Connect with Us

All posts tagged "qsut"

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjes shtatë ditëshe
Shëndeti 09:26 - 21 Shkurt, 2021

Ndërhyrje e rrallë në QSUT/ Mjekët i shpëtojnë jetën foshnjës shtatë ditëshe

Një ndërhyrje e rrallë në zemër është kryer në QSUT, te një foshnje vetëm 7 ditësh. Lajmi bëhet i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Rama sulmon Metën: Nuk duhet të presim të vdesin të moshuarit dhe pastaj t’i dekorojmë në Presidencë
Politikë 18:47 - 20 Shkurt, 2021

Rama nxjerr fotot/ Një magazinë të “ububushme” e bëmë depo farmaceutike

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto të depos farmaceutike në QSUT  7 vite më parë dhe transformimin e saj sot. Ai thekson se kjo ka ardhur...

Aktualitet 13:49 - 20 Shkurt, 2021

Dhunimi i mjekut/ Vjen reagimi nga QSUT: Të përkrahen bluzat e bardha

Një reagim ka ardhur nga QSUT pas dhunimit të mjekut Petrit Gjorgji nga një i afërm i pacientit. Në deklaratën e QSUT bëhët me dije se...

Aktualitet 08:53 - 17 Shkurt, 2021

QSUT hap garën për blerjen e 10 mijë litrave oksigjen për të sëmurët e shtruar në spitalin Covid-4

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” (QSUT) në Tiranë hap garën për blerjen e oksigjenit dhe për mirëmbajtjen e impianteve të ajrit në spitalin Covid-4 më vlerë...

Aktualitet 13:25 - 15 Shkurt, 2021

QSUT kërkon thellim të hetimeve për mjekun Edvin Prifti/ Kemi marrë një denoncim nga Facebook

Drejtoria e QSUT-së ka vënë në lëvizje prokurorinë për mjekun Edvin Prifti, pasi është ankuar një paciente që ishte trajtuar prej tij. Mësohet se një paciente...

‘Boom’ rastesh me Covid/ Rritet frikshëm numri i viktimave, konfirmohen 1021 raste të reja
Aktualitet 11:57 - 1 Shkurt, 2021

Dritan Dajti me Covid/ Dërgohet me urgjencë tek Infektivi

Blindohet QSUT dhe Spitali Infektiv, i njohur ndryshe si COVID 1. Arsyeja është Dritan Dajti. Mësohet se Dajti, i cili ndodhet prej disa ditësh në spitalin...

Shullazi në izolim 41-BIS/ Avokati i dërgon letër Metës, Ramës e Ruçit
Aktualitet 10:24 - 1 Shkurt, 2021

Blindohet QSUT/ Emiljano Shullazi dërgohet në spital

Emiljano Shullazi është dërguar në QSUT për vizitë mjekësore. Mësohet se policia ka blinduar ambientet e QSUT. Shullazi ka shfaqur probleme shëndetësore por për momentin nuk...

Foto- Emocionuese/ 10 vjeçari fiton betejën me tumorin, feston në QSUT
Aktualitet 15:47 - 15 Janar, 2021

Foto- Emocionuese/ 10 vjeçari fiton betejën me tumorin, feston në QSUT

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sjell historinë e Ardenisit, 10-vjeçarit nga Burreli i cili ka fituar betejën me një tumor të vështirë në sistemin nervor. Fitorja...

QSUT nuk kursehet/ Pas pushimit nga puna të Ilir Allkjat i “pret kokën” një tjetër mjeku
Aktualitet 14:53 - 6 Janar, 2021

QSUT nuk kursehet/ Pas pushimit nga puna të Ilir Allkjat i “pret kokën” një tjetër mjeku

Mjeku Ilir Allkja, i cili u pushua nga puna në datën 30 dhjetor 2020 ka bërë me dije se pas tij është larguar edhe një mjke...

Shkarkimi i mjekut Ilir Allkja/ Ironizon Erion Dasho: Çuditë në Shqipëri zgjatin 3 ditë
Aktualitet 10:13 - 4 Janar, 2021

Shkarkimi i mjekut Ilir Allkja/ Ironizon Erion Dasho: Çuditë në Shqipëri zgjatin 3 ditë

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka sjellë në vëmendje shkarkimin e mjekut Ilir Allkja në datën 30 dhjetor. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook,...

QSUT nuk kursehet/ Pas pushimit nga puna të Ilir Allkjat i “pret kokën” një tjetër mjeku
Shëndeti 10:30 - 31 Dhjetor, 2020

Shkarkimi i Ilir Allkja/ Mjekët protestë para Urgjencës së QSUT

Ashtu sic u paralajmërua dje, mjekët kanë dalë sot në protestë për shkarkimin e kolegut të tyre, mjekut të Yrgjencës paraspitalore në QSUT, Ilir Allkja. Mjekët...

U pushua nga puna dy muaj më parë/ Ilir Allkja kërkesë qeverisë: Dua të jem vullnetar në Urgjencë
Aktualitet 19:32 - 30 Dhjetor, 2020

Shkarkimi i mjekut Ilir Allkja/ Sindikata e bluzave të bardha zbardh orën e protestës

Sindikata e bluzave të bardha ka paralajmëruar se nesër do të protestojë në orën 10:00 para spitalit nr.1 në QSUT për shkarkimin e mjekut Ilir Allkja...

Shkakimi i mjekut Ilir Allkja/ Najada Selmani: Turp dhe batërdi, do u vijë radha shumë shpejt
Aktualitet 16:41 - 30 Dhjetor, 2020

Shkakimi i mjekut Ilir Allkja/ Najada Selmani: Turp dhe batërdi, do u vijë radha shumë shpejt

Bashkëthemeluesja e Lëvizjes për Ndryshim Najada Selmani ka reaguar pas shkarkimit të jekut të Urgjencës në QSUT Ilir Allkja. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

U pushua nga puna dy muaj më parë/ Ilir Allkja kërkesë qeverisë: Dua të jem vullnetar në Urgjencë
Sociale 14:58 - 30 Dhjetor, 2020

Pushimi nga puna i Ilir Allkja/ Mjekët paralajmërojnë protesta

QSUT shkarkoi sot nga detyra mjekun e Urgjencës Ilir Allkja pasi ngriti zërin për problemet e sistemit shëndetësor. Lidhur me shkarkimin  e mjekut kanë reaguar poltikanë...

Foli në media/ QSUT pushon mjekun nga puna
Sociale 11:53 - 30 Dhjetor, 2020

Foli në media/ QSUT pushon mjekun nga puna

Mjeku i Urgjencës paraspitalore në QSUT, Ilir Allkja është pushuar nga puna. Ky shkarkim i mjekut të njohur i njohur për qëndrimet e tij, të hapura...

ONE Telecommunications plotëson dëshirat e fëmijëve në Pediatrinë e QSUT
Sociale 17:56 - 24 Dhjetor, 2020

ONE Telecommunications plotëson dëshirat e fëmijëve në Pediatrinë e QSUT

Festat bëhen më të mira, kur të gjithë janë të gëzuar. Ata që e ndjejnë më shumë atmosferën festive, janë padyshim, fëmijët. Disa prej tyre, gëzimin...

Spitali i ri i sëmundjeve të brendshme/ Manastirliu inspekton punimet: Përmirësim radikal i shërbimeve, përfundon në 2021
Sociale 14:47 - 23 Dhjetor, 2020

Spitali i ri i sëmundjeve të brendshme/ Manastirliu inspekton punimet: Përmirësim radikal i shërbimeve, përfundon në 2021

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar punimet që po kryhen për ndërtimin e spitalit të ri të sëmundjeve të brendshme në Qendrën...

Vijon fuqizimi i kapaciteteve spitalore, Manastriliu në QSUT: 44 respiratorë të rinj me financimin e qeverisë
Aktualitet 15:25 - 18 Dhjetor, 2020

Vijon fuqizimi i kapaciteteve spitalore/ Manastriliu në QSUT: 44 respiratorë të rinj me financimin e qeverisë

44 respiratorë të rinj i janë shtuar flotës së aparaturave jetëshpëtuese, me financim nga buxheti i shtetit për përballimin e epidemisë në vend. Ministrja e Shëndetësisë...

“Nëse organet mbingarkohen me ilaçe, dëmtohen”/ Brataj thirrje qytetarëve: Mos pini medikamente pa rekomandimin e mjekut
Shëndeti 17:34 - 3 Dhjetor, 2020

“Nëse organet mbingarkohen me ilaçe, dëmtohen”/ Brataj thirrje qytetarëve: Mos pini medikamente pa rekomandim

Situata që është krijuar në vendin tonë dhe mosbesimi i shqiptarëve në sistemin shëndetësor ka bërë që shumë prej të infektuarëve të mjekohen në shtëpi me...

Tenderi për mbetjet e Covid-19/ QSUT zgjedh fituesin me ofertën më të lartë
Denoncim 23:29 - 1 Dhjetor, 2020

Tenderi për mbetjet e Covid-19/ QSUT zgjedh fituesin me ofertën më të lartë

Para më shumë se një muaji QSUT hapi procedurat tenderin e trajtimit të këtyre mbetjeve, që vijnë nga spitalet Covid, me një fond limit 140 milionë...

E mbuluar me batanije dhe me maskë/ Pedagogia i ankohet Ramës: Nuk më përgjigjet ambulanca
Aktualitet 15:38 - 27 Nentor, 2020

E mbuluar me batanije dhe me maskë/ Pedagogia i ankohet Ramës: Nuk më përgjigjet ambulanca

Pedagogia Ilirjana Kuçana është infektuar me Covid-19 dhe thotë se tamponin e ka kryer në privat, pasi shteti nuk është interesuar fare për gjendjen e saj....

Mjeku Bledi Nini nuk fitoi betejën me Covid/ QSUT: Humbje e madhe për bluzat e bardha
Aktualitet 13:18 - 27 Nentor, 2020

Mjeku Bledi Nini nuk fitoi betejën me Covid/ QSUT: Humbje e madhe për bluzat e bardha

Qendra Spitalore Universitare ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur Bledi Nini. Doktor Nini humbi parakohe jetën tre ditë më parë në...

Mjekët hedhin poshtë akuzat e Bashës për viktimate Covid/ Nëse përsëritet, thërrasim prokurorinë
Aktualitet 10:12 - 20 Nentor, 2020

Mjekët hedhin poshtë akuzat e Bashës për viktimate Covid/ Nëse përsëritet, thërrasim prokurorinë

Mjekët e Spitalit Infektiv kanë dalë në një deklaratë publike, ku kanë mohuar akuzat që hodhi ditën e djeshme kreu demokrat Lulzim Basha, mbi numrin e...

Me shume postime