Connect with Us

All posts tagged "qeverisje"

Politikë 10:33 - 4 Mars, 2020

“Partia Socialiste nuk ekziston më”/ Dade kritika të ashpra qeverisë Rama

Ish deputetja e PS, Arta Dade ka kritikuar ashpër Partinë Socialiste dhe udhëheqjen e saj. Sipas saj, PS-ja nuk ekziston më teksa theksoi se nuk mund...

Politikë 10:08 - 5 Janar, 2020

“Xhelatët janë po njëlloj”/ Çfarë kishte paralajmëruar Artan Hoxha 3 vite më parë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka rikujtuar një postim të tre viteve më parë ku jepte alternativat se kush do e qeversite vendin për 4 vitet e...

Aktualitet 21:27 - 27 Shkurt, 2019

Enkeled Alibeaj/ S’ka stabilitet me bandat në qeverisje

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i është përgjigjur kritikave të ndërkombëtarëve mbi djegien e mandateve parlamentare. I ftuar në  studion e lajmeve të ”Ora News”...

Aktualitet 14:05 - 29 Dhjetor, 2018

Nga Ilir Levonja/ Fundi i paralajmëruar i një qeverisje demode

1) Të gjitha këto lëvizje, në qeveri, nuk janë asgjë tjetër veçse ca përpjekje të kota për të shpëtuar rënien e saj. Por ajo ka marrë...

Aktualitet 20:01 - 26 Dhjetor, 2018

SHËNIM/ A përmirësohet qeverisja nga ndryshimet në kabinetin Rama

Prej muajsh ka një kakofoni lidhur me domosdoshmërinë e ndryshimeve që duhet të ndërmarrë kryeministri Edi Rama në kabinetin e tij. Shkrimet me këtë temë kanë...

Aktualitet 22:16 - 21 Korrik, 2018

Imagjino.. ..të të qeverisë Monika

Nga Artur Ajazi Disa  ditë më parë në një postim në fb, Monika Kryemadhi kryetarja de facto e LSI, deklaronte me mburrje se (nënteksti) “qeverisja ime...

Aktualitet 17:47 - 11 Korrik, 2018

LSI kërkon Qeveri me bazë të gjërë/ Zbardhen arsyet

Pas deputetit demokrat Tritan Shehu, edhe deputeti i LSI-së Shezai Rrokaj, ka hedhur idenë e një qeverisje me bazë të gjërë. Rrokaj e ka arsyetuar këtë...

Aktualitet 18:35 - 1 Dhjetor, 2017

Vasili-Ramës: Do të qeverisë vendin, por po përmbys dynjanë

I ftuar në studion e “Syri.net”, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka pohuar se Rama, sipas tij do të mbahet...

Aktualitet 21:53 - 26 Tetor, 2017

Lesi: Tahiri i shkaktoi Ramës humbjen e energjive të 4 viteve qeverisje

I ftuar në “360 Gradë” në Ora News, Nikollë Lesi,  ka thënë se çështja “Tahiri” i ka shkaktuar kryeministrit Rama energjitë e 4 viteve të ardhshme...

Aktualitet 21:57 - 9 Tetor, 2017

Duma-Spiropalit: Ju merreni me opozitën nuk merreni me qeverisjen

E ndodhur përballë koleges së saj, Spiropali, në News 24, Grida Duma hedh poshtë cdo argument dhe vlersim të hedhur në adresë të Lulëzim Bashës dhe...

Aktualitet 08:38 - 8 Maj, 2017

Isa Mustafa: LDK qeverisi me duar të pastra

Lideri i LDK-së duket se sot edhe “zyrtarisht” e ka filluar fushatën elektorale. Ai në një status në Facebook ka shkruar se kjo parti qeveri me...

Aktualitet 12:31 - 15 Nentor, 2016

Meta destabilizon Ramën

Ngjarjet e qershorit dhe korrikut të këtij viti, kur Qeveria u trondit fort për shkak të lëvizjeve destabilizuese të LSI-së, duket se janë rikthyer në skenën...

Aktualitet 13:13 - 30 Korrik, 2016

Përplasjet mes Ramës dhe Metës/Skenarët për Qeverinë, zbardhet strategjia e LSI kundër PS

Vjeshta e këtij viti mund të jetë edhe më e nxehtë përsa i takon temperaturave politike nëse përgjatë muajit Gusht tensionet mes Kryeministrit Edi Rama dhe...

Politikë 17:52 - 6 Tetor, 2015

Arben Imami: PD, ende e papërgatitur për të qenë alternativë qeverisëse

Prej kohësh i distancuar paksa nga jeta politike, Arben Imami ishte lajm pak ditë më parë; pasi u bë me dije riangazhimi i tij në strukturat...

Politikë 13:07 - 20 Qershor, 2015

PBDNJ mbështet Gjergji Meron në Korcë

Pas takimit në Gjirokastër, ku PBDNJ dha mbështjen për kandidatin e PD, Igli Kokalari, burime zyrtare për CityFM.al bëjnë me dije se kjo parti mbështet edhe...

Kryesore 12:48 - 8 Maj, 2015

Transformimi pa bujë i Tiranës

Nga Besnik ALIAJ  Pas intervistes se djeshme te Kryetarit aktual te Bashkise Tirana ne emisionin Opinion / TV Klan, desha te them disa mendime me ze...

Uncategorized 09:54 - 22 Shkurt, 2015

“Süddeutsche Zeitung”:Kosovarët ikin nga qeverisja e keqe

Njëra prej të përditshmeve më të mëdha në Gjermani “Süddeutsche Zeitung” e ka dërguar korrespondentin e saj në Vushtrri, njërën prej komunave më të prekura nga...