Connect with Us

All posts tagged "qytetet"

Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 15 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19, duke e çuar në 1696 numrin total të humbjes së jetëve.
Shëndeti 17:50 - 9 Shkurt, 2021

Shifra rekord të infektuarish në vend/ Rritet frikshëm dhe numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas të...

Aktualitet 12:04 - 11 Janar, 2021

Manastirliu jep detaje/ Këto janë qytetet ku do shtrihet vaksinimi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh se Shqipëria ka garantuar vaksinën Biotech dhe infermierët janë trajtuar për kryerjen e kësaj vaksine. Nga stadiumi Air Albania,...

Moti i keq/ Xhaçka: Mund të ekspozohemi ndaj situatave të papritura
Sociale 16:42 - 26 Shtator, 2020

Moti i keq/ Xhaçka: Mund të ekspozohemi ndaj situatave të papritura

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka raportuar këtë të shtunë mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Xhaçka thotë se situata deri më...

Çfarë sekretesh fshihen në qytetet e mbyllura të Rusisë?
Blog 11:39 - 8 Gusht, 2020

Çfarë sekretesh fshihen në qytetet e mbyllura të Rusisë?

Në Rusi mund të ketë aktualisht deri në 40 qytete të mbyllura, ku jetojnë rreth 1.5 milionë banorë. Qytetet e mbyllura, janë pjesë e trashëgimisë sovjetike....

“Pacientët skeptikë për spitalet”/ Pipero: Na vijnë në gjendje të rënduar
Lajme 15:27 - 26 Prill, 2020

Epidemia hyn në fazën e dytë/ Pëllumb Pipero: Të parandalohet shpërthimi i vatrave të reja

Epidemia COVID-19 hyn në fazën e dytë në Shqipëri. Nga e hëna (27.04) rifillojnë punën gjykatat dhe biznesi i vogël, aty ku nuk paraqitet rrezik i...

Bota 19:25 - 1 Prill, 2020

Vetëizolimi nga koronavirusi ul ndotjen/ Qytetet evropiane ajër më të pastër

Imazhet satelitore të marra me 30 mars tregojnë se ndotja e ajrit ka rënë në zonat urbane në Evropë, ndërsa qytete të tëra ndodhen në karantinë,...

Politikë 10:42 - 3 Dhjetor, 2019

“Jetët nuk i kthejmë dot”/ Rama kërkon zbukurimin e qyteteve për festat e fundvitit

E ndërsa qytetet Tiranë, Durrës dhe Lezhë i kanë ende të freskëta plagët e që la pas tërmëti i fuqishëm i 26 nëntorit, kreu i qeverisë,...

Aktualitet 14:12 - 23 Dhjetor, 2018

Media britanike për bandat shqiptare/ Kanë marrë kontrollin e qyteteve kryesore

Prestigjozja britanike “Daily Star Sunday” ka bërë një artikull për bandat shqiptare dhe trafikun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar. Në këtë shkrim, media britanike thekson...

Aktualitet 08:39 - 23 Tetor, 2018

Zbuloni qytetin shqiptar që shpenzon në restorante më shumë se europianët

Thonë se ushqimi është një ndër kënaqësitë më të mëdha të jetës dhe se të paktë janë ata që e shijojnë vërtetë. Restorantet janë një biznes...

Aktualitet 09:46 - 12 Tetor, 2018

“Qejflinj” pas veshjeve/ Nuk do ta besoni cili qytet shpenzon më shumë

Edhe pse ndër më të varfërit e Europës, shqiptarët janë shquar ndër vite si sqimatarë pas veshjeve dhe këpucëve. Për këtë mjafton të shikojmë veshjet tradicionale,...

birre
Aktualitet 08:10 - 10 Tetor, 2018

Shpenzimet për alkool/ Zbulohen qytetet më “pijanece” të Shqipërisë

A e dini se cilat janë qytetet, banorët e të cilëve shpenzojnë më shumë për pije alkoolike e cigare në jetën e tyre të përditshme, duke...

Aktualitet 21:56 - 30 Janar, 2018

4 klane dhe 20 familje mafioze/ Xhafaj: Janë identifikuar më shumë. Ja në cilat qytete ndodhen

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, referuar deklaratës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, se janë 4 klane dhe 20 familje kriminale që...

Aktualitet 00:15 - 4 Dhjetor, 2017

Ja se në cilin qytet europian shijohet më shumë jeta e natës

Hamburg, Gjermani, është emëruar si qyteti ku shijohet më së shumti jeta e natës, nga të gjitha vendet e tjera të botës. Kjo sipas një studimi...

Aktualitet 14:49 - 28 Nentor, 2017

Parashikimi i IGJEUM/ Priten përmbytje të mëdha, ja qytetet që rrezikohen

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon përmbytje në disa qytete nesër dhe pasnesër, si pasoje e reshjeve intensive që do të bien në të...

Aktualitet 12:41 - 10 Shtator, 2017

Vendet e braktisura që do të donit t’i vizitonit

Në këto foto do të gjni vendet e braktisura ntë shpërndara në cpa të ndryshëm të planetit tonë. Ato janë vendet më të frikshme por dhe...

Aktualitet 21:00 - 26 Gusht, 2017

Foto/ Sa ditë me diell ka në qytete të ndryshme të botës?

Nuk ka gjë të tillë si moti i keq … vetëm klima të ndryshme dhe veshje të papërshtatshme. Natyrisht, të gjithë kanë preferencat e tyre për...

Aktualitet 13:42 - 4 Gusht, 2017

Misteret e qyteteve u zbuluan, ja fituesit

Misteret u zbuluan. Nivelet u arritën. 10 elementet e fshehura nëpër objekte të ndryshme, në qytete të ndryshme, tashmë janë gjetur. Edhe në këtë edicion të...

Aktualitet 15:14 - 2 Gusht, 2017

Zbuloni 3 qytetet shqiptare që ofrojnë mundësi të mëdha punësimi/Njërin prej tyre s’e mendonte askush

Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë, ose në Durrës, teksa bizneseve që ndodhet në kryeqytet dhe...

Aktualitet 09:49 - 1 Gusht, 2017

Po kërkoni një punë?!/Ja dy qytetet që ofrojnë mundësi të mëdha

Nëse jeni në kërkim të një pune, ka më shumë shanse që ta gjeni në Tiranë, ose në Durrës, teksa bizneseve që ndodhen në kryeqytet, dhe...

Aktualitet 10:19 - 20 Prill, 2017

“Plakat” e prillit zbardhin Shqipërinë/Rikthehet dëbora në gjithë vendin

“Plakat” e prillit kanë rikthyer edhe njëherë furtunën e motit në vend. Një pjesë e madhe e qyteteve është “zgjuar” sot nën petkun e bardhësisë së...

Aktualitet 22:30 - 26 Mars, 2017

Foto-Lajm/10 qytetet me numrin më të madh të miliarderëve

Tanimë ju kemi njoftuar se, në listën e sivjetme të “Forbes”-it, gjenden 2,043 miliarderë, të cilët jetojnë në 71 shtete dhe territore. Tani do t’jua paraqesim...

Aktualitet 17:27 - 21 Mars, 2017

Ja cilat janë qytetet më të shtrenjta të botës

Sipas një studimi qe është kryer së fundmi ,Singapor është renditur në krye të listës së vendeve më të shtrenjta në botë për të jetuar. Në...

Life Style 20:00 - 29 Qershor, 2015

Qyteti i shenjtë Meka do të ketë hotelin më të madh në botë

  Arabia Saudite do të ketë hotelin më madh në botë, që pritet të hapet në vitin 2017. “Abraj Kudai”, do të ndërtohet në Meka, qytetin...