Connect with Us

All posts tagged "Rai 3"

Lajme 22:32 - 11 Shkurt, 2020

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim...

Politikë 21:27 - 31 Janar, 2020

Shuplaka e RAI 3 për Ramën/ PD publikon shifrat e konfirmuara të drogës nga televizioni italian

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar pas kronikës së sotme të emisionit italian RAI 3 për mbjelljen e kanabisit në Shqipëri, ku dha...

Politikë 21:11 - 31 Janar, 2020

E quajti raportim skandaloz dhe turp gazetaresk/ RAI 3 “i përvishet” Ramës: Nxirr shifrat e drogës

Vetëm pak ditë më parë televizioni “RAI 3” bëri një kronikë për drogën në Shqipëri, ku ngrinte alarmin se mbjellja e saj ishte rritur 12 herë...

Politikë 19:09 - 28 Janar, 2020

Sulmi i Ramës ndaj RAI 3 për alarmin e drogës/ Demokratja i përvishet keq kryeministrit

Ish-deputetja Dhurata Çupi ka reaguar ashpër për deklaratën e kryeministrit Edi Rama se kronika e televizionit italian RAI 3, e cila thonte se mbledhja e drogës...

Denoncim 21:33 - 27 Janar, 2020

“Alarm Kombëtar”/ Denoncimi i RAI 3: Rritet me 12 herë mbjellja e kanabisit në Shqipëri

Një denoncim i televizionin italian RAI 3 thotë se mbjellja e kanabisit në Shqipëri është rritur me 1200% ose e thënë ndryshe me 12 herë më...

Lajme 21:03 - 11 Dhjetor, 2019

“Shqipëria, gojët e qepura”/ Italia i kushton emision lirisë së shtypit

Televizioni italian, Rai 3 i ka kushtuar një emsion lirisë së shtypit në Shqipëri, nisur nga debatet e kohëve të fundit mbi dy projektligjet për ligjin...