Connect with Us

All posts tagged "qytetare"

Sociale 10:41 - 29 Tetor, 2020

“Nuk duam t’iu shikojmë në spital”/ Mjekja e “Shefqet Ndroqit” thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e mjekës së spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, Alma Cani. Referuar rasteve në rritje nga koronavirusi, Cani iu bën...

Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ Ju lutem bëhuni bashkëpunues, vetëm kështu do ia dalim
Shëndeti 19:08 - 28 Tetor, 2020

Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ Ju lutem bëhuni bashkëpunues, vetëm kështu do ia dalim

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka publikuar një foto të mjekëve që janë në front të parë të Covid-19 dhe ka dhënë një mesazh të fortë...

Aktualitet 15:29 - 28 Tetor, 2020

U kapën pa maska/ Gjobiten mbi 700 qytetarë në 24 orë

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Lajme 14:26 - 28 Tetor, 2020

“Numri juaj është zgjedhur si fitues i 700 mijë USD”/ Policia paralajmëron qytetarët për skemën “Mashtrimet Nigeriane”

Njësia për Hetimin e Krimeve kompjuterike i vjen në ndihmë qytetarëve, për parandalimin e mashtrimeve nëpërmjet aplikacioneve të mesazhit, me qëllim përfitimin. Njësia për Hetimin e...

Rritet numri i qytetarëve “rebelë”/ Policia bën “namin” me gjoba për mosmbajtjen e maskës
Kronika 15:43 - 27 Tetor, 2020

Rritet numri i qytetarëve “rebelë”/ Policia bën “namin” me gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë ndëshkuar me...

Skënder Brataj këshillon qytetarët/ Kur duhen përdorur medikamentet
Shëndeti 21:02 - 26 Tetor, 2020

Skënder Brataj këshillon qytetarët/ Kur duhen përdorur medikamentet

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur për pandeminë e Covid-19, ku në Shqipëri gjatë javës së fundit ka pasur një rritje të numrit të...

Nuk mbajnë maska/ Gjobiten mbi 600 qytetarë “rebelë”
Aktualitet 16:44 - 26 Tetor, 2020

Nuk mbajnë maska/ Gjobiten mbi 600 qytetarë “rebelë”

Mosvendosja e maskave mbrojtëse nga qytetarët, ka çuar në ndëshkimin e 644 prej tyre, me masën 3.000 lekë secili, gjatë 24 orëve të fundit. Strukturat e...

Politikë 09:57 - 26 Tetor, 2020

Berisha publikon foton/ Ja cila është maska e vetme që ju mbron nga Covid-19

Pandemia e Covid-19 i ka detyruar qytetarët të krijojnë vetë maskat, të cilat tërheqin shpesh vëmendjen me figura dhe shkrime nga më të ndryshmet. Një të...

Berisha i përgjigjet Ramës/ Inceneratorët helmojnë qytetarët, u dogjën para ndërtimit
Politikë 21:24 - 22 Tetor, 2020

Berisha i përgjigjet Ramës/ Inceneratorët helmojnë qytetarët, u dogjën para ndërtimit

Ish-kryeministri Sali Berisha e quajti skandaloze deklaratën e djeshme të kryeministrit Edi Rama se nuk i interesojnë procedurat për inceneratorët. “Djegësi i Elbasanit, i Fierit dhe...

Aktualitet 12:12 - 22 Tetor, 2020

Të shtunën bllokohet ish sheshi Shqiponja/ Si të hyni dhe të dilni nga Tirana

Ditën e shtunë ish sheshi Shqiponja do të jetë i bllokuar për shkak të punimeve që po bëhen në atë zonë. Për qytetarët rekomandohet që gjatë...

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik
Aktualitet 11:45 - 22 Tetor, 2020

“Ju lutem, ju përgjërohem”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos e përqeshni situatën e Covid

Kryeministri Edi Rama ka bërë një lutje publike për të gjithë ata qytetarë që nuk i besojnë situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama i ka kërkuar...

Sociale 15:59 - 21 Tetor, 2020

Dëmet nga tërmeti/ Fondacioni në SHBA ndihmon 49 familje shqiptare, 1.6 milionë dollarë kontribute

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të vitit 2019, një sërë organizatash filluan të mbledhin fondacione për të ndihmuar shqiptarët që ishin prekur nga fatkeqësia natyrore....

Asnjë tolerim për mbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba për qytetarët
Aktualitet 15:53 - 20 Tetor, 2020

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba për qytetarët

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren,...

Meta publikon foto e Fahri Balliun/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente: Miza ka gjetur m*tin
Politikë 17:22 - 19 Tetor, 2020

Meta publikon foto me Fahri Balliun/ Qytetarët e “masakrojnë” me komente: Miza ka gjetur m*tin

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto me mikun e tij të ngushtë Fahri Balliu, të cilin e kemi parë shpeshherë në pozicionin e këshilltarit “vullnetar”...

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve
Politikë 19:28 - 18 Tetor, 2020

“Rama nuk është më kryeministër”/ Kryemadhi: Po bën pazar me kufijtë dhe jetën e shqiptarëve

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi mbajti sot një takim me gra dhe vajza në qytetin e Durrësit, ku foli për situatën aktuale në vend. Kryemadhi mbështeti...

Qytetarët ndërgjegjësohen për mbajtjen e maskës/ Policia gjobit 356 persona që shkelën vendimin
Kronika 18:25 - 18 Tetor, 2020

Qytetarët ndërgjegjësohen për mbajtjen e maskës/ Policia gjobit 356 persona që shkelën vendimin

Gjatë 24 orëve të fundit, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë konstatuar një ulje të ndjeshme të qytetarëve që nuk zbatojnë masën për mbajtjen e detyrueshme...

Akuzat për inceneratorët/ Rama i përgjigjet Bashës: Do të vazhdojmë të ndërtojmë
Politikë 08:16 - 18 Tetor, 2020

Lista e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit/ Rama ftesë qytetarëve: Aplikoni online, ja si të bëheni deputetë të PS!

Kryeministri Edi Rama ka bërë një njoftim të rëndësishëm mëngjesin e sotëm në lidhje me listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste. Përmes një video...

Policia në ndjekje të “të pabindurve”/ Gjobit 678 qytetarë që nuk mbajnë maska
Kronika 18:14 - 17 Tetor, 2020

Policia në ndjekje të “të pabindurve”/ Gjobit 678 qytetarë që nuk mbajnë maska

Punonjësit e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e mbajtjes së detyrueshme të maskës mbrojtëse, që në momentin që dalin nga shtëpia....

Sociale 17:30 - 16 Tetor, 2020

Policia me “dorë të hekurt”/ 341 gjoba për mosvendosjen e maskës

Punonjësit e Policisë vijojnë kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës...

“Mbushni ekranet me disa delirantë që flasin për Iluminatin”/ Rakipllari debat me Ramën: Nuk i censurojmë
Politikë 21:34 - 15 Tetor, 2020

“Mbushni ekranet me disa delirantë që flasin për Iluminatin”/ Rakipllari debat me Ramën: Nuk i censurojmë

Kryeministri Edi Rama ka debatuar pak minuta më parë me gazetarin Robert Rakipllari lidhur me protestën e qytetarëve kundër mbajtjes së maskave. Rama i cilësoi qytetarët...

Qytetarët "rebelohen" para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin
Lajme 18:26 - 15 Tetor, 2020

Qytetarët “rebelohen” para Kryeministrisë/ Përzënë nga protesta Kujtim Gjuzin

Një tubim është duke u zhvilluar në këto momente para Kryeministrisë kundër mbajtjes së maskave me detyrim. Mësohet se në këto protestë janë mbledhur një grup...

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë
Shëndeti 16:49 - 15 Tetor, 2020

Situatë e rënduar në spitalet Covid/ Ministria e Shëndetësisë thirrje të fortë qytetarëve

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 249 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë...

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë
Aktualitet 12:11 - 13 Tetor, 2020

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë

Kryeministri Edi Rama është ndalur sërish tek vendimi i qeverisë se duke nisur nga e enjtja maskat do të bëhen të detyrueshme për çdo ambient. Gjatë...