Connect with Us

All posts tagged "qeverine"

Kosova & Rajoni 19:20 - 15 Janar, 2020

Zbulohet oferta e LDK-së për formimin e qeverisë së koalicionit

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK), e cila u rendit e dyta në listën e partive fituese të zgjedhjeve të 06 tetorit 2019, ka shpalosur ditën e...

Politikë 11:02 - 12 Shtator, 2019

“Po përjetojmë një krizë vlerash”/ Ditmir Bushati “godet” Qeverinë

Ish Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati me tone të ashpra nga foltorja e Kuvendit ka thënë se jemi duke përjetuar një krizë vlerash që vjen nga...

Politikë 11:42 - 3 Gusht, 2019

Ylli Manjani pro zaptimit të plazhit/ Sulmon policinë

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ka reaguar pas nismës që ka marrë Qeveria, që sipas saj, po lufton informalitetitn. Në luftën kundër...

murrizi sulmo qeverine
Aktualitet 13:56 - 23 Maj, 2019

“Mashtroi minatorët, naftëtarët dhe metalurgët”/ Murrizi sulmon Qeverinë

Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit trajtoi problemin e minatorve të cilët protestuan ditën e sotme përballë Parlamentit. Sipas Murrizit, qeveria ka gënjyer...

Aktualitet 21:49 - 7 Mars, 2019

Gafa e rëndë e Spahos/ “Nuk e pranojmë qeverinë pa Ramën”

Ish-kreu i Grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho i qenë prezent në emisioni “Real Story” në Vizion Plus komentoi situatën politike në vend. Sipas Spahos, opozita...

basha jep njoftimin e rendesishem
Aktualitet 17:07 - 17 Shkurt, 2019

Tha se do të digjte qeverinë/ Basha po djeg opozitën

Propozimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me djegien e mandateve të deputetëve, ka sjellë reagime jo vetëm brenda opozitës por edhe në krahun kundërshtarë...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 14:36 - 29 Janar, 2019

Zbardhen lidhjet/ Prokuror i Krimeve të Rënda apo i Qeverisë?

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, më herët ka publikuar listën me subjektet, të cilët me prioritet do t’i nënshtrohen procesit të Vettingut. Në këtë listë janë...

Aktualitet 17:29 - 26 Janar, 2019

“Unaza e re”/ Banorët kërcënojnë me zjarr qeverinë

Banorët  e “Unazën së Re” protestojnë sot në ditën e 84. Kërkesat e tyre janë të njëjta pa ndryshuar. Ato kanë bërë thirrje serish për të...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 20:11 - 5 Janar, 2019

Rama mbledh qeverinë/ Bashkon sërish të larguarit dhe ministrat e rinj

Kryeministri Edi Rama do mbledhë mëngjesin e nesërm ministrat e larguar dhe ata të rinj në një takim informal në qytetin e Elbasanit. Në takim do...

presidneti shba, donald trump
Aktualitet 16:19 - 5 Janar, 2019

Trump i gatshëm të mbyllë qeverinë për muaj të tërë

Kongresi do të vazhdojë negociatat me Shtëpinë e Bardhë në përpjekje për t’i dhënë fund mbylljes së pjesshme të qeverisë. Pasi nuk u arrit dje një...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:48 - 2 Janar, 2019

Aktivisiti akuzon qeverinë/ Kemi shumë viktima nga reformat

Aktivisti Zirkon Disha, nga studio e “Fax News”, ka sulmuar qeverinë dhe klasën politike për gjendjen në të cilën sipas tij e kanë çuar vendin. Gjatë...

Aktualitet 16:06 - 2 Janar, 2019

Policia serbe arreston zv.ministrin e Kosovës

Zëvendës ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe njëkohësitsht nënkryetari i Partisë Liberale të serbëve në Kosovë, Boban Stankoviç është arrestuar nga policia serbe në pikën...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 14:27 - 30 Dhjetor, 2018

Ish-ministri i Ramës tallet me qeverinë/ Të bashkuar rreth tepsisë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është talluar me mbledhjen e ministrave të rinj dhe ish-ministrave të shkarkuar para disa ditësh nga kryeministri Edi Rama në një...

Aktualitet 12:18 - 29 Dhjetor, 2018

Gazetari ironizon qeverinë e re/ Administrata e krushqëve dhe e kushërinjëve

Për gazetarin Ylli Dylgjeri mbledhja e Asamblesë së Partisë Socialiste ditën e djeshme ishte asgjë më shumë sesa monolog i kryeministrit Edi Rama. Në një postim...

Aktualitet 19:37 - 28 Dhjetor, 2018

Mediat e huaja raportojnë shkarkimet/ Studentët “tronditën” qeverinë

Mediat ndërkombëtare e kanë cilësuar shkarkimin e tetë ministrave nga kryeministri Edi Rama, si një veprim i nxitur nga studentët. Agjencia italiane e lajmeve “ANSA” raporton...

Aktualitet 12:56 - 27 Dhjetor, 2018

Projekt-ligji për portalet/ Ish-ministri i Ramës tallet keq me qeverinë

Ish-ministri i Drejtësisë në periushën e koalicionit PS-LSI, Ylli Manjani ka ironizuar ligjin mbi regjistrimin, mbikqyrjen, gjobitjen dhe mbylljen e portaleve on-line. Në një postim në...

Aktualitet 13:10 - 23 Dhjetor, 2018

Tarifa ndaj Serbisë/ Opozita e Kosovës refuzon dialogun me qeverinë

Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë LDK dhe Vetëvendosja, refuzuan të marrin pjesë në një tryezë të rrumbullakët ku qëllimi ishte unifikimi për dialog...

Aktualitet 18:26 - 22 Dhjetor, 2018

Largimi i studentëve/ Gazetari tallet keq me qeverinë

Gazetari Ylli Dylgjeri ka bërë një shkrim tallës ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, i cili shkoi për vizitë te Qyteti Studenti në një ditë që...

Aktualitet 11:48 - 20 Dhjetor, 2018

Largimi i ambasadorit iranian/ Deputeti akuzon qeverinë për terrorizëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, e ka cilësuar largimin e ambasadorit iraninan në Tiranë si të vonuar dhe të pasinqertë. Në një postim...

Aktualitet 19:08 - 18 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Deputeti i Bundestagut nxjerr hapur qeverinë

Deputeti gjerman në Tiranë, Andreas Lammel gjatë një deklarate për mediat foli për protesta e studentëve. Sipas tij qeveria shqiptare nuk është e gatshme për dialog...

Aktualitet 11:17 - 7 Gusht, 2018

Akuza të forta ndaj Ramës/ PD shpalos fakte

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj në një deklaratë për mediat ka sulmuar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama. Shehaj u shpreh se Check up-i që u...