Connect with Us

All posts tagged "qeveria e re"

Kosova & Rajoni 16:51 - 3 Qershor, 2020

Kosovë/ Qeveria e re, levë për marrëveshje me Serbinë

Në Kuvendin e Kosovës u votua sot qeveria e re e Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK). Qeveria e Albin Kurtit, edhe pse sipas...

Kosova & Rajoni 15:59 - 30 Maj, 2020

Kosova, javën e ardhshme me qeveri të re

Faktori ndërkombëtar i ka kërkuar politikës kosovare që ta zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Por Vetëvendosja nuk e pranon vendimin dhe për këtë do t’i drejtohet...

Blog 08:37 - 6 Shkurt, 2020

Kush janë sfidat e mëdha, që e presin qeverinë e re të Kosovës

Nga Craig Turp “Emerging Europe” * Dy partitë më të mëdha në Kosovë, arritën më në fund të djelën marrëveshjen për të krijuar një qeveri të...

Kosova & Rajoni 12:43 - 4 Shkurt, 2020

QUINT për qeverinë e re/ Rend, ligj, reforma dhe marrëdhënie të mira fqinjësore

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti zyrtarisht pranoi detyrën si kryetar i qeverisë. Bashkimi Europian përmes Joseph Borrell i rikujton Kurtit dialogun me Serbinë dhe...

Kosova & Rajoni 19:09 - 3 Shkurt, 2020

Krijimi i qeverisë së re të Kosovës/ Reagon Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar menjëherë pas betimit të qeverisë së re në Kuvend. Thaçi deklaron se e mirëpret votimin e sotëm të deputetëve...

Kosova & Rajoni 18:08 - 3 Shkurt, 2020

Albin Kurti kryeministër i Kosovës/ Votohet qeveria e re, opozita braktis sallën

Është votuar me 86 vota pro dhe 10 abstenime qeveria e re e Kosovës, me kryeministër kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurtin. Mësohet se të gjitha partitë...

Kosova & Rajoni 15:14 - 3 Shkurt, 2020

Albin Kurti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar/ Vjosa Osmani ngelet me “gisht në gojë”

I mandatuari për postin e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti ka prezantuar sot kabinetin e ri qeveritar, që do të miratohet sot në Kuvend. Siç raportojnë...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 14:21 - 26 Janar, 2019

Armiqësi në qeverinë e re/ Zbulohen prapaskenat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë sot se në qeverinë e re ka përplasje dhe armiqësi. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se këshilltari për...

Aktualitet 21:25 - 5 Janar, 2019

Nga Nikoll Lesi/ Me sa duket nuk e njihkan mirë Ilir Metën

Qëkur bëri njoftimet për emrat e qeverisë së re, Edi Rama shokoi jo vetëm në partinë socialiste, por edhe te ndërkombëtarët. Ndryshimet duheshin patjetër, bile kishte...

Salvini pershendet shqiptaret
Aktualitet 21:46 - 1 Qershor, 2018

Qeveria e re italiane u betua/ Ministri i Brendshëm, një antishqiptar?

Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe për mijëra shqiptarë që jetojnë dhe punojnë atje. Çfarë mund të ndryshoje për...

Aktualitet 12:25 - 14 Shtator, 2017

Berisha e quajti të paaftë/ Ja si i përgjigjet Lulzim Basha

Pas intervistës së Sali Berishës ku kritikoi ashpër Lulzim Bashën, tashmë është përgjigjur vetë Basha. Në një prononcim për mediat, i pyetur nga gazetarët për deklaratat...

Aktualitet 11:35 - 12 Shtator, 2017

Qeveria Rama 2/ Ulen taksat për dy shtresat më të pasura të popullsisë

Gjatë fjalimit të djeshëm kryeministri Edi Rama bëri disa premtime në lidhje me politikat që qeveria e re pritet të zbatojë. Sipas informacioneve, politika fiskale e...

Aktualitet 16:39 - 6 Shtator, 2017

Nga Astrit PATOZI/MUND TË JETË HERA E FUNDIT

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar takimin e dytë informal të kryeministrit Edi Rama me ministrat e rinj. Në rrjetet sociale, Patozi shkruan me...

Aktualitet 17:39 - 4 Shtator, 2017

Deklarata e fortë e ish-ministrit të PD/Bregu refuzoi postin e ministres në kabinetin “Rama 2”

Ish-ministri i qeverisë Berisha, një prej nismëtarëve të lëvizjes për reformimin e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, ka komentuar sot aktualitetin politik në vend. Në studion e...

Aktualitet 17:35 - 3 Shtator, 2017

Habit ish-ministri i LSI/Çfarë i propozon Ramës për qeverinë e re

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar sërish qeverinë e re të kryeministrit Edi Rama, e cila do të jetë më e vogël. Manjani shkruan në...

Aktualitet 16:20 - 30 Gusht, 2017

Sherefedin Shehu zbulon dy gjërat e reja të qeverisë “Rama 2″/Çfarë më shqetëson

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu, ka reaguar për qeverinë e re të prezantuar pak ditë më parë nga kryeministri Edi Rama. Shehu shkruan se sa...

Aktualitet 14:59 - 30 Gusht, 2017

Kush janë ministrat në hije të Ramës?!/Ish-deputeti i PS: Çfarë do kontrollojnë!

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, ka vijuar sulmet e ashpra ndaj qeverisë “Rama 2”. Në rrjetet sociale, Kokëdhima e quan qeverisjen e re “Piramida Rama...

Aktualitet 13:14 - 29 Gusht, 2017

Qeveria “Rama 2” dhe marrëdhënia e pandriçuar me opozitën/Çfarë parashikojnë analistët

Në Tiranë, studiuesit e jetës politike pohuan se shkurtimet e ndjeshme në administratën publike janë risia e kabinetit të ri qeveritar të publikuar nga kryeministri Edi...

Aktualitet 12:37 - 29 Gusht, 2017

Zbulohet detyra e parë e ministrave të rinj

Kryeministri Edi Rama zbuloi sot një nga pikat e para ku ka gjetur dakordësinë me ministrat e rinj, duke treguar dhe detyrën e parë që iu...

Aktualitet 09:56 - 29 Gusht, 2017

A do ta dekretojë Ilir Meta qeverinë e re?!/Ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Edi Rama foli nga Llogaraja për dekretimin e qeverisë së re nga Presidenti Ilir Meta. Rama shprehu bindjen se nuk do të ketë asnjë problem...

Aktualitet 09:29 - 29 Gusht, 2017

Saimir Tahiri jashtë qeverisë/Rama flet për herë të parë, ja si e komenton

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët, mëngjesin e sotëm. Rama është ulur me disa gazetarë në Llogara, aty ku ndodhet prej ditës së...

Aktualitet 18:46 - 28 Gusht, 2017

DW: Prezantohet kabineti qeveritar “Rama 2″/Përbërja duhet të miratohet në Parlament

Një ditë pasi zyrtarizoi emrat e kandidatëve për ministra, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot takimin e parë me kabinetin e tij të ri. Mbledhja...

Aktualitet 18:17 - 28 Gusht, 2017

Rama mbledh qeverinë e re në Vlorë/Temat që do diskutohen

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pasditen e sotme qeverinë e re në qytetin e Vlorës. Rama do të zhvillojë një mbledhje informale me ministrat e rinj...