Connect with Us

All posts tagged "qeverisja"

Politikë 18:41 - 5 Nentor, 2019

Artan Fuga: Qeverisemi nga pushteti i faraonëve

Akademiku Artan Fuga teksa ka prezantuar librin e tij “Shoqëria Piramidale” , është shprehur se sot shqiptarët po qeverisen nga pushtetit i faronëve. Sipas Fugës, partitë politike...

Politikë 17:44 - 26 Gusht, 2019

“Kriminelët në politikë, fenomen”/ Fatos Lubonja kryqëzon Ramën

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rastin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili, sipas akuzave të PD, është arrestuar dhe më pas dënuar me burgim...

Politikë 10:24 - 4 Gusht, 2019

“Rrahin ujë në hava”/ Kulluri “i nxjerr bojën” opozitës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me situatën politike në vend. Sipas Kullurit “këta janë çmendur të...

Aktualitet 23:03 - 21 Maj, 2019

“Qeverisja show batutash”/ Malaj: Vranë shpresën e të rinjve

“Shpresa e të rinjve është vrarë!” Kjo ka qenë deklarata e ish ministrit të Financave, Arben Malaj, i ftuar në emisionin “Tempora “. “Unë këtë vit...

Aktualitet 10:16 - 15 Maj, 2019

“Arrogant dhe shpifës”/ Arben Malaj “degjeneron” Veliajn

Arben Malaj, i cili ka qenë për disa kohë këshilltar i kryebashkiakut aktual të Tiranës, e gjykon qeverisjen e Veliajt si arrogante. I ftuar në studion...

Aktualitet 20:53 - 18 Prill, 2019

Qeverisja e Ramës/ Berisha i bën thirrje shqiptarëve të meditojnë

I pyetur rreth qeverisjes së Edi Ramës, ish kryeministri Sali Berisha nga studio e emisionit “Mbrëmja” në ABC News u shpreh se Rama ka dështuar. Berisha...

Ylli Manjani dhe Edi Rama gjate nje seance plenare
Aktualitet 11:38 - 12 Prill, 2019

Qeverisja e “korruptuar” e Fatos Nanos/ Manjani në krah të Ramës?

Ish ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj qeverisë. Sipas Manjanit, emrat e mëdha...

Aktualitet 22:35 - 8 Prill, 2019

Henri Çili: Mandati i dytë i Ramës është një “prapa-kthehu”

Themeluesi i gazetës “Liberale”, Henri Çili, ka deklaruar se mandati i dytë i kryeministrit Edi Rama, është një stopim në kursin reformist që Rama pati nisur...

hajdari shigjeton bashen
Aktualitet 21:56 - 8 Prill, 2019

Largimi i Bashës nga PD-ja/ Rudina Hajdari: Nuk qeveris dot shtëpinë e vet

Deputetja Rudina Hajdari ka folur ditën e sotme në lidhje me kritikat ndaj Bashës. E ftuar në emisionin “Open” Hajdari tha se Basha kur nuk ka...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 21:34 - 10 Janar, 2019

Akuza e fortë/ Qeverisja Rama ka rënë, ministrat janë fasadë

Kreu i opozitës nga studio e emisionit “Opinion”, ku ishte i ftuar ka komentuar ndryshimet në qeveri të bëra nga kryeministri Edi Rama. Sipas Bashës, ministrat...

Aktualitet 16:54 - 20 Maj, 2018

Ekskluzive/ Zbardhen detajet e bisedës së Fahri Balliut me ministrin e Edi Ramës

Sot në mesditë, në lokal “Vanesa” në “Parkun Rinia” në qytetin e Korçës, Fahri Balliu, babai shpirtëror i Lulzim Bashës, është takuar me Niko Peleshin. CNA.al,...

Aktualitet 12:01 - 11 Janar, 2018

100 ditët e rekordeve më të zeza të Edi Ramës

“Këto 100 ditë ishin dhe ditët e rekordeve më të zeza, me dramatike në historinë e pluralizmit shqiptar.” Kështu është shprehur, ish-kryeministri Sali Berisha në një...

Aktualitet 23:10 - 13 Gusht, 2017

Rama duhet të qeverisë vetëm apo me aleatët?/Befason deputeti i Bashës

Kreu i LZHK, deputet në listat e PD, Dashamir Shehi, ka komentuar qeverisjen që na pret nga muaji shtator e katër vitet në vazhdim. Në një...

Aktualitet 22:47 - 9 Maj, 2017

Aleati i Ramës e thotë hapur/Kam rezerva për qeverisjen e tij!

Aleati i Edi Ramës, Paskal Milo, ka komentuar situatën politike në vend, duke thënë se një pjesë e shqetësimeve të opozitës janë të drejta. Milo kundërshtoi...

Aktualitet 13:41 - 18 Mars, 2017

Ekskluzive nga Sonila Meço/Kaosi shkaktoi Ramën në politikën tonë

Fitorja e Trump në Shtetet e Bashkuara, një administratë ende në ndërtim, me nominime të pa ekzekutuara paralelisht me një frustrim europian, stimuluar nga rreziku i...

Aktualitet 19:52 - 20 Nentor, 2016

Obama për Trump: Do të shkaktojë tensione në vend

Presidenti ende në detyrë, Barack Obama shprehet se presidenti i ri Donald Trump, mund të shkaktojë tensione në vend. Në turin e tij të lamtumirës, në...

Kosova & Rajoni 09:27 - 25 Shtator, 2016

Prizreni/ Historia e një degradimi

Prizreni është ballafaquar me degradimin urban e natyror, politik, ekonomik e social. Këtë vlerësim e bëjnë aktorë të ndryshëm në Kosovë duke iu referuar qeverisjes nëntëvjeçare...

Politikë 21:17 - 5 Mars, 2016

Nard Ndoka: Rama po qeveris në stilin më të keq sipas modelit otoman

Deputeti Nard Ndoka shprehet se qeveria e drejtuar nga Kryeministri Edi Rama po qeveris në stilin më të keq të mundshëm sipas modelit otoman. Në një editorial...