend, duke thënë se sistemi shëndetësor nuk është në kolaps, por ka një ngarkesë...

U shfaq pa maskë gjatë një aktiviteti të PS/ Bardh Spahia shpërthen keq ndaj Rakacollit
Sociale 14:07 - 1 Shkurt, 2021

Shkeli rregullat anti Covid/ Rakacolli justifikohet për foton: Ka qenë një incident

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli është pyetur lidhur me foton që qarkulloi në rrjet ku ajo u shfaq në një mbledhje me një...

Është mbledhur pasditen e sotme Komiteti Teknuik Eksperëve, për tu njohur me masat e reja, dhe vendimin për universitetet. Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli, bëri me dije se ditët e funfit është parë një rritje e rasteve të të infektimeve, dhe sidomos tek moshat e reja. Për këtë, në të mirë të shëndetit të studentëve por dhe të afërmëve të tyre, Rakacolli bëri me dije se mësimi për universitetet do të vijojë online. “Rritja e numrit, bën që të shpërndahet infeksioni edhe në qytetet ku ka pak raste. Vendosëm që mësimdhënja të vijojë online në të mirë të shëndetit të vetë studentëve dhe të afërmeve të tyre. Është një vendim që nuk është i lehtë, nuk është vetëm për vendin tonë
Sociale 16:59 - 21 Janar, 2021

Rikthim në auditore, apo online?/ Merret vendimi për universitetet

Është mbledhur pasditen e sotme Komiteti Teknik Ekspertëve, për t’iu njohur me masat e reja, dhe vendimin për universitetet. Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli,...

Politikë 13:12 - 21 Janar, 2021

“Para partisë nuk venë asgjë”/ Spahia publikon foton: Rakacolli të ishte shkarkuar!

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka publikuar foton e kryetares së Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli e cila merrte pjesë në një mbledhje partiake me...

Aktualitet 09:56 - 21 Janar, 2021

Rakacolli kapet “mat” duke shkelur masat/ Enkel Demi: Duhet të ishin në burg për tallje

Ditën e djeshme qarkulloi në rrjet një foto ku shfaqej kryetarja e Komitetit Teknik, Mira Rakacolli e cila merrte pjesë në një mbledhje partiake me shtabin...

Grumbullimet në fushata elektorale/ Rakacolli shmang përgjegjësitë: Mos merremi me emra të përveçëm
Shëndeti 21:42 - 12 Janar, 2021

Mbërritja e vaksinës anti-covid/ Krijohet komiteti për vlerësimin e efekteve anësore

Kryetarja e Komiteti Teknik për Covid-19, Mira Rakacolli, është e ftuar mbrëmjen e sotme në Repolitix, ku tha se në dy ditë janë vaksinuar mbi 130...

Grumbullimet në fushata elektorale/ Rakacolli shmang përgjegjësitë: Mos merremi me emra të përveçëm
Sociale 21:10 - 26 Dhjetor, 2020

Rakacolli tregon se mbrëmjet janë më të rrezikshme për përhapjen e koronavirusit

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ishte e ftuar pasditen e sotme në Tv Klan, ku ka folur për situatën e pandemisë në vendin tonë. Ajo tregoi...

Shtimi i numrit të infektimeve/ Komiteti i Ekspertëve tregon masat kufizuese
Sociale 12:52 - 22 Dhjetor, 2020

A ka ardhur “Covidi i ri” në Shqipëri?/ Rakacolli: Ruhuni nga njerëzit që vijnë nga Britania

Varianti i ri i koronavirusit që është zbuluar në Britani ka vendosur në lëvizje autoritetet edhe Shqipërinë që ndaloi fluturimet. E ftuar në studion e “ABC”-së...

Grumbullimet në fushata elektorale/ Rakacolli shmang përgjegjësitë: Mos merremi me emra të përveçëm
Aktualitet 12:34 - 22 Dhjetor, 2020

“Po diskriminoni katolikët për Krishtlindjen”/ Rakacolli i përgjigjet George Frendos

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli i është përgjigjur Imzot George Frendos lidhur me letrën e këtij të fundit për kremtimin e Krishtlindjes në masa kufizuese....

Kontrata me Pfizer/ Rakacolli tregon pse po vonohet ardhja e 10 mijë dozave
Shëndeti 12:25 - 22 Dhjetor, 2020

Mutacioni i ri i Covid/ Rakacolli: Kalon më kollaj nga njeriu tek njeriu, por nuk është i rëndë

Kryetarja e Komitetit të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka folur lidhur me mutacionin e ri të Covid. Rakacolli theksoi se ky virus mund të infektojë më shpejt...

Fitoi betejën me Covid/ Imzot Frendo kthehet në Tiranë së shpejti
Sociale 11:27 - 22 Dhjetor, 2020

Kufizimi i orarit të lëvizjes/ Imzot Frendo letër Rakacollit: Vendim i nxituar dhe diskriminues

Kryetari i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë, George Frendo i është drejtuar me nje letër, kryetares së Komitetit të Ekspertëve lidhur me masat e reja anti Covid....

Kontrata me Pfizer/ Rakacolli tregon pse po vonohet ardhja e 10 mijë dozave
Shëndeti 16:35 - 7 Dhjetor, 2020

“Festat rrisin numrin e infektimeve”/ Rakacolli del me apelin e fortë për qytetarët

Ndonëse festat e fundvitit po afrojnë, Komiteti Teknik i Ekspertëve ende nuk ka dalë me një vendim nëse do të jenë në fuqi vetëm masat aktuale...

Situata nga Covid/ Rakacolli: Këtë javë do vendosim nëse do ketë shtim masash
Sociale 12:21 - 2 Dhjetor, 2020

Tre ditë mbyllje në fundjavë?/ Rakacolli sqaron masat e reja kufizuese

Përfaqësuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka sqaruar nëse do të ketë një mbyllje tjetër në fundjave duke u bazuar në lamin që ka...

Aktualitet 10:41 - 23 Nentor, 2020

Koronavirusi lë në shtëpi studentët/ Mësimi do të vijojë online

Gjatë konferencës së komitetit teknik të ekspertëve , zv.ministrja Rakacolli u shpreh se mësimi në Universitete di të vazhdojë online dhe ëpr një periudhë kohe. Ajo...

Aktualitet 10:29 - 23 Nentor, 2020

Masa të reja anti-Covid?/ Rakacolli tregon kur mund të ndodhin

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë ditën e sotme në një konferëncë në të cilën ka bërë një panoramë të ecurisë së koronavirusit në vendit tonë....

Shqipëria rifutet në karantinë/ Mira Rakacolli sqaron se çfarë do të ndodhë me shkollat
Shëndeti 16:26 - 9 Nentor, 2020

Shqipëria rifutet në karantinë/ Mira Rakacolli sqaron se çfarë do të ndodhë me shkollat

Me rifutjen e vendit në karantinë duke filluar nga 11 nëntori, Zëvendës Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka sqaruar dhe se çfarë do të ndodhë me...

Do mbyllemi sërish?/ Rakacolli paralajmëron: Jemi afër vijës së kuqe!
Shëndeti 15:17 - 7 Nentor, 2020

Do mbyllemi sërish?/ Rakacolli paralajmëron: Jemi afër vijës së kuqe!

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli e ftuar në rubrikën “Opinion” ka folur për mundësinë e rikthimit të masave shtrënguese në vend. Rakacolli tha se nuk duhet...

Covid-19/ Rakacolli i përgjigjet Bashës: 'Remdesiviri' përdoret vetëm në spitale, s'mund të tregtohet në farmaci!
Shëndeti 17:46 - 4 Nentor, 2020

Covid-19/ Rakacolli i përgjigjet Bashës: ‘Remdesiviri’ përdoret vetëm në spitale, s’mund të tregtohet në farmaci!

Zëvendës ministjra e Shëndetësisë, Mira Rakacolli i ka dhënë dy përgjgje akuzave të kreuttë PD, Lulzim Basha. Së pari për mungesën e ilaçit ‘Remdesiviri’, Rakacolli ka...

Mësimi online për studentët/ Rakacolli zbulon debatet brenda Komitetit të Ekspertëve
Sociale 23:22 - 2 Nentor, 2020

Mësimi online për studentët/ Rakacolli zbulon debatet brenda Komitetit të Ekspertëve

Studentët janë ngritur në pritesta, pas vendimit që mësimi në universitete të zhvillohet online për të paktën një muaj, sipasojë e pandemisë. Lidhur me këtë ka...

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli tregon çfarë do ndodhë me izolimin
Sociale 21:36 - 29 Tetor, 2020

Rritja e rasteve me Covid/ Rakacolli tregon çfarë do ndodhë me izolimin

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka folur mbi situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Rakacolli shprehet se një person i shtruar në...

Shtimi i numrit të infektimeve/ Komiteti i Ekspertëve tregon masat kufizuese
Aktualitet 09:28 - 20 Tetor, 2020

Çfarë mund të na çojë në një izolim të dytë/ Flet Rakacolli: Këto janë dy kushtet që duhen parë

Gjatë ditëve të fundit, në vendin tonë janë rritur ndjeshëm rastet e reja me Covid. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli tregoi skenarët që mund të na...

Varianti i ri i Covid-19/ Alimehmeti: Ishte e pritshme, bën mutacione për të rritur transmetueshmërinë
Shëndeti 19:41 - 15 Tetor, 2020

Gabimet që duhen evituar!/ Specialistët mjekësorë mesazh të qartë qytetarëve

Qytetarët sot nuk janë lejuar të lëvizen pa maska lirisht në rrugët e vendit tonë. Policia e Shtetit dhe ajo bashkiake kanë vijuar kontrollet në rrugë...

Me shume postime