Connect with Us

All posts tagged "rajon"

Aktualitet 08:35 - 21 Qershor, 2019

Çmimet e ushqimeve/ Shqipëria më e shtrenja në rajon

Megjithëse shqiptarët janë më të varfërit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur vjen puna te çmimet e ushqimeve...

Aktualitet 11:49 - 22 Maj, 2019

Siguria në Ballkan/ Xhaçka: Ndikimet ruse rrezikojnë destabilitetin rajonal

Ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka ka folur sot në konferencën “Sfidat e sigurisë në Ballkan” duke thënë se rajoni ynë po sulmohet nga ndikime të huaja,...

Aktualitet 17:17 - 6 Maj, 2019

Veseli: Nuk ka paqe në rajon pa dënimin e krimeve të Serbisë

Kryetari i parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, mblodhi të hënën përfaqësuesit e shoqatave të familjeve të të zhdukurve, organizatave të dala nga lufta, institucioneve të drejtësisë...

Aktualitet 08:27 - 27 Prill, 2019

Çmimet e qirave në Tiranë më të larta në rajon/ Eurostat jep alarmin

Eurostat publikon çdo vit raportin mbi nivelin e çmimeve të qirave, për të bërë një krahasim objektiv të kostove të jetesës për individët që punojnë jashtë...

Aktualitet 19:30 - 20 Mars, 2019

Publikon shifrat/ Arben Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë të pagave në rajon

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish ministri i Financave ka zgjedhur të publikojë disa shifra në lidhje me mirëqenien ekonomike të shqiptarëve. Sipas Ahmetaj, Shqipëria...

Ilir meta per protesten
Aktualitet 17:32 - 6 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Meta në SHBA, zbulon planin

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sot në Forumin “Transatlantic Leadership Network” që përkthehet “Rrjeti i Lidershipit Transatlantik” të organizuar në Kongresin Amerikan me temë: “Ballkani...

Sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 18:12 - 25 Janar, 2019

Berisha: Marrëveshja e Prespës akt i rëndësishëm për rajonin

Ish-kryeministri Sali Berisha  e ka cilësuar marrëveshjen e Prespës si një arritje për NATO-n dhe stabilitetin në rajon. Sipas tij ky akt shënon një arritje të...

Aktualitet 17:01 - 6 Dhjetor, 2018

Bushati në takimin e OSBE-së/ Shqipëria, e angazhuar për paqen dhe stabilitetin në rajoni

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ndodhet në Milano për të marrë pjesë në punimet e takimit të 25-të të Këshillit Ministror të...

Aktualitet 23:17 - 1 Dhjetor, 2018

Qeveria gjermane AfD-së vlerëson Shqipërinë/ Rol pozitiv në rajon

Qeveria gjermane i përgjigjet disa pyetjeve të deputetëve të partisë populiste të djathtë, AfD-mbi Shqipërinë, rolin e saj në rajon dhe kriminalitetin e shqiptarëve në Gjermani....

Aktualitet 15:14 - 20 Tetor, 2018

Çmimi i naftës në Shqipëri/ Deputetja zbulon planet e errëta të Qeverisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë se personat e tjerë, që jetojnë në rajon. Në një postim...