Connect with Us

All posts tagged "radhe"

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Radhë kilometrike makinash në hyrje të kryeqytetit
Sociale 16:57 - 16 Tetor, 2020

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Radhë kilometrike makinash në hyrje të kryeqytetit

Bllokohet qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës. Trafiku fillon nga Qafa e Kasharit deri tek Shqiponja duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Qytetarët e bllokuar dhe numri i makinave...

Pala greke rinis punën në Kapshticë dhe Kakavijë
Sociale 10:04 - 21 Shtator, 2020

Rikthehen radhët në Kapshticë/ Bllokohen 50 qytetarë

Rikthehen radhët e emigrantëve në doganën e Kapshticës. Një numër prej 50 qytetarësh shqiptarë janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të...

Radhë të gjata në Kapshticë/ Pala greke ka pezulluar punën që prej orës 12:00
Sociale 17:20 - 10 Shtator, 2020

Radhë të gjata në Kapshticë/ Pala greke ka pezulluar punën që prej orës 12:00

Qindra shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Plotësimi i kuotës ditore prej 300 personash ka bërë që pala greke të...

Aktualitet 15:18 - 10 Shtator, 2020

Rikthehet kaosi në Kapshticë/ Autobusët në radhë prej mëngjesit

Është rikthyer sërish kaosi në pikën e kalimit kufitar, të Kapshticës. Kështu mësohet se prej orëve të mëngjesit, autobusët vijojnë të qëndrojnë në radhë. Kjo pasi,...

Aksident në Llogara/ Makinat krijiojnë radhë kilometrike
Kronika 14:56 - 6 Shtator, 2020

Aksident në Llogara/ Makinat krijiojnë radhë kilometrike

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e Llogarasë. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe fatmirësisht nuk ka pasur pasoja të...

Greqia vendos të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë deri në 30 shtator
Sociale 19:50 - 30 Gusht, 2020

Vijon situata kaotike në Kapshticë/ Qytetarët detyrohen sërish të kalojnë natën jashtë

Edhe mbrëmjen e sotme qytetarët që duan të kalojnë kufirin për të shkuar në Greqi janë të detyruar ta kalojnë natën jashtë në doganën e Kapshticës....

Kuota e Kapshticës plotësohet që në mëngjes/ Qytetarët e revoltuar: Sot na skadon tamponi
Sociale 11:17 - 30 Gusht, 2020

Kuota plotësohet që në mëngjes/ Qytetarët në Kapshticë të revoltuar: Sot na skadon tamponi

Në pikën doganore të Kapshticës vijon radha e gjatë e qytetarëve që presin të kalojnë kufirin. Kuota prej 300 vetësh u plotësua mëngjesin e sotëm duke...

Radhë kilometrike në Morinë/ Pushuesit nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar
Sociale 10:28 - 30 Gusht, 2020

Radhë kilometrike në Morinë/ Pushuesit nga Kosova dynden drejt bregdetit shqiptar

Rradhë të gjata kilometrike janë krijuar këtë të diel në pikën kufitare të Morinës, për shkak të dyndjes së qytetarëve kosovarë drejt bregdetit shqiptar. Fluksi i...

“Na mbaron afati i tamponit”/ Qytetarët të lodhur nga situata në Kapshticë: Skemi ku të flemë
Lajme 20:41 - 29 Gusht, 2020

“Na mbaron afati i tamponit”/ Qytetarët të lodhur nga situata në Kapshticë: Skemi ku të flemë

Ditën e sotme u rikthye gjendja kaotike në doganën e Kapshticës, ku qytetarët janë detyruar të rrinë në radhë kilometrike për orë të tëra. Mësohet se...

Rikthehet situata kaotike në Kapshticë/ Makinat krijojnë radhë kilometrike, sportelet mbyllin punën
Sociale 19:26 - 29 Gusht, 2020

Rikthehet situata kaotike në Kapshticë/ Makinat krijojnë radhë kilometrike, sportelet mbyllin punën

Pasditen e sotme është rikthyer sërish situata kaotike në pikën kufitare të Kapshticës. Mësohet se automjetet me qytetarët që duan të kalojnë në Greqi kanë krijuar...

Plotësohet kuota prej 300 personash/ Pala greke pezullon punën, radhë të gjata në Kapshticë
Sociale 11:08 - 29 Gusht, 2020

Plotësohet kuota prej 300 personash/ Pala greke pezullon punën, radhë të gjata në Kapshticë

Radhë të gjata janë krijuar këtë të shtunë në pikën kufitare të Kapshticës. Rritja e masave kufizuese nga shteti fqinj ka sjellë sërish probleme në pikat...

Video-Pas kaosit në dogana/ Regjistrohen radhë të gjata para Ambasadës shqiptare në Athinë
Denoncim 16:11 - 24 Gusht, 2020

Video-Pas kaosit në dogana/ Regjistrohen radhë të gjata para Ambasadës shqiptare në Athinë

Në Ambasadën shqiptare në Athinë janë regjistruar sot radhë të gjata qytetarësh. Lajmin e ka bërë të ditur ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka publikuar një...

“Reforma Zgjedhore ende larg”/ Duka: Marrëveshja u arrit përmes presionit ndërkombëtar
Politikë 10:35 - 18 Gusht, 2020

Radhët kilometrike në pikat kufitare/ PAA: Qeveria të gjejë zgjidhje për shqiptarët

Partia Agrare Ambientaliste ka reaguar me një deklaratë lidhur me situatën e krijuar ditët e fundit në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës. PAA e Agron...

Video - Radha e gjata në Kakavijë/ Në 4 ditë reduktohet vetëm 3.5 kilometra
Sociale 15:31 - 16 Gusht, 2020

Video – Radha e gjatë në Kakavijë/ Në 4 ditë reduktohet vetëm 3.5 kilometra

Prej katër ditësh në Kakavijë janë regjistruar radhë të gjata automjetesh që duan të largohen nga Shqipëria drejt Greqisë. Ndonëse ka katër ditë që qytetarët e...

Rama: Janë karvanë sfilitës në kufi, por nuk ka arsye për t'i rënë grekut
Politikë 14:39 - 16 Gusht, 2020

Rama: Janë karvanë sfilitës në kufi, por nuk ka arsye për t’i rënë grekut

Nga Edi Rama BJERI GREKUT! Kështu më shkruante njëri ndër disa “patriotë” të irrituar, që mësyjnë këto ditë me ajfon në këtë faqe, duke e komentuar...

“Nuk kthehemi mbrapsht”/ Qytetarët të irrituar pas mbylljes së traut: Tamponet të na i bëjnë këtu
Sociale 12:03 - 16 Gusht, 2020

“Nuk kthehemi mbrapsht”/ Qytetarët të irrituar pas mbylljes së traut: Tamponet të na i bëjnë këtu

Qytetarët që janë bllokuar në Kakavijë nga radha kilometrike pas pezullimit të punë janë irrituar ehde më tepër dhe kanë shpërthyer në akuza e deklarata të...

Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë/ Ja deri kur do vazhdojë të jetë i mbyllur kufiri
Aktualitet 09:57 - 16 Gusht, 2020

Plotësohet kuota/ Kalojnë 300 persona në Kapshticë, pala greke mbyll sportelet

E diela nisi me radhë të gjata në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Pas rregullave të reja policia po punon në terren për të mbajtur...

Situata në Kakakvijë/ Puna gjatë natës lehtëson trafikun, shqiptarët ende në radhë të gjata
Sociale 08:58 - 16 Gusht, 2020

Situata në Kakavijë/ Puna gjatë natës lehtëson trafikun, shqiptarët ende në radhë të gjata

Mëngjesin e sotëm është lehtësuar pak trafiku i qytetarëve që presin të kalojnë drejt Greqisë. Mësohet se puna ka vijuar edhe gjatë natës, ndonëse raportohet se...

Naftëtarët e Ballshit në grevë urie/ Vasili: Janë mashtruar në çdo fushatë elektorale, të ndëshkohet qeveria
Politikë 19:37 - 15 Gusht, 2020

Situata në Kakavijë/ Vasili: Shqiptarët digjen, kryeministri krihet e kridhet

Numri 2 i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish sot për gjendjen e rëndë që po përjetojnë shqiptarët në pikën kufitare të Kakavijës. Vasili akuzon kryeministrin...

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes
Sociale 12:59 - 15 Gusht, 2020

“Situata në Kakavijë ende problematike”/ Lleshaj zbulon lëvzjen e radhës nga ana e policisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se me gjithë masat e marra për normalizimin e gjendjes në pikat e kalimit kufitar me Greqinë, gjendja mbetet ende...

Video-Policia bëri thirrje të shfrytëzohet Kapshtica/ Rëndohet situata edhe në këtë pikë doganore
Sociale 11:40 - 15 Gusht, 2020

Video-Policia bëri thirrje të shfrytëzohet Kapshtica/ Rëndohet situata edhe në këtë pikë doganore

Vijon të rritet radha e makinave në pikën doganore të Kapshticës. CNA.al mëson se radha e automjeteve që janë në pritje ka kaluar fshatin Kapshticë. Qindra...

Sociale 11:02 - 15 Gusht, 2020

Policia Kufitare apel qytetarëve të mos dynden në Kakavijë/ Shfrytëzoni doganën e Kapshticës

Për shkak të situatës së krijuar në Kapshticë Policia Kufitare apelon qytetarët që mos dynden të gjithë në drejtim të Kakavijës por të shfrytëzojnë edhe pikën...

Pas Kakavijës, radhë kilometrike edhe në Kapshticë
Sociale 09:08 - 15 Gusht, 2020

Pas Kakavijës, radhë kilometrike edhe në Kapshticë

Ashtu si në Kakavijë edhe në doganën e Kapshticës, situata paraqitet e rënduar. CNA.al mëson se radha e automjeteve ka shkuar deri në fshatin Kapshticë. Pala...