Connect with Us

All posts tagged "qytetare"

Sociale 21:13 - 11 Maj, 2020

Video-Korça i rikthehet jetës normale/ Qytetarët mbushin rrugët edhe në mbrëmje

Menjëherë pas shpalljes së Korçës si zonë e gjelbër, qytetarët i janë kthyer jetës së tyre normale si para përhapjes së koronavirusit. Në një video të...

Sociale 18:24 - 11 Maj, 2020

Rama sqaron qytetarët/ Si mund të aplikoni për karta identiteti dhe pasaporta

Duke marrë shkas nga pyetjet e shumta, kryeministri Edi Rama ka sqaruar qytetarët për aplikimet për kartë identiteti apo pashaportë. Në një postim në rrjetet sociale,...

Bota 12:47 - 11 Maj, 2020

Kryetari i Bashkisë së Londrës thirrje qytetarëve/ Mos përdorni transportin publik

Kryetari i bashkisë së Londrës në Britaninë e Madhe, Sadiq Khan, u ka kërkuar njerëzve që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos e...

Politikë 17:35 - 3 Maj, 2020

Goxhaj thirrje për protestë/ “Në 7 maj shqiptarët duhet të dalin kundër diktaturës”

Avokati Altin Goxhaj ka bërë pasditen e sotme një thirrje për protesë më 7 maj. Goxhaj thotë se të gjithë njerëzit e lirë duhet të protestojnë...

Kronika 15:02 - 3 Maj, 2020

Shënim/ Si e shikojnë shqiptarët SPAK: Dështim i plotë

Prej disa kohësh, CNA.al ka publikuar me dhjetëra shkrime për SPAK, mefshtësinë që ka institucioni, por edhe problematikat që kanë vetë prokurorët. Disa kanë kaluar Vettingun...

Sociale 14:21 - 3 Maj, 2020

Foto-Korça në ditë normale/ Qytetarët vërshojnë nëpër rrugë pa masa mbrojtëse

Dita e sotme e ka gjetur parkun e qytetit të Korçës plot e përplot me njerëz të cilët kanë thyer karantinën për të shijuar rrezet e...

Kronika 11:30 - 3 Maj, 2020

Hiqen 468 patenta për 15 ditë/ Gjobiten mijëra qytetarë “të pabindur”

Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19....

Politikë 10:19 - 3 Maj, 2020

Drejt normalitetit të ri/ Manastirliu: Kujdes! Kjo arritje mund të zhbëhet në pak ditë

Duke filluar nga nesër, qeveria ka vendosur lehtësimin e masave të marra për parandalimin e koronavirsit. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu këshillon qytetarët për të kaluar...

Shëndeti 09:33 - 3 Maj, 2020

Nga e hëna, lehtësim masash/ Manastirliu këshillon qytetarët

Ministrja e Shëndeësisë, Ogerta Manastirliu thotë se cdo ditë epidemiologët vijojnë të jenë në terren për të gjurmuar, identifikur dhe izoluar në kohë çdo rast të...

Politikë 20:16 - 30 Prill, 2020

Rama revoltohet nga kritikuesit/ Thirrje qytetarëve: Mos bëni si lopa

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj sulmeve dhe kritikave për masat e marra për pandeminë e koronavirusit në vendin tonë. Në një videolive në rrjetet sociale,...

Sociale 23:40 - 28 Prill, 2020

Anila Denaj: Ja sa qytetarë s’e kanë marrë akoma pagën e luftës nga paketa e parë

Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj, tregoi se deri më tani pagën e luftës nga paketa e parë e kanë marrë 54 mijë qytetarë. Ajo tha se...

Sociale 14:27 - 27 Prill, 2020

Tërheqja e dokumenteve biometrike/ Njoftim i rëndësishëm për qytetarët

Zgjatet me dy ore orari i tërheqjes së dokumenteve biometrike Lajmin e ka dhënë zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda përmes një video mesazhi ku thekson...

Ekonomi 22:47 - 24 Prill, 2020

“A do e marrin 400 mijë lekshin ata që kanë aplikuar?”/ Përgjigjet ministrja Denaj

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur lidhur me 400 mijë lekshin që do të përfitojnë personat që kanë aplikuar. “A mund të shkojë...

Politikë 17:50 - 23 Prill, 2020

Basha për protestat/ “Nuk do ta shfrytëzojmë zemërimin e qytetarëve për pushtet”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është tërhequr nga protestat gjatë kësaj kohe pandemie dhe ka refuzuar të mbledhë tubime. Teksa u pyet në emisionin “Kjo Javë”...

Politikë 09:25 - 23 Prill, 2020

“U ngopëm me fjale të shenjta”/ Qytetarët i kthehen Ramës: Nuk kërkon njeri dhembshuri prej teje, bëj detyrën!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një thënie të profetit Muhamed. “Nuk është prej nesh ai që nuk ka dhembshuri për të...

Stil 16:07 - 22 Prill, 2020

Kujdes!/ Ja çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët dhe bizneset për blerjet online

Në kushtet e izolimit të plotë si një masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit shumica e njerëzve po detyrohen që të sigurojnë një pjesë të...

Politikë 10:57 - 16 Prill, 2020

“Mbi 800 testime janë kryer për stafin mjekësor”/ Manastirliu flet për gjendjen e të infektuarve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirtliu gjatë fjalës në Kuvend ka falenderuar qytetarët për zbatimin e rregullave të vendosura nga qeveria. Manastirliu tha se kanë bërë deri...

Shëndeti 09:48 - 15 Prill, 2020

Nëse ju ka marrë malli për miqtë tuaj…/Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët

Shqipëria vijon të jetë e izoluar për shkak të koronavirusit, ndërkohë që Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të respektojnë...

Kronika 12:21 - 14 Prill, 2020

Rritja e fashës orare shton “të pabindurit”/ Ndëshkohen 719 këmbësorë dhe 33 shoferë

Shërbimet e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të...

Politikë 20:00 - 13 Prill, 2020

Rama i tërheq veshin qytetarëve/ “Mos dëgjoni sirenat për të dalë jashtë, armiku mund të na bëjë gjëmën”

Kryeministri Edi Rama ka bërë thirrje të forta pasditen e sotme duke marrë shkas nga rritja e rasteve të konfirmuara me koronavirus. Në një videolive në...

Andi Përmeti sfidon publikisht PD dhe PS/ Unë nuk e votoj marrëveshjen
Politikë 16:58 - 13 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Andi Përmeti thirrje kolegëve: Qeveria ka qëllime të fshehta

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti i ka cilësuar shumë të rrezikshme ndryshimet në Kodin Penal për personast që shkelin rregullat e karantinimit. Përmeti tha se...

Kronika 13:38 - 13 Prill, 2020

Shqiptarët vijojnë të thyejnë rregullat/ Gjobiten 253 këmbësorë dhe 16 shoferë

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që...

Sociale 10:33 - 13 Prill, 2020

Vizita e Veliut në Shkodër, pas shkarkimit të Prefektit/ Thirrja dhe porositë për qytetarët

Pas shkarkimit të prefektit Çesk Millja, sot ka shkuar në Shkodër në rolin e koordinatorit për të menaxhuar situatën, zv.ministrin e Brendshëm, Besfort Lamallari. Ky i...