Connect with Us

All posts tagged "qytetare"

Aktualitet 23:18 - 8 Korrik, 2018

Qytetarët “gozhdojnë” Ramën/ “Në Vlorë plas kallashi”

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zbritur në Vlorë në kuadër të turit të llogaridhënies publike, prej nga ku ka përuruar impiantin e përpunimit të...

Aktualitet 20:42 - 31 Maj, 2018

Artizanët e qytetit të Sarandës hiqen nga bulevardi/ “Po na largojnë pa të drejtë”

Tregu i suvenireve që çdo vit ishte vendosur në bulevardin e qytetit të Sarandës, këtë vit do të zhvendoset brenda hapësirës së lulishtes. Sikurse raporton Report...

Aktualitet 09:23 - 26 Maj, 2018

Protesta/ Ja sa qytetarë janë nisur nga Korça

Rreth 100-150 qytetarë janë nisur nga qyteti i Korçës, për t’iu bashkuar protestës së organizuar nga opozita, në orën 11:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Burime...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 17:42 - 28 Mars, 2018

Nga Andi BUSHATI/ Refuzojeni atë taksë, jo si kosovarë, por si qytetarë

Vendimi i Edi Ramës për të goditur me një nga taksat më të larta të rajonit udhëtarët e Rrugës së Kombit, është një akt i pastër...

Politikë 11:52 - 18 Shkurt, 2018

Qytetarët “kryëzojnë” Ramën: Vendin ia keni lënë mafies

Postimet e mëngjesit të kryeministrit Edi Rama, janë kthyer në një vend ku qytetarët zgjedhin në mënyrë të të komunikuari me qeverinë. Ditën e sotme Rama...

Aktualitet 22:30 - 12 Dhjetor, 2017

Qyteti i cili të jep 2200 euro në muaj pa punuar

Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve të ardhura minimale për të...

Aktualitet 17:54 - 23 Korrik, 2017

Foto-Paralajmërohen ministrat dhe kryebashkiakët e Ramës/Kush kapet me “atë” futet në burg

Arrestimi i tre tatimorëve, pas denoncimit publik të një qytetari gjatë dëgjesës publike të Ramës, ka shkaktuar shumë reagime nga ana e qytetarëve. Teksa Rama një...

Aktualitet 16:22 - 21 Korrik, 2017

Agron Llakaj jep alarmin/ Biseda e papublikuar mes Ramës e qytetarëve të Memaliajt

Aktori i njohur Agron Llakaj përmes një bisede fiktive, por me tone ironie i ka dërguar kryeministrit të vendit, Edi Ramës një mesazh të qartë rreth...

Aktualitet 09:16 - 1 Dhjetor, 2016

ALUZINI jep 15 ditë kohë për personat që nuk kanë tërhequr lejet e legalizimit

ALUIZNI ka vënë një afat prej 15 ditësh për personat që nuk kanë tërhequr ende lejet e legalizimit, që të shkojnë e ti tërheqin ato pranë...

Aktualitet 15:10 - 22 Nentor, 2016

Ligji i Plehrave/ Të enjten protestë para Parlamentit

Vazhdon beteja e shoqërisë civile kundër Ligjit për Importin e Integruar të mbetjeve. Ditën e enjte, në seancë plenare pritet të shqyrtohet dekreti i presidentit Bujar...