Connect with Us

All posts tagged "qeveria"

eurobondi, borxhi qe duhet te paguaje Shqiperia
Ekonomi 09:04 - 17 Tetor, 2019

Qeveria humbi 11.5 milionë euro nga eurobondi

Kontrolli i lartë i Shtetit (KLSH) ka konstatuar në raportin e buxhetit faktik 2018 se nga emetimi i eurobondit në vitin 2018, një pjesë e të...

Politikë 22:02 - 16 Tetor, 2019

Cakaj: S’është faji ynë nëse nuk hapen negociatat

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj hoqi përgjegjësitë e Qeverisë shqiptare në rast të dështimit për hapjen e negociatave. I ftuar në emisionin...

Politikë 11:19 - 14 Tetor, 2019

Pse banorët e Unazës nuk duhet ta besojnë Lulzim Bashën

Prej, gati një viti banorët e Unazës së re, me plasjen e skandalit të tenderit për zgjerimin dhe ndërtimin e saj, kanë dalë në protestë. Janë...

Ekonomi 08:33 - 12 Tetor, 2019

Sa do të paguhet për sigurimin e detyrueshëm të ndërtesave

Pas tërmeteve “tundet” qeveria, nuk regjistrohen pronat pa sigurim 10-vjeçar. Caktohen çmimet minimale për sigurimin e ndërtesave 100 euro prim për 100 mijë euro dëm. Rreth...

Politikë 18:20 - 10 Tetor, 2019

Beteja Qeveri-Presidencë/ Nishani: Keqardhje që “Venecia” u përfshi në konflikt

Ish presidenti, Bujar Nishani, ka komentuar raportin e Komisionit të Venecias për shkarkimin e presidentit Meta. Në një intervistë për “ABC News”, Nishani theksoi se përfshirja...

Politikë 12:40 - 7 Tetor, 2019

Dy “krimet” e Vjollca Hoxhës, që mbron prokuroria

Nga një media e ngritur nga Dritan Hoxha për interesin e publikut, sot Topi i Vjollcës, duket të jetë e kundërta e asaj që ëndërronte, “Tani...

Politikë 19:37 - 5 Tetor, 2019

VOA: Qeveria dhe opozita shkëmbejnë akuza për presione mbi drejtësinë

Qeveria dhe opozita në Tiranë u përfshinë edhe sot në një tjetër debat mbi drejtësinë, këtë rradhë jo për ecurinë e reformës në sistemin gjyqësor, por...

Politikë 16:03 - 3 Tetor, 2019

Patozi “masakron” Ramën dhe Bashën/ Qeveria është duke u zvarritur, kreu i PD-së ka vetëm një hall

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka hedhur kritika të forta sot sin ë drejtim të qeverisë edhe në drejtim të kreut të PD-së, Lulzim Basha....

Politikë 14:04 - 3 Tetor, 2019

Kur do përgjigjet Monika për pyetjet që i bën çdo shqiptar

Opozita shqiptare, një nga shtyllat e saj kryesore ka LSI-në e Ilir Metës, që sot drejtohet dhe menaxhohet nga bashkëshortja e tij Monika Kryemadhi. Me “shpatë”...

Uncategorized 08:40 - 1 Tetor, 2019

Qëndresa Qytetare apel qeverisë/ Të heqë dorë nga axhenda anti-edukim

Qëndresa Qytetare ka publikuar sot analizën paraprake të procesit të pranimeve dhe gjëndjes së universiteteve publike në Shqipëri. Sipas të dhënave të grumbulluara nga burime zyrtare,...