Connect with Us

All posts tagged "qytetari"

Politikë 11:26 - 1 Qershor, 2020

Video-“Qytetari është i pari”/ Gjesti i papritur i Lulit për të “hequr qafe të dytin”

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha ia ka marë “dorën” televovelave. Pak kohë më parë, bëri sërialin e tij, ku luante rolin e “djalit të...

Politikë 16:37 - 25 Maj, 2020

“Banditizëm racist”/ Berisha publikon videon dhe denoncon dhunën policore ndaj qytetarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në rrjetet sociale ku denoncon dhunën policiore ndaj një qytetari rom në Yzberisht. Sipas denoncuesit, policia bashkiake ka...

Denoncim 15:52 - 15 Maj, 2020

Flasin banorët e Dardhës/ Ben Blushi po na vjedh dhe shkatërron shtëpitë

Ben Blushi, ish-ministër, ish-deputet dhe ish-kryetar i një partie politike, këto kohë të karantinës, ashtu sikurse ne kemi raportuar, po i kalon në Dardhë të Korçës....

Shëndeti 13:14 - 23 Prill, 2020

“Nënën e kam izoluar në një dhomë, e pamundur t’i shërbej”/ Qytetari rrëfen se si u infektua me COVID-19

Një qytetar nga Kruja ka rrëfyer sot historinë e tij, sesi është prekur nga koronavirusi. Në një intervistë për gazetaren e Neës 24, Klodiana Lala shtetasi...

Kronika 13:33 - 17 Prill, 2020

Video-Polici kërcënon qytetarin/ Do të të tërheq zvarrë

Ndërsa Shqipëria po përballet me masa të forta kundër përhapjes së koronavirusit, janë shtuar edhe kontrollet e policisë në rrugë, për zbatimin e këtyre masave. Por,...

Politikë 13:12 - 17 Prill, 2020

Voltana Ademi tallet me fukarallëkun/ Qytetarët shkodranë i “tregojnë vendin”

Situata e koronavirusit në Sqhipëri, ka treguar qartë një realitet mjaft të dhimbshëm tek shqiptarët. Mbyllja në shtëpi për shkak të frikës nga përhapja e Covid-19,...

Politikë 19:49 - 29 Mars, 2020

Orjola Pampuri publikon videon/ Qytetari i operuar mbetet në rrugë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka publikuar videon e një qytetari që e kanë nxjerrë nga Spitali Nënë Tereza pas një operacioni dhe i kanë...

Politikë 11:44 - 7 Mars, 2020

“E di si ngjan ti pa gruan …”?/ Rama batuta me familjen e prekur nga tërmeti 

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama ka vizituar një familje në Maminas, e cila është akomoduar në një banesë me qera, pasi shtëpia e tyre u...

Denoncim 22:22 - 20 Shkurt, 2020

Avokati “korrupton” qytetarin, i kthen gjysmat e lekëve që mori për prokurorin

“Fiks Fare” denoncoi veprimet e një avokati në Peshkopi, i cili ka arritur që të “korruptojë” një qytetar duke i kthyer gjysmat e lekëve që i...

Sociale 13:50 - 26 Nentor, 2019

Video/ Qytetarët e Tiranës solidarizohen me të prekurit nga tërmeti

Sheshi i Teatrit Kombëtarë është kthyer në një vend solidarizimi për të prekurit nga tërmeti. Ushqime, veshje dhe batanije, po mblidhen në ambjentet e Teatrit Kombëtar,...

Denoncim 19:14 - 10 Nentor, 2019

Denoncimi/ Nuk i dha votën, kryebashkiakja socialiste i shemb shtëpinë qytetarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili denoncon kryebashkiaken e Roskovecit Majlinda Bufi, se ka bllokuar të gjitha legalizimet për...

Politikë 14:49 - 18 Shtator, 2019

“Përgjegjësi ulërinte si gomar”/ Qytetari i ankohet Ramës, ja si përgjigjet kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme takimin e përjavshëm me koordinatorët e bashkëqeverisjes, ku publikohen raste të qytetarëve, problemet e të cilëve kanë marrë...

Denoncim 22:53 - 9 Shtator, 2019

“Na morët në qafë”/ Policët dhunojnë qytetarin që vuan nga zemra

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme rastin e një qytetari nga Prrenjasi, i cili u dhunua nga dy policë brenda komisariatit të...

Politikë 20:50 - 24 Gusht, 2019

“Iu shtua një tjetër vrasje në listë”/ Klevis Balliu “masakron” Veliajn

Siç është bërë traditë, tashmë prej muajsh, banorët e Unazës kanë dalë sërish këtë mbrëmje në protestë kundër projektit që prish banesat dhe bizneset e tyre....

Opinione 17:21 - 24 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Qirifikimi i dinjitetit!

Në këtë Shqipërinë tonë të vockël, komplikimet e mëdha janë bërë pjesë e normalitetit. Madje, sinorët janë çuar aq larg, sa vështirë se mundemi ta rrokim...

Denoncim 21:48 - 14 Gusht, 2019

Denoncimi/ Gjykata e liron, policia e mban peng

“Gjykata ka urdhëruar lirimin e tij, por policia vazhdon ta mbajë në burg.” Ky është denocimi që ka publikuar ish kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale,...

Aktualitet 10:57 - 23 Korrik, 2019

Qytetari mesazh Berishës/ “Pse nuk del nëpër Shqipëri të marrësh vesh bëmat”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili i bën thirrje që të dalë nëpër Shqipëri dhe të shohë bëmat e kësaj...

qyetari kierkese
Aktualitet 16:55 - 29 Maj, 2019

“Bëje protestën 48 orëshe”/ Qytetari i bën kërkesën e papritur Bashës

Kryedemokrati Lulzim Basha do të vizitojë pas pak qytetin e fierit ku do ti ftojë qytetarët të marrin pjesë në protestën e 2 Qershorit që do...

Aktualitet 15:31 - 6 Maj, 2019

Zv.kryeministri lëshon gojën/ Kërcënon qytetarin me gjuhë të ulët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një mesazh, ku pretendon se zv.kryeministri Erion BraՕe ka kërcënuar një qytetar. Në mesazhet e publikuara nga Berisha, pretendohet se...

Aktualitet 17:26 - 18 Prill, 2019

Video/ Paloka publikon mesazhin e qytetarit për Ramën

Ish nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka në një postim në rrjetet sociale ka shpërndarë videon e një protestuesi i cili ka përcjellë një mesazh për qeverinë...

Aktualitet 22:33 - 28 Mars, 2019

“Fiks Fare” publikon skandalin/ Iu bë atentat, prokurori-qytetarit:”Çfarë kismeti të kesh!”

Shpërthime tritoli, vendosje eksplozivi dhe tentativë vrasjeje kanë ndodhur gjatë dy viteve të fundit në zonën e Ksamilit, në Sarandë. “Fiks Fare” investigoi problematikat në një...

Aktualitet 11:07 - 16 Mars, 2019

Ofendoi punonjësit e policisë/ Shoqërohet një protestues

Një qytetar i cili kishte mbërritur në Bulevard për protestën e opozitës, është shoqëruar nga policia. Mësohet se shoqërimi i qytetarit është bërë pasi ka përdorur...

Aktualitet 20:23 - 12 Mars, 2019

Denoncimi i qytetarit/ Digjet shpallja për punë në administratën publike

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar ankesën e një qytetari në lidhje me kalvarin e aplikimit për punë në administratë. Sipas...