Connect with Us

All posts tagged "qiell"

Aktualitet 14:10 - 16 Korrik, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë...

Aktualitet 13:26 - 20 Mars, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/Zbuloni çfarë do të ndodhë

Bëhuni gati të shijoni Superhënën e fundit për vitin 2019. Pas dy superhënave njëra në 21 Janar dhe tjetra në 19 Shkurt kjo do të jetë...

Aktualitet 21:42 - 22 Shkurt, 2019

Fiks Fare/ Pensionistëve u digjet shtëpia dhe mbetën në qiell të hapur

Një çifti pensionistësh, të cilët banojnë në rrugën “Nikolla Sarkozi” në Kamëz, në vitin 2013 u është djegur banesa dy katërshe, si pasojë e zjarrit të...

Kuriozitete 12:53 - 18 Shkurt, 2019

Sytë nga qielli, hëna pritet të japë “spektaklin” më të madh për vitin 2019

Të fiksuarit pas eventeve të qiellit mund të gëzohen më në fund pasi “spektakli” i radhës pritet të vijë nga sateliti ynë natyror. Sipas parashikimeve, më...

eklpis hene
Aktualitet 10:40 - 20 Janar, 2019

Ngrini sytë nga qielli sot në mbrëmje, spektakli është i garantuar!

Në mbrëmjen midis 20-21 janarit ngrini sytë nga qielli! Një fenomen i jashtëzakonshëm i njohur si “Hëna e kuqe” do të shfaqet në qiell. Dukuria e...

Kuriozitete 14:10 - 18 Dhjetor, 2018

Ndodh mrekullia, bien “para nga qielli” në mes të lagjes së varfër

Një skenë që ndodhy ta shohim vetëm në filma, apo ta ëndërrojmë ka ndodhur në një lagje të varfër të Hong Kongut. Kartmonedha me vlerë 100...

Kuriozitete 12:55 - 11 Dhjetor, 2018

Të gjithë sytë nga qielli, ngrihet në fluturim avioni i “veshur” me diamante

Një aeroplan Boeing 777 i Emirateve të Bashkuara Arabe është zbukuruar për sezonin e festave. Agjencia e fluturimeve postoi në Twitter fotografinë e aeroplanit me pamje...

Aktualitet 21:05 - 3 Gusht, 2018

Duket si disk fluturues, por nuk është i tillë/ Banorët të shokuar nga ajo që u shfaq në qiell

Më mijëra qytetarë janë bërë dëshmitarë të një fenomeni mjaft të rrallë, i cili u shfaq në qillin e Moskës. Edhe pse në pamje të parë...

Aktualitet 16:42 - 31 Dhjetor, 2017

Viti i Ri mbërrin në vendin komunist/ Spektakël në qiell

Vendi komunist i drejtuar nga Kim Jong Un, ka hapur dyert për Vitin e Ri 2018. Kryeqyteti i Koresë së Veriut, ka dhuruar një spektakël të...

Aktualitet 16:14 - 3 Gusht, 2017

Video- Objekte të çuditshme në qiellin shqiptar/Çfarë panë qytetarët

Diçka e çuditshme është shfaqur në qiellin shqiptar, duke alarmuar qytetarët në mbarë vendin. Dy drita të shndritshme që ecin me shpejtësi marramendëse përkrah njëra tjetrës...