Connect with Us

All posts tagged "qeveria e re greke"

Aktualitet 09:59 - 11 Korrik, 2019

Lëvizjet që priten nga qeveria e re greke

Qeveria e re greke e kryeministrit, Kyriakos Mitsotakis nuk do të ndryshojë politikën e jashtme dhe evropiane. Gjatë kohës në opozitë Mitsotakis kundërshtonte Marrëveshjen me Shkupin....

Aktualitet 13:44 - 7 Korrik, 2019

Tre skenarët për Qeverinë e re greke

Sot Greqia po zhvillon zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që erdhën menjëherë pas disfatës që pësoi kryeministri aktual Aleksis Tsipras, pas zgjedhje europiane. Gazeta “Ta Nea”, në...